Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B4 -podwójny impuls otwierania drzwi.

fifolin 08 Kwi 2007 16:02 2612 9
  • #1 08 Kwi 2007 16:02
    fifolin
    Poziom 11  

Witam.
    Pszeszukałem całe forum i nie znalazłem jeszcze takiej usterki, otóż mam problem z otwieraniem drzwi (centralny zamek z modułem komfortu z domykaniem szyberdachu, drzwi nie mają elektrycznych szyb).
    Przy zamykaniu z kluczyka przekręcam w prawo i wszystko się ładnie zamyka natomiast żeby otworzyć samochód muszę przekręcić 2 razy kluczyk w pozycję otwarte - orazowo: poz "0" --- kluczyk w lewo --- kluczyk w poz "0" ----- kluczyk w lewo -- dopiero wtedy pompka zaczyna otwierać autko.
    Myślałem że to mikrostyk w klamce ale z prawych drzwi dzieje się to samo, mało tego dostałem się bezpośrednio do przewodów (szary i zielony) przy prawych drzwiach sterujących c.z. i podając +12 na nie sytuacja jest identyczna, zamyka po przyłożeniu napięcia, otwiera dopiero po dwukrotnym przyłożeniu napięcia.
    Dla informacji podam że wymieniłem ostatnio pompkę z cz. z tyłu bo się "skończyła" na inną sprawną i padł cień podejrzenia jeszcze na nią, tymbardziej że jest ona z końcówką "G" czyli z pełnym komfortem ale dzisiaj sprawdziłem ją w innym aucie i chodzi bez problemu więc to odpada.

Pomóżcie bracia bo już nie wiem gdzie szukać.

Pozdrawiam.
    Mirek

• #2 08 Kwi 2007 22:34
    ociz
    Moderator Samochody

zamontuj sobie sterownik na pilota w którym można ustawić żeby dawał podwójny impuls i będzie po problemie :)

• #3 09 Kwi 2007 11:52
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

Spotkałem się z czymś takim w golfach3. Jest to takie swego rodzaju ryglowanie przy zamku pneumatycznym i nie jest to żadna usterka. Po wybiciu szyby nie otworzysz zamka za pomocą klameczki wewnętrznej. Pierwsze użycie kluczyka otwiera drzwi kierowcy, drugie pozostałe. Wystarczy tak jak kolega napisał użyć centralki z programowalnymi dwoma impulsami na otwarcie i wszystko chodzi jak ta lala. Coś takiego z tańszych, a nienajgorszych produktów ma np. legendford F-14.

• #4 09 Kwi 2007 17:52
    elektr.sa
    Poziom 15  

sądzę że to nie rygiel tylko sekwencja

• #5 09 Kwi 2007 20:26
    fifolin
    Poziom 11  

Sęk w tym że mam ten samochód od 2 lat i zawsze otwierałem przez 1 przekręcenie kluczyka. Tą usterkę mam dopiero od niedawna.

• #6 10 Kwi 2007 16:34
    automex
    Poziom 13  

zobacz jak działa po wysterowaniu na krótko prosto na pompce

• #7 10 Kwi 2007 18:15
    adamo
    Poziom 21  

Witam miałem kiedys taki przypadek musisz załozyc mostek na złączu do pompki dokładnie juz nie pamiętam na jakim pinie Obejrzyj dokładnie starą pompke i powinienes zrozumiec Pozdrawiam

Dodano po 8 [minuty]:

sprawdz czy jest mostek na 3--8 Pzdr

• #8 10 Kwi 2007 23:29
    fifolin
    Poziom 11  

Hmmm.
    Nie za bardzo chciałbym eksperymentować z tym mostkiem, może ktoś miał już do czynienia z takim problemem?

• Pomocny post
    #9 11 Kwi 2007 17:10
    adamo
    Poziom 21  

Witam jesli nie chcesz sprawdzac to kombinuj dalej Pzdr

• #10 11 Kwi 2007 21:03
    fifolin
    Poziom 11  

No i miałeś rację, wielkie dzięki, zmostkowałem 3 pin z 8 (8 był u mnie wolny, pusty) i wszystko chodzi jak lala.
    Jeszcze raz dziękuję.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo