Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki alarm i centralny zamek do 2-drzwiowej Toyoty?

coobah 10 Kwi 2007 21:15 4243 23
  • #1 10 Kwi 2007 21:15
    coobah
    Poziom 17  

Witam wszystkich...

Zwracam sie do Was z takim dosyc laickim pytaniem..
    Czytam to forum, czytam także inne fora, ale chciałbym konkretnie sie dowiedzieć w pewnej sprawie...
    Moje autko to mała 2-drzwiowa Toyota Starlet. Chce założyć do niej centralny zamek i alarm. W związku z tym mam takie pytania:
    1. Jakie wybrać siłowniki do c.z.? Jaki uciąg, czy ze sprzęgłem czy nie? Z obrotową głowką (bo i takie widziałem) czy niekoniecznie?

2. Czy do zwalniania zamka z klapy bagażnika moge zastosować identyczny siłownik jak do drzwi? Czy musi byc jakaś inna moc tego siłownika?

3. Centralke alarmu chce kupić taką do 200pln. Co wybrać? Wiem już, zeby Magicara czy Freeway'a sobie darować. .Zastanawiam sie powaznie nad Fighterem F-31, lub jakimś Legendfordem.. A może doradzicie mi coś lepszego w tej kasie?
    Ważne jest, żeby centralka sterowała tym dodatkowym kanałem do otiwerania bagażnika...

4. Jakie i ile czujników zastosować? Dwie sztuki ultradźwiekowych, wstrząsówka... Czy coś jeszcze?

5. Czy polecacie jakies konkretne syrenki? Wiem, że powinna byc z własnym zasilaniem... Coś poza tym? (nie chce jakis 6-tonowych czy innych odpustowych..)

Z góry dzieki za całą pomoc...
    pozdrawiam

0 23
  • #2 11 Kwi 2007 12:16
    coobah
    Poziom 17  

nikt nie pomoże :( ??

0
  • #3 11 Kwi 2007 12:40
    stano15
    Poziom 13  

Witam
    Chciałbym się podpiąć pod temat.
    Moj problem tkwi w tym że w Toyocie Yaris nie bardzo wiem jak zamontować siłowniki w drzwiach (chodzi o umiejscowienie,jest tam mało miejsca) może ma ktos jakies fotki lub może pomóc.
    Alarm posiadam z sterowaniem na centralny minus.

0
  • #4 11 Kwi 2007 14:09
    xwit
    Poziom 33  

Kolego montowałem w Yarisie zamek i tam jest mało miejsca???Bardziej dobrego samochodu do montażu zamka nie widziałem.No prócz fiata uno.

Dodano po 31 [sekundy]:

To załóż do fabii.Zobaczymy co powiesz.

0
  • #5 11 Kwi 2007 16:25
    coobah
    Poziom 17  

ok, ale co w mojej sprawie mozecie polecic?

0
  • #6 11 Kwi 2007 16:33
    solecki.m
    Poziom 26  

Załóż sobie Seo Concerto, jest to dobry i bezawaryjny alarm, syrena zwykła jednotonowa 20 Watt, do tego czujnik ultradźwiękowy i (lub) wstrząsowy. Do Starletki jescze nigdy nie zakładałem CZ, więc tu niewiele pomogę Ci. Obrotowa główka jednak ułatwia montaż.

0
  • #7 11 Kwi 2007 16:41
    coobah
    Poziom 17  

solecki.m napisał:
    Załóż sobie Seo Concerto, jest to dobry i bezawaryjny alarm, syrena zwykła jednotonowa 20 Watt, do tego czujnik ultradźwiękowy i (lub) wstrząsowy. Do Starletki jescze nigdy nie zakładałem CZ, więc tu niewiele pomogę Ci. Obrotowa główka jednak ułatwia montaż.

ale z tego co widze to Seo concerto nie ma chyba dodatkowego kanału do sterowanie siłownikiem w klapie bagaznika...?

0
  • #8 11 Kwi 2007 16:47
    solecki.m
    Poziom 26  

no to Seo Dolphin, ma dodatkowy kanał po wlutowaniu polimera w płytkę i "wyciągnięciu" przewodu na zewnątrz. Alarm I liga i piloty eleganckie.

0
  • #9 11 Kwi 2007 17:13
    coobah
    Poziom 17  

solecki.m napisał:
    no to Seo Dolphin, ma dodatkowy kanał po wlutowaniu polimera w płytkę i "wyciągnięciu" przewodu na zewnątrz. Alarm I liga i piloty eleganckie.

a czy to prawda, ze Seo Dolphin Plus ma już ten dodatkowy kanał uaktywniony fabrycznie?

0
  • #10 11 Kwi 2007 17:24
    renqien
    Poziom 32  

Tak, Dolphin Plus ma kanał dodatkowy i dwie blokady. To taki Dolphin "wypas".

0
  • #11 11 Kwi 2007 17:48
    coobah
    Poziom 17  

a gdzie moge poczytać jakie funkcje ma Seo Dolphin Plus? Na stronie conda.pl są bardzo zdawkowe informacje, albo ja ich nie potrafie znaleźć :(

0
  • #12 11 Kwi 2007 19:40
    stano15
    Poziom 13  

Do xwit
    Pomogłeś ale sobie w nabiciu punktów-ale i za to dzięki.
    Może się ktoś bardziej fachowo wypowie.
    Pozdrawiam wszystkich kompetentnych i chcących pomóc.

0
  • #14 11 Kwi 2007 21:14
    xwit
    Poziom 33  

ta zważywszy,że mam ich ponad 1400 to mi zależy.Dobry dowcip.A sądzisz,że do tak prostego samochody jak budowa cepa ktoś by robił fotki???Mnie szczerze mówiąc by to nawet do głowy nie przyszło.No ale komuś może.W co szczerze wątpię.

0
  • #15 11 Kwi 2007 22:16
    Maro353
    Poziom 11  

coobah napisał:
    solecki.m napisał:

ale z tego co widze to Seo concerto nie ma chyba dodatkowego kanału do sterowanie siłownikiem w klapie bagaznika...?

Seo Concerto ma dodatkowy kanał. Wystarczy dodać kabelek do kostki 3 pinowej. I funkcja dodatkowego kanału wtedy będzie działać.

0
  • #16 11 Kwi 2007 22:32
    renqien
    Poziom 32  

I kto to potem będzie naprawiał, jak upalisz ULNa? Czasami przydałoby się, żeby ktoś trochę pomyślał, zanim coś napisze...

0
  • #17 12 Kwi 2007 00:12
    coobah
    Poziom 17  

renqien napisał:
    I kto to potem będzie naprawiał, jak upalisz ULNa? Czasami przydałoby się, żeby ktoś trochę pomyślał, zanim coś napisze...

dobrze powiedziane...
    jednak ze względów finansowych zaczynam skłaniac sie powoli ku Fighterze F-29

0
  • #18 12 Kwi 2007 09:14
    renqien
    Poziom 32  

Fighter to niestety chińszczyzna i nie spodziewał bym się po nim zbyt wiele.

Tak mi wpadło do głowy, może zainteresuj się Tytanem DS300. Bardzo fajny, tańszy alarmik ze wszystkimi potrzebnymi funkcjami. Nie jest to może klasa SEO, ale przynajmniej jest polskiej produkcji. Montowałem już jednego takiego i całkiem mile mnie zaskoczył. No i ma kanał dodatkowy.

0
  • #19 14 Kwi 2007 14:34
    Maro353
    Poziom 11  

renqien napisał:

No włąsnie sam byś pomyślał i byś wiedział ,że sie wstawia bezpiecznik polimerowy , właśnie po to ,żeby nie uwalić ULN-a .
    Pozdro.

0
  • #20 14 Kwi 2007 20:18
    renqien
    Poziom 32  

Się wstawia polimer, jak się robi wyjście na tranzystorze, jak jest bezpośrednio wyjście z drivera, to na wiele się to nie zda.
    Po drugie, można wstawić zwykłego szklaka, tylko trzeba to zrobić, a mało kto będzie to robił. Większość po prostu podłączy przekaźnik i po zawodach, nawet diody na cewce nie zamontuje. Potem ULN się zwali i będą zwroty z tekstem "samo się tak zrobiło".

Dlatego właśnie mówię o myśleniu, że trzeba przewidywać zachowania innych, a nie tylko patrzeć na siebie. Ty nie spalisz, to fajnie, ale dwudziestu innych spali i Sławek się wnerwi. A daleko, z tego co widzę, do ciebie nie ma i przywiezie ci kilka sztuk do naprawy, jak taki mądry jesteś.

Z tym przywożeniem, to oczywiście żart, ale na przyszłość zastanów się trochę co piszesz....

0
  • #21 15 Kwi 2007 21:07
    coobah
    Poziom 17  

dobra, ale wyjasniajscie to sobie na PW, a nie robcie OT :P

0
  • #22 15 Kwi 2007 21:22
    Maro353
    Poziom 11  

Dobrze ,ja dopisze tylko tyle ,że jak będe montował przy okazji dodatkowy kanał w Concerto , to zrobie fotke i na tej fotce będzie widać jak w łatwy sposób wstawić bezpiecznik polimerowy na płytce Concerto, Napewno sie przyda komuś i nie będzie problemu. :)

0
  • #23 17 Kwi 2007 21:28
    coobah
    Poziom 17  

Maro353 napisał:
    Dobrze ,ja dopisze tylko tyle ,że jak będe montował przy okazji dodatkowy kanał w Concerto , to zrobie fotke i na tej fotce będzie widać jak w łatwy sposób wstawić bezpiecznik polimerowy na płytce Concerto, Napewno sie przyda komuś i nie będzie problemu. :)

bardzo bedziemy wszyscy wdzięczni...

0
  • #24 08 Maj 2007 01:00
    cytrysek
    Poziom 9  

Witam.
    Właśnie zakupiłem taki sam pojazd (Starlet) juz z zamontowanym zamkiem i alarmem.
    Niestety osoba od której kupiłem auto niezbyt o to dbała.
    Efektem jest to, że centralny zamek po prostu nie działa - tzn, nie zamykają sie drzwi, choć alarm działa (światła migają jak trza, syrena wyłączona bo denerwuje).

Alarm zamontowany to prawdopodobnie Challenger - jutro zajrze (auto w garażu).
    Pewnie coś nie łączy na kablach. Jak kupowałem to działało wszystko, ale pewnei jazda po dziurach zrobiła swoje.
    W każdym bądź razie w książce ten właśnie typ alarmu jest wskazany jako zamontowany w Starlet.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo