Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner YAMAHA CR-640 padnięta końcówka mocy

witek100 09 Kwi 2007 14:46 2238 5
  • #1 09 Kwi 2007 14:46
    witek100
    Poziom 9  

Witam! Amplituner jak w temacie. Padnięty stopień końcowy mocy zbudowany na dwóch współpracujących ze sobą hybrydowych scalonych. Jeden z nich (PRE DRIVER IG 02930) jest stopniem sterującym końcowkę mocy a drugi (POWER APLIFIER IG 02980) jest samą końcówką mocy. Oczywiście na komplet składają się dwie takie pary z czego jedna jest padnięta. W tej sprawie mam pytanie czy ktoś zna możliwości zdobycia takich układów? Podobno oryginały są już nie produkowane i zdobycie ich jest nie realne. Z poszukiwań w internecie udało mi się ustalić, że zamiennikiem za IG 02980 może być STK0080 ale nic nie znalazłem na zastąpienie IG 02930. Jeżeli zdobycie takiego zamiennika jest również nierealne to rozważam możliwość zastąpienia obecnych wzamcniaczy mocy innymi zbudowanymi najlepiej również na jakimś scalonym z maksymalnym wykorzystaniem istniejącego układu (zasilanie itp.). Zasilanie jest symetryczne +/- 40V. Mocy wyjściowej obecnego wzamcniacza nie znam ale możliwe, że jest to 80W jak STK0080 gdyż na tabliczce znamionowej amplitunera podana moc pobierana wynosi 380W, więc tyle też musi przenieść trafo (jest naprawdę solidne). Czy ktoś mógłby zaproponować jakieś sensowne rozwiązanie alternatywne z nową niedużą płytką za nieosiągalne IG 02980 i IG 02930.

Pzdrawiam, Witek.

0 5
  • #2 09 Kwi 2007 16:00
    jogi30
    Poziom 19  

Możesz zastosować stk0070 troszke nizsza moc (70)watowa ,mam gdzieś stk0080ale niewiem czy dobre bo z demontarzu.

[_P_]

0
  • #3 09 Kwi 2007 16:57
    witek100
    Poziom 9  

Dzięki jogi30. Ale wydaje mi się, że STK0080 lub STK0070 tak samo wymagają sterownika w rodzaju IG 02930 który najprawdopodobniej też jest padnięty. W tej sytuacji albo potrzebuję również zamiennik za sterownik IG 02930 lub coś całkowicie samodzielnego.

Pozdrawiam.

0
  • #4 10 Kwi 2007 14:24
    witek100
    Poziom 9  

Witam ponownie i ponawiam prośbę o odzew z pomocnymi wskazówkami. Czekam cierpliwie.
    Pozdro

0
  • #5 16 Kwi 2007 20:59
    witek100
    Poziom 9  

Witacjie! Widzę, że mój problem albo nie wzbudza zainteresowania albo jest tak skomplikowany, że nikt nie ma pomysłu. Chyba, że przeniesienie tego tematu prze moderatora do forum "Początkujący serwisanci" spowodowało, że nie jet on widziany. Tym niemniej prze ten czas próbowałem coś działać i udało mi się ustalić, że sterownik IG02930 jest sprawny. W tej sytuacji wystarczyłby mi zamiennik za IG02980. Znalazłem wiele propozycji aby zastąpić go przez STK0080 ale po przeanalizowaniu kart katalogowych i porównaniu schematów wewnętrznych z rzeczywistym układem dochodzę do wniosku, że odpowiednikiem będzie STK0080II. Niestety nie udało mi się znaleźć go nigdzie w ofercie. Napiszcie czy moje wnioski dotyczące zamiennika są prawidłowe i gdzie go zdobyć. Znalazłem jedynie w ofercie sklepu internetowego Cyfronika taki układ ale tylko na zamówienie i za ok. 90,-zł i to chyba netto. Ktoś z forumowiczów pisał o jakimś "cyborku" ale nie udało mi się żadnego podobnego sklepu znaleźć. Pomóżcie!
    Pozdrawiam, Witek.

0