Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv sony kv 28ws3d - problem z sygnałem tv kablowej

presa 09 Kwi 2007 12:37 691 4
  • #1 09 Kwi 2007 12:37
    presa
    Poziom 9  

Witam wszystkich!!
    Na początku nieco spóźnione życzenia Wesołych Świąt dla wszystkich czytających.
    A teraz problem: niedawno kupiłem używanego "soniaka" kv 28ws3d i przy kupowaniu, po włączeniu anteny tv obraz na wszystkich programach "śnieżył", na co sprzedawca oznajmił, że ma słaby sygnał u siebie i że jak podłącze kablówke w domu to będzie ok. Ostatnio był u mnie Pan od jednego z operatorów tv kablowej z urządzeniem, na którym obraz był prawidłowy (posiadało własny telewizorek) a sygnał miał 71 dB. Niestety po włączeniu anteny do gniazda w soniaku obraz śnieżył jak u sprzedawcy. To chyba nie chodzi o słaby sygnał, tylko o jakąś awarie wewnątrz tv. Co Wy na to??
    Dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.

• #2 09 Kwi 2007 12:48
    any56
    Poziom 39  

Przy tym poziomie sygnału obraz powinien być "żyleta".
    Wygląda na to, że nieprawidłowo pracują obwody wejściowe odbiornika (głowica lub tor pcz.).
    Ponadto sprawdź, czy przypadkiem nie jest "rozchwiany" środkowy pin w gnieździe antenowym (może być urwany wewnątrz głowicy).

• #3 09 Kwi 2007 13:58
    presa
    Poziom 9  

dzięki za odpowiedź. A w najgorszym wypadku to ta głowica ile może kosztować najwięcej?? Albo wogóle ile mogę popłynąć na tej naprawie tak maksymalnie??

• #4 09 Kwi 2007 15:34
    radekrpisz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam
    Po co od razu głowicę kupować! Jzk napisał any56 to rczej tylko lutek przy wejsciu głowicy!

[_P_]

• #5 09 Kwi 2007 15:50
    presa
    Poziom 9  

No tak zdaje sobie sprawę, ale poproszę o pomoc tego sprzedawcę i chce być świadom ile mnie może skroić. Luty sprawdzę sam, a najwyżej o reszte go poprosze. Tylko że cwaniak może nic nie wymienić a powiedzieć że za głowice płace. W jakich okolicznościach trzeba wymienić głowice?? Czy są do tego jakieś widoczne przesłanki?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo