Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skrót mocy jackson

rekja 11 Apr 2007 09:28 5724 25
    rekja
    Level 11  
    Witam

Po zastosowaniu poniższego skrótu mocy radio dziwnie się zachowuje. Modulacja po 1s zanika (nośna jest). Rezystor zastosowany przeze mnie to 5k. Co może być przyczyną?

Pozdrawiam
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Po 1s? co ty tym mierzysz? To normalne, że po przekroczeniu pewnego minimum modulacja znika. Do ustalenia dolnej granicy jest ten rezystor.
    Michał
  • Helpful post
    mpn103
    Level 34  
    I co się dziwisz żę modulacja zdycha jak ty zaraz po modulatorze ograniczasz prąd na driver? Tylko że ten prąd jest z modulacją. Coś za coś.
    Poniżej zamieszczam schemat jak można to zrobić w inny sposób:
    Skrót mocy jackson
    rekja
    Level 11  
    SP5IT Czyli w ten sposób nie da się płynnie regulować mocą?

Lepszym sposobem jest modyfikacja podana przez mpn103.
    SP5IT
    niestety dołożenie BD-eka w ten sposób też nie jest dobrym rozwiązaniem. W radiach opartych na płycie ss360 to działało, w Jacksonie źle działa.
    Rekja da się regulować, tylko nie możesz skręcać mocy poniżej pewnego poziomu.
    Michał
    rekja
    Level 11  
    No tak, wiem że Jackson nie lubi poniżej 0,5 W ale problem polega na tym, że niezależnie od ustawienia PR efekt jest taki sam. Czy zastosowanie zamiast 5k rezystora 10k pomoże?
  • Helpful post
    SP5IT
    Po skonsltowaniu się opcje są 2. Albo tranzystor jak mpn podał, albo wyjąć PR-ek na wierzch.
    Michał
    rekja
    Level 11  
    Hmmm, PR wyjąć na wierzch? mowa o tym na płycie (AM PWR)? Nie do końca pomysł mi się podoba. To nie wiem czy z tranzystorem nie było by lepiej. Muszę zobaczyć jak znajomy ma zrobiony skrót mocy w Jacksonie u niego ponoć działa.
  • Helpful post
    161MDS01
    Level 24  
    mpn103 wrote:
    I co się dziwisz żę modulacja zdycha jak ty zaraz po modulatorze ograniczasz prąd na driver? Tylko że ten prąd jest z modulacją. Coś za coś.
    Poniżej zamieszczam schemat jak można to zrobić w inny sposób:
    Skrót mocy jackson

Niestety ten schemat nie zdaje egzaminu ja tak spaliłem końcówke mocy ach
    jak mi szkoda było, atak ładnie radio chodziło...POZDRAWIAM

Daniel
    161MDS01
    Level 24  
    sq6ade wrote:
    Aż dziw że zmniejszając napięcie na końcówce spaliło się cokolwiek (no może oprócz BD-ka)

No wyobraź sobie Krzysiu że tak< gadam sobie ze znajomym na wstegach a tu trach i po końcówce. Wina anteny napewno nie bo teraz na niej nadaje z innego radia tylko co kombinowałem to z tym bd-kiem..Więc czyja wina tylko jego...Przed zamontowaniem radio chodziło przez cały czas....POZDRAWIAM

Daniel
    SP5IT
    MRF-y lecą, bo kondensatory w końcówce dostają przebicia.
    mpn103
    Level 34  
    Jak radio zostało wczęśniej przez kogoś "przekręcone" :)
    161MDS01
    Level 24  
    mpn103 wrote:
    Jak radio zostało wczęśniej przez kogoś "przekręcone" :)

Przekręcone heee raczej nie blomba jeszcze przez nikogo nie ruszana...Szkoda było radia bardzo ładnie chodziło odsłuch rewelacja...POZDRAWIAM

Daniel
    tatronic
    Level 24  
    Witam!
    Ja dokladnie taki skrot wstawialem do jacksona i chodzilo ladnie.Polecam przeanalizowac schemat hr2510 tam podobnie jest to zrobione ( wiem wiem zaraz ktos powie ze to inne radio ale akurat to jest tak samo w hr jak i w jacksonie).Jezeli chodzi o tranzystor BD to niebedzie to poprawnie chodzilo (niepamietam juz teraz dokladnie z czym byl problem- juz kilka lat minelo).pozdrawiam Arek
    rekja
    Level 11  
    tatronic A jaki rezystor dawałeś do masy 5k czy 10k? Czy układ wstawiałeś między R255 a 2 nóżkę IC8? Jaką moc miałeś na max a jaką na min? Czy modulacja była do samego końca czy zanikała przy końcu? Muszę przeanalizować radio czy ktoś już jakiejś modyfikacji tam nie robił.
    mpn103
    Level 34  
    Rekja, zostaw ty ten R255 w spokoju, spójrz na schemat i zobacz gdzie on jest...
    rekja
    Level 11  
    Analizując modyfikacje hr2510 wydaje mi się, że rezystor nie powinien mieć podniesionej nóżki tej przy IC8 tylko tą z drugiej strony. Co o tym sądzicie?
  • Helpful post
    sq6ade
    Level 40  
    Dziś dostałem Jacksona ze skrótem mocy który krótko opiszę:
    Potencjometr 220 OHM wstawiony szeregowo z C203.
    rekja
    Level 11  
    I jak to dział? Tzn. czy regulacja jest w pełnym zakresie bez zaniku modulacji?
    rekja
    Level 11  
    OK dzięki zobaczę. Muszę się skontaktować jeszcze z jednym znajomym znajomego, który robił znajomemu działający skrót mocy w jacksonie jak to rozwiązał. Dam znać jak w końcu to poprawnie zadziała.
    161MDS01
    Level 24  
    rekja wrote:
    I jak to dział? Tzn. czy regulacja jest w pełnym zakresie bez zaniku modulacji?
    Jeśli masz orginalny mikrofon to przy pełnej mocy zatka Ci radio...Tylko ze wzmocnieniem będzie nie zrywało modulacje...POZDRAWIAM

Daniel
    rekja
    Level 11  
    161MDS01 wrote:
    Jeśli masz orginalny mikrofon to przy pełnej mocy zatka Ci radio...Tylko ze wzmocnieniem będzie nie zrywało modulacje...l

Masz na myśli tą modyfikację:

Potencjometr 220 OHM wstawiony szeregowo z C203.

Bo mnie się wydaje, że przy pełnej mocy potencjometr powinien być zwarty więc tak jak by nie było modyfikacji.
    User removed account
    Level 1