Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immobiliser w renault laguna '96

Sniper666 09 Kwi 2007 22:11 2608 4
  • #1 09 Kwi 2007 22:11
    Sniper666
    Poziom 1  

Witam:) Mam problem z laguną '96. Dokladnie, problemem jest immobiliser ktory jest sterowany na podczerwien. Auto nie reaguje na pilota mimo ze wysyla on wiazke podczerwieni. W zwiazku z tym nie da sie auta odpalic. Slyszalem ze mozna otrzymac kod awaryjny do immo ale w renault powiedzieli mi ze nie moga dawac tych kodow osobom prywatnym. Argumentowali to przepisami, ale czytalem na waszym forum ze ten kod mozna otrzymac. A druga kwestia, to jak sie ten kod wprowadza?? Przelacznikiem od szyb, czy przelacznikiem od centralnego zamka?? Prosze was o pomoc, bo musze szybko to auto uruchomic:)

0 4
  • #2 10 Kwi 2007 07:08
    czcz
    Poziom 11  

Mówisz o kodzie do awaryjnego uruchamiania auta. Kod taki dostaniesz jedynie po udokumentowaniun, że jesteś posiadaczem auta. Tak więc trzeba sie zgłosić osobiście do serwisu. Musisz również za to zapłacić, tyle co wiem zależy to od serwisu i wynosi 50-70zł.
    Kod wprowadza się przyciskiem centralnego zamka i procedura ta powinna być dokładnie opisana w instrukcji auta.

0
  • #3 10 Kwi 2007 08:51
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 10 Kwi 2007 09:40
    sławek-mu
    Poziom 12  

ostatnio robiłem lagune tylko żę 93 i w czujniku była much i zasłaniała odbiornik podczerwieni wyjołem muche i działa warto spróbować a co do kodu to ja nie pomoge pozdrawiam

0
  • #5 10 Kwi 2007 19:17
    soploski
    Poziom 14  

najprawdopodobniej przecieka ci antena [uszczelka puściła na dachu]i zamókł ten moduł odbiornika podczerwieni. wymontuj ,poczyść z nalotu ,pomierz miernikiem elementy[nie jest ich dużo] ja niedawno wymieniałem r-220kiloohm.bo od tej nieszczelności w dachu dostał przerwy.pozdrawiam.

0