Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 28pt800. Tranzystory WN. Słychać było brzęczenie. Nie włącza się.

adrian22 11 Kwi 2007 22:35 1468 12
  • #1 11 Kwi 2007 22:35
    adrian22
    Poziom 13  

Witam szanowne grono, mam problem z TV taki jak w temacie tzn przed świętami padł uszkodził się jeden z tranzystorów WN i przetwornica od Stand-By wymieniłem je, telewizor grał aż do dziś tzn całe 5dni dzisiaj najpierw obraz troszke sie zmniejszył i zwiększył i po chwili zgasł. Pali się tylko kontrolka stby jeszcze nie zaglądałem do niego ale jutro rano zajrzę pewnie padły znów od WN ale co może być przyczyną po za tym jak grał przez te 5 dni to było słychać taki małe brzęczenie może to trafopowielacz?? Proszę szanowne grono o pomoc
    POZDRAWIAM Adi

• #2 11 Kwi 2007 22:46
    megakreator
    Poziom 19  

Witam zacznij od zasilacza podłącz obciążenie zastępcze i sprawdz wartosc napiecia lini.

• #3 11 Kwi 2007 22:49
    zdzich42
    Poziom 40  

Napraw jeszcze raz, sprawdź czy reaguje na ostukiwanie obserwując obraz.

• #4 11 Kwi 2007 23:03
    adrian22
    Poziom 13  

zrobie jeszcze raz zobacze co wogóle teraz padło ale to dopiero jutro rana a jak można sprawdzić trafopowielacz ?

• #6 12 Kwi 2007 01:20
    marcinelektronik
    Poziom 27  

Witam.
    Najszybciej kondensatory na wysokim napięciu przebiły i dlatego bu poleciał dlatego też szerokość obrazu mogła się zmienić.
    Pozdrawiam,
    Marcin.

• #7 12 Kwi 2007 10:16
    adrian22
    Poziom 13  

tak jak myślałem poleciały tranzystory od WN kurcze co tu dalej zrobić wymienić kondy i te tranzystory i co może pogra z tydzień ale to mnie nie satysfakcjonuje

Dodano po 9 [minuty]:

Znów poleciał tylko jeden tranzystor od wn drugi jest wporządku tak jak poprzednio

• #8 12 Kwi 2007 12:14
    marcinelektronik
    Poziom 27  

Witam.
    Trafo zapewnie masz dobre, jeśli poleciał ten sam to na 100 procent dobre.
    Sprawdż oscyloskopem, pozatym możesz podłączyć poprzez żarówkę wstawiając ją zaraz przed zasilaniem tranzystorów wysokiego wtedy nie poleci ci tranzystor ale zaświeci się żarówka i zacznie pulsować, jak zrobisz tak parę razy to rozerwie ci kondensator który psuje ci ten tranzystor kluczujący H.
    Ta metoda jest trochę za ostra ale czsem jak się nie ma siły to warto.
    Pozdrawiam.
    Marcin.

• #9 13 Kwi 2007 10:58
    adrian22
    Poziom 13  

nio zakupiłem kondki nowe tylko troszke sie różnią zamiast 510n mam 470n ale to nie będzie aż tak wielka różnica nigdzie nie mogę dostać takich wartości jak są na schemacie no ale cóż!. Z tą żarówką to naprawde taki hard core ale zobaczymy po wymianie kondkó co będzie dalej czy wogóle zagra

• #10 13 Kwi 2007 23:24
    adrian22
    Poziom 13  

witam wymieniłem już kondy i tranzystorek nawet go odpaliłem i gra tylko jestem ciekawy jak długo interesuje mnie jeszcze taki dziwny dzwięk jakby coś brzęczało ale może tak pracuje przetwornica. co do obrazu jest wporzo (wtedy też było oki) tylko jeszcze jedno pytanie czemu poleciał tylko jeden tranzystor od HV skoro pracują tam dwa równolegle podłączone i teraz po pięciu dniach poleciał też tylko jeden i ten sam w tym samym miejscu?? kurcze skąd mam pewność że wytrzyma dłużej albo znów padnie po paru dniach ale wtedy to sie poddam i pójdzie na .............. dawce organów Proszę o pomoc
    POZDRAWIAM

• #11 13 Kwi 2007 23:29
    zdzich42
    Poziom 40  

A ja sugerowałem wyzej sprawdź czy reaguje na ostukiwanie... Usuwając skutek, a nie przyczynę może i wiadro tranzystorów nie wystarczyć.

• #12 14 Kwi 2007 21:31
    adrian22
    Poziom 13  

no tak teraz czasami sam się wyłączy a po za tym obraz jest rozciągnięty na szerokość już nie wiem co mu dolega pomocy

Dodano po 1 [godziny] 52 [minuty]:

na ostukiwanie nie raeguje tylko strasznie mnie irytuje ten dzwięk jakby coś brzęczało ale nie mogę zlokalizowac ale wydaje mi sie że coś koło trafopowielaczachyba jeszcze wyjmę płytę i przejrzę za zimnymi lutami

• #13 15 Kwi 2007 21:35
    adrian22
    Poziom 13  

troszkę pokombinowałem przy punktach lutowniczych i już się nie wyłącza tylko jest ten zwężony ekran a po za tym co zaobserwowałem to jak jest obraz ciemny to się zwęża a jak wskakują jasne kolory to się rozciąga jak można to skorygować?? może któryś z kondów stracił pojemność tylko gdzie szukać no i ten dzwięk z chyba trafopowielacza mnie tak irytuje że... może to on troszke szaleje nie wiem już sam proszę o pomoc
    POZDRAWIAM

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson