Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio z kanady nie działa w Polsce co robić?

robert07 08 Apr 2007 20:53 1466 10
    robert07
    Level 2  
    Witam dostałem w prezencie radio pionerra kupione w kanadzie po uporaniu sie z podłączeniem zgodnym z instrukcja radio działa mechanicznie ale dźwięku brak a w kanadzie działało co takiego przeoczyłem przy instalacji?

Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA --> REGULAMIN.
    [hefid]
    hefid
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…
    merien
    Level 14  
    może tam są inne fale ... te całe fm am itp
    bemo1
    Level 25  
    Napisz jakie są zakresy na skali lub wyświetlaczu?
    zebro
    Level 23  
    Witam, ..dźwięku brak to znaczy,że jest kompletna cisza, czy tylko szum. A czy radyjko gra z kasety lub CD?. Jeśli jest cisza to najprawdopodobniej uszkodziłeś końcówkę mocy .Pozdrawiam.
    mariusz.s
    Conditionally unlocked
    przeczytaj w instrukcji czy jest taki sam skok czestotliowsci jak w europie,ale z tego co wiem jest chyba przesuniety
    gabik001
    Level 37  
    W USA/Kanadzie raster zakresu FM to 0.2 MHz w Europie 0.1 MHz , AM (srednie bo na kontynencie amerykanskim nie istnie zakres fal krotkich i dlugich) to 10kHz a w Europie 9kHz.. I tutaj lezy problem.
    Napisz jakie radio zobaczymy co z tym mozna zrobic.
    Pozdrawiam
    Tedi30
    Level 21  
    Wez jeszcze raz podłącz i przeanalizuj.Tej marki radia ma mase do zasilania osobno i mase z głosnikow nie mozna lączyc z masa od zasilania.Czy zasilanie jest 12V ,a nie 24V.Lub zdejmij wiezch znajdz poteniometr i ustaw siłe głosu posredną i puknij srubokretem po nuzkach potenciometru powinienes miec trzask w glosnikach [oznacza koncówka pracuje].POZDRAWIAM.FM powinien dzialac lecz nie znajdzie karzdej staci radioej.
    robert07
    Level 2  
    Radio o którym mowa to PIONEER DEH-2900mp dostałem je z Kanady. Wszystkie kable zostały dolutowane według zawartego schematy do fabrycznej instalacji BMW, radio daje sie włączyć wchodzić w menu, pracuje napęd CD ale jest nieme. Spalenie końcówki przeze mnie raczej nie wchodzi w grę , ale jest jedna rzecz nie mam wpiętej anteny ze względu na brak odpowiedniej przejściówki czy to może mieć wpływ na brak dźwięku ??? Pomóżcie prasze:cry:
    CHACA
    Level 43  
    Jeżeli z CD nie ma dźwieku to coś z końcówką.