Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LG - wyjście głośnikowe

10 Kwi 2007 19:28 1505 4
 • Poziom 12  
  Mam telewizor LG z płaskim kineskopem i słabymi głośnikami. Chciałbym podłączyć do niego zewnętrzne głośniki (wzmacniacz + 2 głośniki). Niestety nie wiem jak to zrobić i czy jest to możliwe przy tym modelu. Nie mogę znaleźć instrukcji obsługi i dlatego jest problem. Telewizor nie ma wyjścia RCA na głośniki ani jacka (wejście słuchawkowe). Ma natomiast dwa wyjścia Euro z tyłu i z przodu 3 wejścia RCA, ale wszystkie są chyba IN. Czy jest jakaś szansa podłączenia głośników. Jak zobaczę dokładnie model to napiszę.
 • Spec od TV
  Przynajmniej jedno gniazdo EURO-SCART posiada wyjściowe sygnały foni. Proszę kupić kabel EURO/CHINCH stereo i podłączyć do wzmacniacza wykorzystując tylko dwie wtyczki - sygnały wyjściowe R i L fonii.
 • Poziom 12  
  Czy coś takiego będzie dobre http://www.sender.pl/product_info.php?cPath=41&products_id=3640
  to samo jest także pod adresem http://www.allegro.pl/item182167432_przejscie_svhs_3xrca_na_euro_z_przel_in_out.html#photo


  Zamieszczam także zdjęcie tego złącza.

  Moderowany przez Jaś Kula:

  viperlodz2 napisał:
  ...czy jest to możliwe przy tym modelu...

  No właśnie, jaki to model? Powinno pisać na tabliczce znamionowej na tylnej ściance TV.

 • Poziom 12  
  Jest to telewizor LG RE-29FA34RB. Podłączyłem tak i wszystko fajnie, ale jestem ciekawy czy jest możliwość sterowania głośnością przez telewizor. Mam inny telewizor sony i tam można podłączyć głośniki przez 2xRCA i wtedy sterując głośnością w telewizorze steruje się także głośnością dodatkowych głośników. Czy jest to możliwe przy podłączeniu przez EURO.
  ---
  Może jednak ktoś zna odpowiedź i pomoże.

  Scalono [_P_]