Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig ST 55-908/8 - synchronizacja pozioma

marek_Łódź 12 Kwi 2007 13:46 1185 4
  • #1 12 Kwi 2007 13:46
    marek_Łódź
    Poziom 36  

Witam. W telewizorze wysiadła mi synchronizacja pozioma, obraz zszedł do pionowego paska na środku ekranu.
    Na płytce jest naklejka

H*-
    -ELP67*
    H*CHASSI-
    -MCT4A*
    1475

Proszę o pomoc w identyfikacji chassi (CUT2121?) i ewentualnej lokalizacji uszkodzenia

Moderowany przez obcy7:

Przeniosłem z TV

0 4
  • Pomocny post
    #2 12 Kwi 2007 14:23
    maryann
    Poziom 37  

Tak, to CUC2121.
    Objaw wskazuje na przerwę w obwodzie cewek odchylania poziomego. Nic to ma do synchronizacji; zacznij od przeglądu płyty pod kątem zimnych lutów, połaczenie z cewkami.

0
  • #3 13 Kwi 2007 13:35
    marek_Łódź
    Poziom 36  

Dzięki za pomoc. Uszkodzony był tranzystor wyjściowy ST1803DHI. W sklepie nie było takowego, więc wsadziłem taki, jak na schemacie czyli BU508DF i mam nadzieję, że wystarczy do naturalnej śmierci telewizora.
    Trochę mnie szokuje mocowanie klipsami do radiatora i zastanawiam się czy nie nasmarkać między radiator i tranzystor trochę jakiejś pasty przewodzącej ciepło :?:

0
  • Pomocny post
    #4 13 Kwi 2007 15:17
    maryann
    Poziom 37  

Jasne, będzie. A smarowidło stosuję zawsze.

0
  • #5 20 Kwi 2007 11:09
    marek_Łódź
    Poziom 36  

Skoro tak dobrze idzie, to jeszcze jeden problem. Telewizor sam się wyłącza, przy czym zaraz po włączeniu częściej, jak już chwilę pochodzi to trzyma. Z opcji Szukaj mam jakieś straszne wizje żyjącego własnym życiem procesora. Z kolei kolega mi zaproponował, żebym wymienił elektrolity w zasilaczu :?:

Płytę już przejrzałem i wszelkie podejrzane miejsca przelutowałem, ale nie pomogło.

0