Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alan- pomocy brak wzmocnienia głosu na zakresie AM

dybcio28 12 Apr 2007 13:39 1159 7
    dybcio28
    Level 10  
    Witam koledzy pomóżcie mam problem z radyjkiem a zależy mi na czasie bo "miśki" znowu urządzają akcje, pusty portfel.Problemem jest brak wzmocnienia na paśmie AM po prostu nic nie słychać, myślałem że może siadła końcówka mocy ale jak przełącze na zakres FM słyszalny cichy szum normalnie jak jeszcze działało to na FM-ie aż uszy więdły,czy ktoś mi może pomóc doradzić.Reszta chodzi poprawie wyświetlacz świeci, wskazówka miernika też sie unosi prawidłowo.Za każdą pomoc z góry wielkie dzięki :sm9:
    medicb
    Level 28  
    Po pierwsze to napisz o jakie radio ci chodzi bo tego nikt nie wie. Zamotałeś w tym opisie, że hej. Sprawdz czy nie urwała się masa w mikrofonie i napisz czy radio odbiera.
    dybcio28
    Level 10  
    chodzi o Alana 28 niewiem czy odbiera bo nic nie słychać
    dybcio28
    Level 10  
    mikrofon ok. bo jak gadam to się wskażnik wychyla
    medicb
    Level 28  
    Miernik uniwersalny nie gryzie ... zapewniam. Może urwał się kabel od RX. Przelutuj VCO bo w alanie28 to nagminne.
    dybcio28
    Level 10  
    antenka ok. cały czas chodziło poprostu naraz zdechło nic w głośniku nie słychać a jak przełącze na FM słychać słaby szum

Dodano po 1 [minuty]:

a co to VCO bo ja w radiach CB jestem cimny
    medicb
    Level 28  
    Eh :) dziś mam dobry humor to ci napisze. To taka mała metalowa puszka zalana woskiem która siedzi niedaleko układu scalonego w okolicy przedniego panelu radia. Trzeba ją potraktować lutownicą ... poprawić luty i ruszy.