Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szybki skaner do 300zł?

11 Kwi 2007 14:02 3170 5
  • Poziom 10  
    Poszukuję taniego i szybkiego skanera w granicach 300zł.
    Najbardziej zależy mi na szybkości skanowania.
    Do tej pory używałem starego Bearpaw 1200cu, ale zmęczyło mnie skanowanie jednej strony ponad 1 minutę- zdarza się, że muszę zeskanować ponad 200 stron A4, a przesiedzieć 3,5h robiąc to nie jest przyjemnością.

Mniej ważne są dla mnie wymiary, ale wolałbym gdyby mieściły się w granicach 50cm*30cm*5cm

Ze skanerów ciekawą opcją wydają się Canon Lide 20, 70; Plustek OpticSlim 2420 z uwagi na zasilanie z USB, lecz nigdzie nie mogę znaleźć informacji o prędkości skanowania.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 12  
    Ja mam Epsona 2480 PHOTO, jestem bardzo zadowolony z niego, prędkość skanowania jest elegancka, oczywiście zależy to też od rozdzielczości. Polecam
    http://rankingi.chip.pl/ranking_7950.html?tt_id=15&tt_cmd=3&tt_p=43752&tt_v=2

Czasy skanowania zdjęcia w formacie A4
    200 dpi - 24 bity (kolor) 15 s
    300 dpi - 24 bity (kolor) 14 s
    300 dpi - max bity (odcienie szarości) 14 s
    300 dpi - max bity (kolor) 14 s
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź.
    Przeszukałem na Google oferty Epsona 2480, ale jest on trudno dostępny i nie ma go w Warszawie.
  • Poziom 13  
    Proponuję też epsona 3490 Photo lub 3590photo
    oba modele są szybkie jednoprzebiegowe różnią się tym że 3590 ma automatyczną przystawkę do klisz...
    Niestety nie wiem w jakiej cenie jest w tej chwili....
    Posiadam 3490 i też jestem bardzo zadowolony z niego...
  • Poziom 12  
    simonsnake napisał:
    Dzięki za odpowiedź.

Nie dziękuj tylko klikaj "pomógł" ;)

simonsnake napisał:
    Przeszukałem na Google oferty Epsona 2480, ale jest on trudno dostępny i nie ma go w Warszawie.

Ja swój kupowałem ok pół roku temu w Łodzi w MediaMarkt.
  • Poziom 10  
    Dzięki za podpowiedź, jutro zrobię wycieczkę po warszawskich supermarketach. Może uda się kupić tego epsona :)