Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo 2002 r 2.0 TDCI

12 Kwi 2007 14:08 8233 10
  • Poziom 21  
    Mam Forda Mondeo 2002 r 2.0 TDCI podczas jazdy zgasł inie można było go odpalić.kontrolka świec żarowych zaczła szybko migać po włączeniu zapłonu.na drugi dzień autko zapaliło be problemu.czy ktoś sie z tym już spodkał??chce go zdjagnozować ale niemam za bardzo czym.potrzebuje jakiegoś euroscana albo innego interfejsu do fordów.może ktoś ma coś fajnego i taniego??
    Pozdro
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    To autko jest trochę warte, skąplikowana jednostka napędowa i trochę elektroniki czuwajacej nad tym - chyba nie warto samemu grzebać. Ja bym pojechał nie koniecznie do serwisu ale może do dobrego warsztatu który biegle obsługuje diagnostyke komputerową, na pewno bedzie taniej.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    O tym bardzo dobrze wiem ale jednak chce jakiś iterfjs.... strasznie coś wali jakiby w zawiezeniu przy skręcie a potem auto gaśnie... acha i jeszcze jedno niema masy na przekaźniku z rozrusznika. niewiecie gdzie są kable przykręcone z masy?? może do skrzyni gdzieś??
  • Poziom 12  
    poszukaj w sieci mobydic .Mi benzynkę 2001 czyta
  • Poziom 21  
    Dlaczego niema tej masy na przekaźniku?? Jest to kabel czarno-żółty.I idzie (chyba do kabiny pasażerskiej)czy jest to sterowane komputerem?? może specjalnie ją odłączył bo cos jest nietak??Pozdro
  • Poziom 15  
    kabel czarno-żółty jest podłączony do sterownika silnika , masa pojawia się tam w momencie prawidłowej identyfikacjii immo . bez dobrego testera go nie ruszysz , a jeśli chodzi o jednostkę tdci to sobie odpuść . pracuję w serwisie forda i czasami głupieję mając do dyspozycji IDS-a
  • Poziom 21  
    Normalnie zgłupieje z tym autem :) prawdopodobnie styku gdzies nie było na kostkach.wszystko rozbebeszyłem poskładałem i masa sie pojawia. :)
    Malo tego pożyczyłem kts-a od kumpla i wykazało czujnik położenia wałków rozrządu.Lece go zamówić.pozdro
  • Poziom 18  
    Witam

Czujnik wałków rozrządu ?? hmm, może i tak ,ale kontrolka świec się wtedy się nie pali . Pali się zaś jak jest usterka układu wtryskowego . Myslę kolego "pisior" tak jak i moi poprzednicy ,że nie dasz rady z tym autem, a ewentualny czujnik to dopiero początek problemów. Do pełnej naprawy i diagnozy KTS nie wystarczy ( chociaż często pomaga ).
    Czekam na dalsze informacje o usterce i życzę powodzenia

pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Po wyciągnięciu wtyczki miga kontrolka świec żarowych.w pon. dostane czujnik. od czegoś trzeba zacząć,nie??Byłem jeszcze u mechanika "Bosch Service" polecił mi najpierw wymienić czujnik.Usterka występuje tylko gdy silnik jest naprawde dobrze rozgrzany. pozdrawiam
  • Poziom 15  
    usterka czujnika wałka rozrządu to częsta usterka w TDCi . a lampka świec żarowych miga przy tym aż miło .
  • Poziom 21  
    Czujnik wymieniony.Autko śmiga jak nigdy.Kody usterek "0" :D
    Znowu mi sie ta masa z przekaźnika rozrusznika wyłancza.Powiedcie ten czarno żółty kabel idzie prosto do stacyjki gdzie jest immo. Czy tez jest jakaś inna skrzynka??