Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP 5P C3980A - nie działa.

09 Kwi 2007 21:09 1636 5
  • Poziom 38  
    witam dostalem drukarke jak w temacie byla sprawna nawet drukowala miala sluzyc do wykonywania plytek drukowanych (termotransfer) . Niestety ja rozebralem i to dosc dokladnie tj dostalem sie do plyty glownej. Czego szukalem? Drukarka glosno pracowala w srodku byla masa kurzu, kilka lisci kwiatkow. Nie pobierala papieru z kasety podajnika (probowala ale zaraz zaswiecala sie kontrolka ze zakleszczyl sie papier w rzeczywistosci nawet go nie wciagla do srodka)tylko przyjmowala z podajnika recznego. Co jest teraz : po wlaczeniu zupelna cisza zapalaja sie wszystkie ledy potem przechodzi dwa razy swiecaca linijka od dolu do gory i na koniec swieci ciagle led Zakleszczenie papieru. Gdzie szukac przyczyny? Moglem przestawic mechanizm? nie ma tutaj zadnych krancowek jak w VCR poza tymi 3 szczelinowymi na plycie glownej. Cos nie podlaczylem? Najwiekszy problem sprawilo mi wlozenie tasmy do plyty glownej zasilajacej modul lasera ale jest ok. Nie mam zalozonej gornej pokrywy i bocznej ale bez tego powinna chyba dzialac? A moze jest jakis czujnik? Mam nadzieje ze nie zakrecilem za bardzo mej wypowiedzi dziekuje za pomoc
  • Poziom 17  
    Cześć
    Załóż obudowę. Nie kojarzę dokładniej tej drukarki, ale z tyłu musi być zamknięta klapka pieca. Zwalnia ona chorągiewkę lub załącza krańcówkę. Coś w tym stylu.
    Powodzenia.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Drukarki, kserokopiarki i plotery
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Wyjaśnij mi moderatorze dlaczego został przeniesiony bo jakoś tego nie pojmuję.
  • Poziom 38  
    ja tez nie pojmuje ale nie bede sie odzywal mam zbyt laickie pytania choc doswiadczenie w serwisie rtv mam jednak drukarki laserowe to czarna magia. :) ALE MOZE MODERATOR ODPOWIE :) . Powracajac do tematu rzeczywiscie byla krancowka i po jej nacisnieciu drukarka dziala. Oczywiscie w dalszym ciagu nie pobiera papieru z dolnego zasobnika . Co musze wymienic? czy oby to nie ta prazkowana rolka jest za to odpowiedzialna?

Do wymiany jest na pewno wentylator to on robi najwiecej halasu.

Po za tym wymontowalem element (pod spodem jest niebieskie lustro) ktory jest przykrecony 2 srubami z tymze jeden otwor jest podluzny i mozliwa jest regulacja sruba nr 2 na ponizszym foto jak powinno to byc ustawione ponownie? Co zmienia topoza katem ustawienia lustra wzgledem lasera. Czyzby liniowosc wydruku(rownomiernosc prawa lewa strona)?

• Poziom 17  
    Sprawdź czy w momencie próby podawania papieru rolka prążkowana się przekręca. Jeśli nie musisz oglądnąć sprzęgło które puszcza tą rolkę.
    Ona jest bezpośrednio odpowiedzialna za pobór papieru.
    Wyczyść ją dobrze jeśli nie masz odpowiedniego płynu może byc nawet woda zmieszana z jakimś płynem do mycia naczyń.
    Wyczyść ją dobrze jeśli rolka sie obraca podczas poboru papieru to musi iść ok.
    Ta druga rolka gładka także jest gumowa i odpowiedzialna jest za dalsze wprowadzenie kartki do drukarki - także możesz ją umyć, a nawet potraktować jakimś drobniutkim papierem ściernym. Jeśli po wyczyszczeniu rolek nadal jest żle sprawdź czy papier unosi się rolki poboru.
    Spróbuj coś więcej się dowiedzieć jak to wygląda i pisz śmiało.
    Powodzenia

Dodano po 8 [minuty]:

Apropos lustra:
    Jest to jedyne poza laserem lustro przeniesienia wiązki lasera na bęben w kartridżu.
    Ustaw tak aby strzałka pokrywała się dokładnie z najdłuższą z kresek ( tą w środku .
    Jeśli będzie źle ustawione wydruk będzie z góry na dół w pionie, ale poziomo będzie opadał lub kierował się ku górze ( nie będzie poziomo ) np zamiast kwadratu wydrukuje romb .
    Po ustawieniu w pozycji pośredniej przeważnie jest OK lub zniekształcenia sa nieznaczne.