Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E46 - Exus V10 vs. Proxima BP vs. Seo Perfect ??

11 Kwi 2007 02:46 2706 11
  • Poziom 9  
    Na Allegro jest cała masa chińszczyzny i czytając wcześniejsze tematy uznałem, że kupię polski alarm. Wyboru swój zawężam do 3 alarmów: Exus V10 (z pilotem), Proxima BP, Seo Perfect (2 ostatnie wykorzstują fabryczny pilot).

Exus w cenie ~ 200, dwa pozostałe ~ 250 + oczywiście montaż.

Nieposiadam w swoim aucie alarmu (nielicząc fabrycznego immobilaizera) więc założenie dobrego alarmu stało sie dla mnie priorytetem. Moja wiedza w tej dziedzinie nie jest zadowalająca więc proszę was o radę. Cena jest podobna więc pozostaje kwestia który lepszy ?? Z własnym pilotem czy też wykorzystujący pilot fabryczny ??

1. Do standardowej syreny chciałem podłączyć taką oto syrenę w środku
    http://www.allegro.pl/item165169390__mt_syr_piezzo_nikt_nie_wytrzyma_tego_pisku_.html
    Dobre rozwiązanie ??

2. Myslałem o podłączeniu następujących czujników:
    - standardowo czujnik ultradźwiękowy
    - czujnik mikrofalowy do dodatkowej syreny bo wyczytałem że Seo Perfect nie posiada standardowo funkcji Prealarmu
    - czujnik wstrząsowy
    - czujnik położenia (przodu względem tyłu auta)
    Co myślicie o tych czujnikach, a może założyć inne ?? Gdzie można kupić dobre czujniki? www.conda.pl ??

3. Wyczytałem także, że można zrobić coś takiego jak zamiana pin-ów we wtyczce oraz w kompueterze. Czy po takiej zmianie będzie można podłączyć tester diagnostyczny w celu identyfkacji i wykasowania ew. błędów?

Liczę na waszą pomoc :please:
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    Przed napisaniem tego tematu parę godzin spędziłem na przeszukiwaniu forum. Niestety wszystkiego tam nie znalazłem. Usunąłem niektóre pytania (w międzyczasie zgłębiłem wiedzę) jednak nie znalazłem tematu w którym byłoby porównanie tych 3 alarmów. Może ma ktoś doświadczenie w ich montowaniu i może powiedzieć który z nich wypada najlepiej.

Z góry dziękuję.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    A montaż Perfecta jest o niebo prostszy niż Proximy.Jest rozpiska co i jak.A i sam alarm jest super.Wsadzałem go parę razy to e46 i montowało się baja tylko...uważaj na klapę tył bo po zamknięciu pilotem po jakiś 45 sekundach cofa się minus po żarówce i możesz mieć jazdy.A to sedan czy kombi?
  • Poziom 9  
    E46 Sedan.
    Czym to może skutkować?
    Alarm sie rozbraja?
    No i jak tego uniknąć?
  • Poziom 32  
    Zamontować diodę albo nieco mniej elegancko, przekaźnik.
  • Poziom 33  
    Tym,że w sedanie w bagażniku masz jedną lampkę czyli wsadzasz zaporowo jedną diodę a w kombi trzy i trzy diody.Trochę więcej roboty.Ot cała różnica.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    A patrz możliwe bo do sedana wsadzałem przekaźnik a do kombi diody.Ty to chyba wszystko wiesz co gdzie i jak.A ile lampek ma cadilac z 68r? :D Jka wiesz to jesteś moim guru :D
  • Poziom 31  
    Moim też :)

Jak będziesz miał problemy z podłączeniem to wal śmiało, daleko nie masz :)
  • Poziom 9  
    kris_tian napisał:
    2. Myslałem o podłączeniu następujących czujników:
    - standardowo czujnik ultradźwiękowy
    - czujnik mikrofalowy do dodatkowej syreny bo wyczytałem że Seo Perfect nie posiada standardowo funkcji Prealarmu
    - czujnik wstrząsowy
    - czujnik położenia (przodu względem tyłu auta)
    Co myślicie o tych czujnikach, a może założyć inne ?? Gdzie można kupić dobre czujniki? www.conda.pl ??

3. Wyczytałem także, że można zrobić coś takiego jak zamiana pin-ów we wtyczce oraz w kompueterze. Czy po takiej zmianie będzie można podłączyć tester diagnostyczny w celu identyfkacji i wykasowania ew. błędów?

Byłbym wdzięczny jeszcze za rady w kwesti czujników oraz zamiany pinów. :D