Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Materia造 do przezwajania cewek motocyklowych. RADY

11 Kwi 2007 19:05 1289 2
  • Poziom 2  
    Witam!

Jestem w trakcjie przezwajania cewki motocyklowej.
    P造wa ona w oleju (ekstrymalna temperatura oleju w tym moto 140-180 stopni) W oleju jest pe軟o od豉mk闚 aluminiowych, kt鏎e to mog造 by uszkodzi cewk, wi璚 sa one zalewane fabrycznie 篡wic.

Mam kilka pyta do os鏏 kt鏎e robi造 to ju chocia raz.

Jakiego drutu u篡? Wiadomo 瞠 miedziany, emaliowany, ale mo瞠 s jakie o wytrzymalszej pow這ce emalii?

Jakiej u篡 篡wicy, takiej kt鏎a by nie krusza豉 w takiej temp (do zabezpieczania cewek)?

Czy cewki zabezpiecza 篡wic tylko pod konie, czy tak瞠 w trakcie i przed?

Czy mog nawin望 co cieniutkiego na rdzen (cienka tasma izolacyjna) w celu zmiejszenia ryzyka przetarcia sie kabla do masy?
  • VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    -co do drutu to wynalazk闚 nie potrzeba zwyk造 emaliowany
    -篡wica epoksydowa (nawijasz i na koniec zalewasz 篡wic)
    -na rdze raczej nie ta鄉a bo nie wytrzyma temperatury proponuj preszpan (czy jak to tam si tem papierek nazywa<chodzi o taki materia jaki jest stosowany np. pomi璠zy uzwojeniem a 興obkiem w silniku>) ewentualnie co bardziej nowoczesnego (troch min窸o czasu od kiedy przezwaja貫m jaki silnik)
  • Poziom 10  
    ja proponuje uda sie do kogo co silniki elektryczne robi. nie rozbieraj powiedz o co chodzi i za grosze to zrobi. tam jest dos這wnie kilka zwoj闚 na ka盥y rdze ale trzeba to precyzyjnie wykona wiec najlepiej reka fachowca, a co do 篡wicy to jest zb璠na. mi kole za 20z zrobi cewki w moto (zalane olejem i przykryte magnetem w kszta販ie walca bez jednej podstawy chyba 8 s逝pk闚 w kszta速 gwiazdy) kombinuj帷 sam mo瞠sz zrobi odwrotny pr康(ja tak zrobi貫m;P) a poprawiaj帷 uszkodzisz laminat na drucie i po zawodoach...