Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 - jakość fabrycznych zabezpieczeń.

11 Kwi 2007 12:02 2378 3
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Matka moja drogą transakcji kupna - sprzedaży była się stała właścicielką auta Citroen C3 w dość sympatycznym wypasie (klima, ABS, migające kierunki przy ostrym hamowaniu - to akurat głupie i inne "cuda). Auto jest sterowane pilotem, kierunki migają przy otwieraniu/zamykaniu.
    Jak to auto jest fabrycznie zabezpieczone? Czy warto dokładać jakiś alarm (chyba bezpilotowy)? Jeśli tak, to czy jest już coś dedykowane do tego modelu? Gdzie ewentualnie szukać centralki oryginalnego alarmu (Texalarm to się chyba zwie)?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Oj, ja kiedyś trafiłem na takiego dziwnego C3, co żadna rozpiska Perfecta nie pasowała. Zrobiłem, ale trochę się napociłem. Potem robiłem takiego samego i w nim wszystko było jak SEO opisało...
  • Poziom 10  
    Witam,
    Jako użytkownik C3 uważam, że standardowo samochód ten nie ma żadnych zabezpieczeń. Złodzieje przyjeżdżają rozwalają zamek/małą szybę za lusterkiem, następnie urywają stacyjkę, podłączają własny komputer i odjeżdżają. W moim przypadku raz na koniec ulicy, drugi raz 10cm.
    Tylko i wyłącznie dzięki niestandardowym zabezpieczeniom. Dlatego uważam, że oprócz alarmu warto mieć coś nietypowego/unikalnego a jednocześnie prostego. Alarm odstraszy jedynie amatorów. Na bardziej upartych wystarczy coś niestandardowego. Nie będę podpowiadał co, bo każdy fachowiec ma swój sposób.
    Podczas 2 prób kradzieży za każdym razem niszczono blokadę Niedźwiedź, stacyjkę, raz odgięto drzwi, raz wybito szybę. Tylko dzięki autocasco nadal cieszę się że mam czym jeździć, bo koszty napraw stanowiły łącznie prawie połowę wartości samochodu.
    Pozdrawiam