Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup aparatu cyfrowego - na co zwracać uwagę?

Majki25 13 Apr 2007 08:34 1520 7
    Majki25
    Level 11  
    Proszę o pomoc, na co mam zwracać uwagę przy zakupie aparatu cyfrowego. Chodzi mi o czas oczekiwania aż zrobi zdjęcie czasami trza czekać 3-4 s. (długo?) Jak sprawdzać w opisie by aparat szybciej zrobił ujęcie?
    mrrudzin
    Level 39  
    Quote:

Chodzi mi o czas oczekiwania aż zrobi zdjęcie czasami trza czekać 3-4 s.

Chodzi o czas od włączenia do pierwszego zdjęcia?

Przeważnie jest on podawany.
    Warto zwrócić uwagę na to jaki jest zoom, wbudowane f-cje, ilość zdjęć które można zrobić na jednym komplecie baterii, stabilizator obrazu, wielkość, jakość wykonania, a przede wszystkim trzeba wziaść do ręki i pobawić się chociaż przez chwilę.
    No i najważniejsze - obejrzeć jakie robi zdjęcia w różnych warunkach.
    wilde_hilde
    Level 19  
    mrrudzin wrote:
    Quote:

Chodzi mi o czas oczekiwania aż zrobi zdjęcie czasami trza czekać 3-4 s.

Chodzi o czas od włączenia do pierwszego zdjęcia?

Przeważnie

Moim zdaniem chodzi o tzw. opóźnienie migawki, które w cyfrówkach występuje, z lepszym, badź gorszym skutkiem.

Istotnym aspektem jest także czas, który aparat potrzebuje na naładowanie flash'a (często kompakty zasilane 2 ogniwami mają trochę dłuzszy czas).
    mrrudzin
    Level 39  
    Opóźnienie migawki to jedno (bardzo krótki czas) , druga sprawa to focus. Różne aparaty różnie radzą sobie z ostrzeniem w różnych warunkach. Obecnie coraz więcej różnych funkcji (wielopunktowy focus, detekcja twarzy) jest implementowanych w aparatach.
    Oczywiste że trudniej będzie wyostrzyć przy słabym oświetleniu (dużo aparatów ma dodatkową lampkę wspomagającą AF (często pomarańczową:) .
    Jeśli chodzi o flasha - zgadzam się. Każdy aparat radzi z tym sobie inaczej (chociaż mój jest zasilany z 2 ogniw, a "ładuje" go dosyć szybko.
    Majki25
    Level 11  
    Mam dalszą prośbę o pomoc. Z tamtej skorzystałem i chciałbym prosić o rade . Przeanalizowałem pare aparató i zastanawiam sie na kupnem :
    SONY W-100, W-90
    CANON IXUS 850IS,
    CASIO EX S770, jAKI WYBRAĆ POZDRAWIAM
    wilde_hilde
    Level 19  
    To bardzo eleganckie aparaty, mają aluminiowe obudowy itp.

Ja natomiast poleciłbym Ci CANONa A710is lub A630 - bedziesz sobie pstrykał w auto lub trybach tematycznych, a jak przyjdzie ochota - poeksperymentujesz z ustawieniami...
    Majki25
    Level 11  
    a czy mozna wyłączyc coom cyfrowy, czy to jest nie odłączne przy robieniu zdjęć?? Bo wiem ze zoom cyfrowy troszke zniekształca zdjęcia./?