Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ogrzewanie tylnej szyby

peter.z 06 Oct 2003 09:56 5512 13
 • #1
  peter.z
  Level 13  
  Witam. Przy tylnej szybie w CC oderwała się złączka miedziana, do podłączenia przewodów. Czy można to jakoś skutecznie dokleić, bo próbowałem już takim srebrnym klejem przewodzącym (w buleleczce 2ml, z pędzelkiem) ale oderwało się po jakiś 2 próbach użycia.
  dziękuję i pozdrawiam.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Mathevp
  Level 19  
  Ja widziałem faceta co miał to dolutowane ale wydaje mi się że jest to troszkę ryzykowne.
  Widziałem w specjalistycznych sklepach z klejami klej epoksydowy przewodzący (chyba miał domieszkę grafitu) myślę że jest to sposób bardziej bezpieczny.

  Pozdr.

  Mathev
 • #3
  djlexus
  Level 22  
  Moze troche głupie i naiwne ale cy próbowałeś to przylutować, skoro jest z miedziuchy.
 • #4
  peter.z
  Level 13  
  Poprzedni właściciel chyba próbował, ale nie bardzo wyszło, bo do tego co jest napylone na szybę(ta drabinka co grzeje), cyna sie nie trzyma, więc szukam innego rozwiązania.(oprócz wymiany szyby - oczywiście :D )
  pozdr.
 • #5
  gulgot
  Level 12  
  Jesli klej przewodzący spełnia swoje zadanie (ogrzewanie dziala) to pozostaje zabezpieczyć końcówke przed oderwaniem. Mozesz spróbować zalać wszystko dla wzmocnienia epidianem, poxipolem czy czymś podobnym. Żeby zmniejszyć ryzyko oderwania konektorka przy podłączaniu spróbuj przylutować do niego kawalek przewodu i dopiero do niego podłączaj.
 • #6
  Gustavo
  Level 18  
  Trzeba było po przyklejeniu klejem przewodzącym wzmocnić połączenie jakś metalową nakładką posmarowaną klejem epoksydowym allbo tym stosowanym do przyklejania lusterka wstecznego. A przy okazji: przewodziło elektrycznie to połączenie srebrnym klejem ?
 • #7
  psenny
  Level 14  
  Można też przykleić konektor na poxipol lub inny dobry (mocny) klej a następnie całośćzalać tym klejem przewodzącym. Robiłem już tak kilka razy (w różnych autach) i ani razu się nie oderwało.
  powodzenia 8)
 • #8
  raddul
  Level 11  
  Ja również przykleiłem na Poxipolu. Trzyma pięknie. Teraz połączę klejem przewodzącym z całą resztą i będzie NAPEWNO gitara. Pozdr.

  :angel:
 • #9
  [-wojas-]
  Level 19  
  witam

  można taki klej zastosować gdy ścierzka na szybi przepaliła się gdzieś na środku ??
 • #10
  raddul
  Level 11  
  :idea: Można. Tyle tylko że trzeba wiedzieć dokładnie w którym miejscu jest przerwa i reperacja powinna się udać. Ja mam takich przerw na jednej ścieżce sporo i nie potrafię sobie z poradzić. A naprawa na dłuższym odcinku jest dość trudna, bo ogrzewanko ma swoją opopność i może źle działać. Szczerze mówiąc to nie wiem co się może stać.

  Pozdrawiam - Radek
 • #11
  [-wojas-]
  Level 19  
  umnie wyrażnie idać gdzie jest spalony odcinek i są to odcinki mniejwięcej 1,5-2 cm
 • #12
  psenny
  Level 14  
  1,2-5cm to dość długie odcinki. Możesz to połączyć ale w granicach rozsądku, tzn tak zby przez przypadek nie okazało się, że ponad połowa jest zrobiona z kleju przewodzącego.

  powodzenia
 • #13
  Olon
  Level 12  
  Witam. Lutowanie odpada , bo nie jest to czysta miedź tylko jakiś napylany kompozyt kilku metali. Sprawdzić gdzie jest walnięta ścieżka jest dość prosto: Kontrolka na 12V do jednego krańca szyby a drugą końcówką kontrolki delikatnie (!!!) przesuwać się od drugiego krańca.Póki świeći to OK a jak zgaśnie to tam jest przerwa. Z tym przepalaniem to raczej wyjątek. Tam najczęściej dochodzi do przetarć lub przecięć ostrym przedmiotem. Na przerwy 1,5 do 2 cm niestety nie rokuję pomyślnie. te kleje przewodzące , nawet jeśli się uda je nanieść i utwardzić to trzeba się jeszcze z szybką obchodzić jak z jajkiem.Co się może stać po wielokrotnym klejeniu? Jeśli szybka zbyt mocno zmniejszyi swoją oporność to lecą głównie kostki "po drodze" , lub wypala się gniazdo bezpiecznikowe w szkrzynce. Wtedy to już może być koszmar ( szczególnie w autkach francuskich). Sumując - moim zdaniem czasami warto obrać inną alternatywę , poszukać np czegoś uzywanego ( szyby) w pobliskim warsztacie blacharskim , na auto-złomie czy na giełdzie. A póki co - owocnego klejenia życzę - wszystkim co mają jeszcze nadzieję.. :)
 • #14
  tomo19811
  Level 18  
  Witam panów , potrzebuję dokładnie nazwę kleju do naprawy ścieżek szyby , wiem gdzie dokładnie są przerwane i szczelina ta wynosi max0,5mm . Próbowałem dziś to zrobić klejem niby do tego celu stosowanym ,ale okazuję sie że on poprostu się pali . Czy mógłby mi ktoś podać nazwę takiego kleju , zaznaczam "sprawdzonego" z góry dziękuję pozdrawiam .