Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak sprawdić wymiary w eagle

kiler129 10 Apr 2007 15:44 1900 3
Altium Designer Computer Controls
    kiler129
    Level 27  
    Mam taie szybkie pytanko - jak sprawdzić wymiary płytki w eagle ? Chodzi mi o to że nie wiem jakie wymiary będzie miała po zrobieniu.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Altium Designer Computer Controls
    crazy_phisic
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zmień skale w zakładce Grid na mm i włącz ją (Display ON).
  • Altium Designer Computer Controls
    Bonkot
    Level 39  
    Witam
    Za pomocą kursora. Najpierw powiększasz rysunek płytki. Ustawiasz kursor w prawym, górnym rogu obrysu płytki i odczytujesz wartości w okienku u góry ekranu (pod ikonami ). Odczyt będziesz miał w jednostkach takich, jakie masz ustawione w poleceniu „grid” (domyślnie w inch ). Jeżeli chciałbyś uzyskać odczyt od razu w mm, bez przeliczania z innych jednostek, wystarczy w poleceniu „grid >size „ zmienić jednostki na mm. W okienku „size” wpisać np. 0.5 ( z taką dokładnością będziesz miał wynik pomiaru).
    Pozdrawiam.
    ggrunge
    Level 17  
    Ja robie tak:
    Rysuje krawedzie plytki, przelanczam w ustawieniach "grid" na mm, a potem klikam ikonke "info" i klikam na poszczegolne linie tworzace krawedzie i wtedy wyskakuje okienko, w ktorym jest dokladna dlugosc lini - nie trzeba obliczac wtedy dlugosci ze wspolrzednych.

Pozdrawiam,
    Michal
pcbway logo