Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaprojektowanie notatnika

10 Kwi 2007 22:18 1094 8
  • Poziom 11  
    Witam.
    Wpadłem ostatnio na pomysł żeby zbudować takie urządzenie które składało by się z wyświetlacza od nokii 3310, karty pamięci lub jakiegoś pojemnego EEPROMU i małej klawiaturki. Jego zadanie miało by być takie że na kartę pamięci bądź EEPROM zgrywam jakiś tekst który wyświetla mi się na wyświetlaczu. Klawiaturka miała by służyć do przewijania tekstu i przełączania między notatkami a zegarkiem. Dobrze by było gdyby można by było wyświetlić jakąś prosty obrazek. Niestety nie mam bladego pojęcia na temat programowania µC więc zwracam się do was z prośbą o pomoc. Jeśli jest ktoś kto zaprojektowałby całość i napisał programik to proszę o kontakt, na pewno się dogadamy ;)

Pozdrawiam Jacek.
  • Poziom 16  
    owoc_lesny napisał:
    Witam.
    Niestety nie mam bladego pojęcia na temat programowania µC więc zwracam się do was z prośbą o pomoc. Jeśli jest ktoś kto zaprojektowałby całość i napisał programik to proszę o kontakt, na pewno się dogadamy ;)

Chyba nie wiesz o co prosisz ;-) Taniej wyjdzie kupić palmtopa.
  • Poziom 21  
    Czyżby matura się zbliżała? Pomysłów maturzystom nie brakuje, tylko z wiedza kiepsko...
  • Poziom 11  
    kris_gor napisał:

To ma być notatnik z zegarkiem i trzema klawiszami więc to nic trudnego dla kogoś kto się na tym zna.

gufiak napisał:
    Czyżby matura się zbliżała? Pomysłów maturzystom nie brakuje, tylko z wiedza kiepsko...

Na szczęście jeszcze nie, to dopiero pierwsza klasa.

OJ Właśnie o coś takiego mi chodzi tylko że na wyświetlaczu od nokii albo chociaż na 4x16, klawiszami do przewijania i z większą ilością miejsca na tekst.
  • Poziom 37  
    owoc_lesny napisał:
    kris_gor napisał:

To ma być notatnik z zegarkiem i trzema klawiszami więc to nic trudnego dla kogoś kto się na tym zna.

Ja się znam. Proste.
    Będę to programował i poprawiał 3 miesiace. Za miesiac nalezy się z narzutami 8tys zł.

Kiedy nastąpi taki dzień, że najpierw profesjonaliści (obecni i przyszli) produkujacy się na tej grupie, a potem "naród" zacznie zrozumieć, że rzeczywisty koszt takich zabaw jest w stworzeniu projektu i oprogramowania, nie w materialnej cenie części.
  • Poziom 16  
    owoc_lesny napisał:
    kris_gor napisał:
    Chyba nie wiesz o co prosisz ;-)

To fakt, ale tego i tak się nie da napisać w kilka nawet godzin (zwłaszcza, że jeszcze chcesz grafikę), a jeśli nawet ktoś ma takie procedury już gotowe napisane to na pewno przesiedział nad tym kilkadziesiąt godzin
    i wątpię, aby chciał tak się dzielić swoją pracą.
    Policz sobie z lekka (50zł/h X parę_ładnych_godzin) > cena_palmtopa

i nie ma to znaczenia, że to ma 3 przyciski.

gufiak napisał:
    Na szczęście jeszcze nie, to dopiero pierwsza klasa.

Skoro to pierwsza klasa to masz jeszcze sporo czasu na naukę ;-)
    Potraktuj to jako wyzwanie i napisz sobie sam, na tej grupie z pewnością będą osoby, które Ci w tym pomogą, ale raczej nie licz na to, że ktoś coś takiego napisze za ciebie. No chyba, że maturę też ktoś ma napisać za ciebie...

OJ Właśnie o coś takiego mi chodzi tylko że na wyświetlaczu od nokii albo chociaż na 4x16, klawiszami do przewijania i z większą ilością miejsca na tekst.

Od tego zacznij.

Powodzenia
  • Poziom 19  
    Panowie :>
    Troche przesadziliscie z tymi cenami :>. Przy obecnej dostepnosci bibliotek, gotowych rozwiazan do obslugi wyswietlaczy, prockow z taka pamiecia ze nie trzeba sie martwic o objetosc kodu, jezyka C, taki projekt to jest sprawa nieco prostsza niz napisanie wszystkiego od zera w assemblerze.
    Mimo to moja cena i tak bylaby poza zasiegiem przecietnego ucznia 1 klasy.

p.s. Chcialbym zarabiac 50zl za godzine roboty.

Inna sprawa ze czesto komus kto sie elektronika nie zajmuje, wydaje sie ze wystarczy polaczyc pare kabelkow i bedzie dzialac.
  • Poziom 16  
    _Matik_ napisał:
    Panowie :>
    Troche przesadziliscie z tymi cenami :>. Przy obecnej dostepnosci bibliotek, gotowych rozwiazan do obslugi wyswietlaczy, prockow z taka pamiecia ze nie trzeba sie martwic o objetosc kodu, jezyka C, taki projekt to jest sprawa nieco prostsza niz napisanie wszystkiego od zera w assemblerze.
    Mimo to moja cena i tak bylaby poza zasiegiem przecietnego ucznia 1 klasy.

p.s. Chcialbym zarabiac 50zl za godzine roboty.

Ja też ;-), ale w końcu napisał że "się dogadamy", więc pewnie cena nie gra roli...

Wiadomo, że bibliotek do obsługi nokii 3310 to można w necie znaleźć kilka w ciągu 10 min, ale to nie o to chodzi, aby odwalać za kogoś robotę. Pomóc owszem. A czego się Jaś za młodu nie nauczy ....

Pozdrawiam