Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka termiczna - jak to obsłużyć?

09 Kwi 2007 15:39 1919 4
  • Poziom 36  
    Witam!

Czy ktoś tutaj na forum, próbował już kiedyś obsłużyć za pomocą mikrokontrolera drukarkę termiczną, jak na obrazku:

Drukarka termiczna - jak to obsłużyć?

Ktoś ma pomysł, jak się do tego zabrać?
  • Poziom 25  
    ele mid napisał:

Ja mam pomysl: znalezc note techniczna tej drukarki. Potem to juz z gorki:)

BF
  • Poziom 36  
    Bigfoot napisał:
    ele mid napisał:

Ja mam pomysl: znalezc note techniczna tej drukarki. Potem to juz z gorki:)

Pomysł, może nie oryginalny, ale słuszny. Jednak postanowię zaryzykować, i zapytać, jednak, czy ktoś już się tym bawił, i czy skórka jest warta wyprawki?
  • Poziom 25  
    Ja się tym bawiłem aż działało, więc mogę powiedzieć jedno, że jest przy tym trochę roboty, a i troche elektroniki trzeba jeszcze dodać. (zabezpieczenie grzalek przed spaleniem, program tego nie zabezpiecza, jak i zabezpieczenie silnika).
    Stworzenie matrycy znaków do drukowania, no i sam program jest trochę spory, nie mówiąc o RAM-ie którego potrzeba wiecej niz standardowe 256 bajty. Ja robiłem to na 89C51RD2 z 64k flascha i 1 k RAM-u, 6 clock
    A więc czy skórka jest warta wyprawki, to zależy tylko od tego do czego ci to jest potrzebne, jeśli chodzi tylko o zabawę to moje zdanie jest takie:
    że nic z tego nie wyjdzie.
  • Poziom 36  
    olekewaagata napisał:
    A więc czy skórka jest warta wyprawki, to zależy tylko od tego do czego ci to jest potrzebne, jeśli chodzi tylko o zabawę to moje zdanie jest takie:
    że nic z tego nie wyjdzie.

Można by było zrobić fajny sterownik drukujący (np. dla automatyki domowej) odnotowujący wszystkie zdarzenia, które zaszły w systemie. Ale widzę, że roboty jest trochę dużo.