Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASTRA 1,7D typ alternatora

10 Kwi 2007 12:33 9011 23
  • Poziom 13  
    Witam czy ktoś wie jaki alternator powinien być w tym samochodzie : opel astra 1,7D 60KM '93 . Ponieważ nie jestem pierwszym właścicielem nie wiem czy ktoś go wymieniał ,wydaje mi sie że jest nie oryginalny ,kólka paska nie są w jednej płaszczyżnie i pasek zużywa sie po 2 tys km .Na alternatorze jest symbol 641 5 39 3 70A ,szukałem w katalogach ale nie moge nic znaleźć .Prosze o pomoc
  • spec od auto-elektro
    W astrach oryginalnie był Delco-Remy i oczywiście problem z kołem pasowym które się zużywało i nagminnie niszczyło paski.P
  • Poziom 27  
    W mojej jest Delco Remy. Jezeli cie to interesuje nadal to napisze tak. Alternator w astrze zeby dzialal prawidlowo i zebys ty sie cieszyl dobrym ladowaniem bez wzgledu na pore roku ;) musi mies wykonane 3 rzeczy i to porzadnie przez jego wlasciciela.
    1. Wymien przewod plusowy miedzy alternatorem iakumulatorem. tzn utnik tamten stary i koniecznie zaizolij uciety koniec!! Zaloz nowiutki np LGY najlepiej 6-10mm2.
    2. Zaloz dodatkowy przewod miedzy klema minusowa akumulatora i obudowa alternatora!!
    oczywiscie starannie zalozone koncowki oczkowe i tp itd.
    3. Alternatory w Oplach montowane sa na tulejach gumowych. Sprawdz te tuleje!!!!. To tez moze byc przyczyna nieprawidlowego ulozenia paska na kole pasowym.
    Przerabialem te punkty osobiscie i juz 2 lata skonczyly sie problemy z pradami w Astrze.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Czy ten alternator jest razem z pompą?
  • Poziom 2  
    mam też problem z ładowaniem w opel astra 1995r 1,7d isuzu alternator delko,wymieniłem szczotki, natomiast nie wiem gdzie jest regulator napięcia, czy może tam obok radiatora , taki mały w kształcie kondensatora?,może ktoś pomoże? dziękuję z góry.
  • spec od auto-elektro
    Jeżeli piszesz że alternator DELCO to nie silnik isuzu tylko zwykły. Regulator jest w kształcie rombu do którego się podpina kontrolkę.P
  • Poziom 2  
    dziękuję za ODPOWIEDŹ BYĆ MOŻE JEST TO SILNIK NIE ISUZU nie znam opla, robiłem tylko przysługę bratu,ale alternator jest na pewno delko made in franse i wymieniłem w nim szczotki, które nie są tak jak w boschu razem z regulatorem,nie wiem czy ten regulator oddzielnie w ogóle da się dokupić?
  • spec od auto-elektro
    wiem że nic nie wiem ale to chyba inny alternator bo Delco ma osobno szczotki i osobno regulator, podaj typ to Ci powiem.P
  • Poziom 27  
    elektronika6 zaskocze cie :) Astra F 1,7DR 92r. Oryginal Delco-Remy 65A. Nie wiem jak w benzyniakach, ale z tego cosie zorientowalem to w wiekszosci opelkow z lat 90 siedzialy wlasnie Delco. W kadetach byly Bosche, W astrach tez sie zdazaly. Ale tego chyba nikt nie jest pewien jak to jest z Oplem.
    Dobitny inny przyklad. Lozysko przedniej piasty Astra F- minimum 2 typy lozysk ( inne wymiary)i wez bezproblemowo wymien tam cokolwiek :) .

"Bo w F dieslu nigdy Delco nie było." Ja juz nigdy jezeli chodzi o kazdego Opla nie napisze " na pewno", "nigdy", "dam sobie reke uciac " :) . A sprobuj skompletowac np uklad hamulcowy do astry F wylacznie na podstawie katalogow i danych co do typu silnika i roku produkcji. Nie ma szans- no chyba , ze cud. Jak najpierw nie odkrecisz i nie wiesz co masz w rece nie dopasujesz.
  • Poziom 27  
    Wobec tego i w moja odpowiedz wkradl sie blad!! Zapewne moge miec 55A ale na 100% jest to Delco-Remy . Chociaz Kiedy go ok 2 lat temu wyciagalem i zmienialem lozyska bylem pewien , ze pisze na nim 65A.
    Ale klucil sie nie bede co do pradu. Co do tego ze byly wylacznie Bosche to z cala pewnoscia powiem - NIE .
    Moge sie zgodzic, ze nie widzialem i nie slyszalem o alternatorze Delco z vacumpompa. W omedze mialem bosch 70A z vacumpompa. Na allegro kiedys kupilem Delco 70A z Omegi A 2,0l . I tu takze pozwole sie nie zgodzic z twoim zaniem : "bo delco nie robiłło altków o prądzie powyżej 55A"
    W chwili obecnej ten alternator Delco pracuje w moimm traktorze i mam dowod , ze Delco produukowalo alternatory powyzej 55A.

• Poziom 2  
    dziękuję Wam za te spostrzeżenia, ale jest to disel i jest w nim alternator typu delco,może jakiś składak?,kolega który mówił o oddzielnym szczotkotrzymaczu i regulatorze , to tak właśnie jest i ja tak opisywałem,tylko gdzie kupić ten regulator o okolicach Warszawy?
  • Poziom 2  
    Dziękuję za te zdjęcia, jest to taki właśnie alternator z tym ,że przewody idą inaczej; jeden na szczotki,drugi na wsuwkę a nie tak jak na tych zdjęciach na jednej płytce z przewodem do szczotek.

Dodano po 7 [minuty]:

dziękuję bardzo za adres już dalej sobie poradzę pozdrawiam wszystkich,którzy zechcieli mi pomóc,nie znam opla więc nie mogę się odwdzięczyć,mogę pomóc odnośnie vw golfa lub polo.
  • Poziom 27  
    neron57 jezeli chcesz sie wiecej dowiedziec o alternatorach w astrach to zerknij na www.astraklub.pl najlepiej w zakladkach techniczne.

Niezastapiona kopalnia wiedzy wogole o alternatorach jest elektroda.pl , oraz spory zasob wiedzy w pigolce znajdziesz na www.agrofoto.pl -zakldki forum- elektryka i elektronika w rolnictwie. Pisze o tym, poniewaz przerozne wynalazki zakladane sa do starych ciagnikow zamiast pradnic. Kazdy zaklada co ma. Wiec praktycznie wszytkie spotykane stare typy alternatorow roznych producentow sa tam opisane. Oczywiscie dokladniej na elektrodze tez znajdziesz.

Co do Astry z 1,7 Dieslem Oplowskim to pisze bo mam ta asterke.
  • Poziom 14  
    Witam,widziałem parę asterek f i mogę podsumować temat w większości diesli był alternator delco (dotyczy to silnika opla),one tak jak i te od isuzu (hitachi) mają sterowanie obrotomierzem ,a bosch tego nie miał(przynajmniej ten w oplach),dla tego bosch był montowany w benzyniakach
  • spec od auto-elektro
    tulipan 75 napisał:
    ,i chciałbym poprawić wypowiedz kolegów co do pompy na alternatorze ,nie jest to vacumpompa tylko pompa wspomagania układu kierowniczego

Mylisz się niestety.P
  • Poziom 14  
    Ok viper555 masz rację ,coś mi się pomieszało( chyba przez to że od isuzu to akurat miałem tylko jeden i jak rozbierałem ten alternator to był cały w oleju i pomyliłem przeznaczenie pompy
  • Poziom 27  
    Chyba Isuzu ma vacumpompę na alternatorze. Wolnossący oplowski 1,7D ma vacumpompę na wałku rozrządu. W omedze 2,3D był alternator Bosch i na nim była vacum pompa.
  • Poziom 14  
    witam, tak omega 2,3d miała boscha z vacumpompom,