Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW passat 1.8 problem przy odpalaniu

chicken007 12 Apr 2007 13:27 2455 11
    chicken007
    Level 26  
    Witam jest to auto z 90r, silnik o oznaczeniu RP z instalacją gazową, wszystko było ok ale do czasu. Problem jest taki: rano odpalam auto na benzynie i prawie od razu odpala tylko że od razu wchodzi na duże obroty tak jakbym przy rozruchu trzymał noge na gazie i dopiero po ok. 2sek. powoli obroty spadają aż silnik zaszarpie i zgaśnie, jak przełącze odrazu na gaz to jest ok. Na rozgrzanym silniku jest wszystko dobrze. Próboiwałem na zimno odpalić go na gazie i jest dobrze. Początkowo tylko te obroty były wysokie po odpaleniu i efektem tego było stukanie zaworów, działo sie tak przez jakieś 4-5dni i teraz właśnie dodatkowo gaśnie. Próbowałem resetować komputer i nic to nie dało. Podmnieniłem niebieski czujnik temp. według wskazówek na innych postach ale to też nic nie zmieniło, zresztą stary czujnik pokazuje na mierniku dobrze. Za co tam się wziąść?
    User removed account
    Level 1  
    ANDYW6
    Level 24  
    Po prostu sprawdź układ zasilania ( benzynowy ).Silnik krokowy.szczelność kolektora.wtryskiwacz,zawór przelewowy itp.Odczytaj błedy z komputera.
    kalulujacek
    Level 12  
    czy przy instalacji gazowni miałeś korygowany zapłon ( niekturzy pseudo gazownicy tak robią idąc na skruty)
    chicken007
    Level 26  
    Narazie oddałem do znajomego mechanika po uszczelka pod głowicą puszczała mi ciśnienie do układu chłodzenia i jak gość rozebrał głowice to mówił że połączenie kolektor-głowica było na jakimś silikonie, jak to poskłada i da nowe uszczelki to zobaczymy co będzie dalej.
    chicken007
    Level 26  
    Witam. Silnik już poskładany, uszczelki powymieniane tylko przy okazji trafił się inny problem. Wysiadł czujnik hala, rozebraliśmy aparat i okazało się , że brakuje jednej sprężynki w aparacie zapłonowym. Kupiłem na złomie cały aparat z czujnikiem i po założeniu auto odpala, mechanik wyregulował zapłod do lampy i odpala jak now, na biegu jałowym jest wszystko ok. ale jak tylko rusze z miejsca to auto idzie jak maluch, zero przyśpieszenia, tak jest na gazie bo na benzynie jeszcze gożej ( jakieś dławienie , kichanie, strzelanie z tłumika). Ten aparat który kupiłem na złomie ma inne numery od oryginalnego, i teraz mam pytanie czym mogą się rużnić? tym czujnikiem czy budową(tym przyśpieszaczem)?
    User removed account
    Level 1  
    chicken007
    Level 26  
    Kabelki już wcześniej sprawdzałem, z tą temperaturą to też jest coś nie tak bo wydaje mi się , że za szybko ją łapie, Jak jest całkiem zimny to wystarczy przejechać 4km i już jest 90stopni. I jeszcze takie pytanko bo w końcu kupie nowy ten czujnik halla ale nie wiem czy ten aparat zapłonowy nie rózni się czymś od tego co był oryginalnie i czy dalej nie będzie jakiś jaj, bo ten mechanik co mi robił uszczelkę pod głowicą mówił że podobno różnią się tym odśrodkowym przyśpieszaczem zapłonu czy coś takiego.
    User removed account
    Level 1  
    chicken007
    Level 26  
    Ok to poprostu przełoże z tego nowego tą brakującą sprężynkę do mojego starego razem z czujnikiem i zobacze czy dalej będzie go dusić. I przepraszam za jedno bo wprowadziłem w bład z informacją że wcześniej na benzynie coś świrował, okazuje się że zciągnięcie klemy nie pomogło dopiero dziś spróbowałem jeszcze raz zciągnąć i do tego zwarłem je ze sobą, pozostawiłem na chwile i teraz na benzynie odpala ładnie i nie gaśnie, czyli komputer jakiś błąd wychwytuje. Sprawdze później czy lambda działa, bo ona chyba powinna działać w zakrecie 0,2-08V.
    Heniek1234
    Level 15  
    w tkich samochdach pomiar masy motor kasta aku niekedy brak masy i elektronika zawisza se pomiary dokonac nawyl zap i na pracujoncym silniku
    chicken007
    Level 26  
    Jednak to była wina aparatu zapłonowego, przełożyłem ten czujnik do mojego starego aparatu i teraz śmiga jak trzeba.