Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor unitra uck-5013z PROBLEM z podłączeniem kamery

cosmic13 13 Apr 2007 11:18 1215 1
    cosmic13
    Level 1  
    Witam
    Posiadam telewizor unitra uck-5013z. Ma wejście euro. Mam pilota ale nie wiem dlaczego nie działa funkcja AV i nie mogę przełączyć, aby podłączyć kamerę przez euro.
    Czy ktoś ma taki telewizor i może mi pomóc. Chodzi mi o to czy działa komuś na pilocie ten przycisk, czy ten telewizor ma w ogóle możliwość przełączenia się na AV. Bo na panelu w telewizji nie ma żadnego przełącznika.
    Chyba, że ktoś ma inny pomysł. Myślałem o zakupieniu modulatora, który bym podłączył z tyłu do wejścia antenowego i do modulatora podłączył kamerę przez chinch, ale nie wiem czy znowu nie będzie trzeba przełączyć na AV, które mam niedostępne?!
    Jak podłaczam do tv odtwarzacz DVD to mi działa, sygnał z DVD jest silniejszy od telewizyjnego i wymusza obraz.
    Słyszałem, że jest to spowodowane tym że kabel EURO- EURO , który łączy TV z DVD ma jeden przewód 9 V który wymusza sygnał, podbno można sobie taki zrobić, ale nie chcę tego sam, bo jeszcze spali mi sie kamera.
    Oczywiście najprościej byłoby podłaczyć przez magnetowid lub przez nagrywarkę do wejścia antenowego i po sprawie. Ale w chwili obecnej nie posiadam magetowidu ani nagrywarki.

Proszę o jakąś odpowiedź.
    Pozdr.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Bogdan58
    Level 32  
    Prawdopodobnie uszkodzona pamięć. Można jednak wszystko to pominąć podłączając przez jakiś przełącznik, dostępny z zewnątrz 12V na pin 8 gniazda eurozłącza. Ok. 12V jest w zasilaczu tego TV. Po załączeniu tego zasilania będzie wymuszona praca AV. Po wyłączeniu załączy się z powrotem tuner.

Pozdrowienia.