Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony dsc-v1 czerwone zdjęcia

12 Kwi 2007 17:34 2233 15
  • Poziom 18  
    witam
    mam aparat sony dsc-v1 który robi zdjęcia w czerwonym odcieniu wszystko w nim działa ostrość itp jedyny tylko mankament ze zdjęcia są o czerwonym zabarwieniu poniżej jedna z fotek
    prosze o waszą pomoc
    pozdr
  • Poziom 37  
    Napisz jeszcze jakie masz ustawienia. Sprawdzilem exif zdjecia - przestaw na wszelki wypadek ISO na 200 (to taka bezpieczna wartosc). I balans bieli ustaw na auto (w zasadzie to nie wiem jak masz ustawiony). To tak na wstepie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    przy każdych ustawieniach jest tak samo nawet w tych co pan napisał na standardowych po resecie tez bez zmian
  • Poziom 19  
    Z doświadczenia wiem, że brak filtra na przetworniku powoduje taki efekt. Czy ktoś grzebał w tym aparacie??
  • Poziom 18  
    niestety ale nie jestem w stanie tego ustalić
    a czy jest mozliwość naprawy tego jeśli tak prosze o wskazówki
  • Poziom 37  
    No jak jest brak filtra to jest problem. Jeszcze pokusil bym sie o sprawdzenie czy przypadkiem ten model nie jest "zarazony" uszkodzona matryca. Sony podalo liste sprzetu w ktorych wystepuja problemy z matryca. Proponuje poszukac (nawet na forum tutaj ktos wklejal linka).
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    zgadza sie ten model jest objęty naprawą nieodpłatnie ale po rozmowie telefonicznej serwis stwierdził ze to nie jest zaklasyfikowane do bezpłatnej wymiany CCD wymiana jest jak obraz jest czarny lub rozmyty a ten ma tylko przebarwienia wiec sam musze dac rade naprawic
  • Poziom 37  
    Wiec teraz musisz sie upewnic czy ten filtr o ktorym kolega tbunio wspominal spelnia swoje zadanie (czy sie nie odkleil). Wiaze sie to z rozebraniem aparatu i obejrzeniem matrycy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    spoko
    jutro biorę sie do pracy i licze na wasze wskazówki
    moze zna ktoś stronkę z instrukcją rozbierania takiego aparatu
    chodzi mi o coś takiego jak to http://www.artecdesign.ee/~jan/
    pozdr
  • Poziom 19  
    Jak będę miał taką V1 to zrobię Ci tutoriala :)
  • Poziom 19  
    Witam.
    To nie CCD, ale filtr w obiektywie.
    pozdrawiam
  • Poziom 18  
    mam rozumieć ze mowicie powiem wprost o "szybce do przylega bezpośrednio do matrycy"???
    czy coś w obiektywie ?
    pozdr
  • Poziom 19  
    o tej szybce przy przetworniku CCD