Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

System bootuje wszystko tylko nie windows

bler2 14 Apr 2007 04:10 1375 12
    bler2
    Level 15  
    Laptop Gateway 400SD4 bios Phenix, nie wiem dlaczego ale nie moge zainstalowac windowsa,gdy wloze plyte z win(nie orginalna) to ekran zamiera na prawie czarno i cisza.Gdy wkladam inne plyty bootowalne chodza bez problemu.Probowalem na win xp,2000,98me i ten sam efekt.
    Mam podejrzenie ze system chce orginalnej plyty Gateway restore,ale gdzie ja znalezc?przepuszczalem system przez rozne testy i wszystko jest ok.Bios jest najnowszy.
    Pomocy.
    *mondzio*
    Level 30  
    bler2 wrote:
    nie moge zainstalowac windowsa,gdy wloze plyte z win(nie orginalna)

po pierwsze to to płyta nieorginalna czyli pirat
    a po drugie to na pewno nie jest botowana
    trzeba by ją trochę przerobić ale jak to nie powiem
    nie jest to zgodne z regulaminem forum
    www.google .pl powinny ci wszystko powiedzieć
    bler2
    Level 15  
    To dlaczego na innych komputerach ladnie sie botuje ?
    bi4ly
    Level 11  
    bler2 wrote:
    Gdy wkladam inne plyty bootowalne chodza bez problemu.Probowalem na win xp,2000,98me i ten sam efekt.
    Pomocy.

Tzn. co ?? że inne windy też nie chodzą ?? czy jak?? Sprecyzuj swoją wypowiedź
    bler2
    Level 15  
    Tak, zadny windows sie nie botuje chociaz na innych kompach wchodza bez problemu
    kondziub
    Level 21  
    A masz ustaiwone bootowanie z Cd-Romu jako pierwsze w biosie? Jezeli plyty sa sprawne i zadna z nich nie chodzi to albo nie masz ustawione, ale naped jest uszkodzony
    bler2
    Level 15  
    byc moze masz racje,kiedy formatowalem fdiskiem to mialem partycje "fat32 l" . i nie wiem co to jest to l na koncu .byc moze to jest wlasnie powod ze partycja nie jest fat32 .programy testujace sie laduja bo uzywaja tylko ramu.kiedy wroce do domu to sprobuje cos zdzialac.Na razie dzieki.
    bi4ly
    Level 11  
    bler2 wrote:
    Gdy wkladam inne plyty bootowalne chodza bez problemu.

No dobra o jakich płytach mówisz (instalki dystrybucji Linux) bo chyba nic innego nie pozostaje skoro wszystkie wydania wind przetestowałeś.

Zakładam, że Linuxy masz na płytach tłoczonych" a windy na wypalanych. Być może masz już laser wyeksploatowany. Mam podobny problem ze swoim CD-ROM'em - tłoczone czyta bez problemu, wypalane - 1 na 100. Jaki stary jest ten CD??
    bler2
    Level 15  
    Sprawdzalem partycje i jest ok
    cdrom jest nie pierwszej mlodosci ,i byc moze miec problemy z czytaniem wypalanych plytek.sprobuje zamienic na nowy i zobacze wtedy.
    swoja droga dlaczego mialby nie czytac wlasnie windy a inne chodza(mam na mysli cd z programami testowymi)?byc moze te programy sa malej pojemnosci i sa na poczatku plyty liczac poczatek od srodka cd.
    windows jest na calym krazku.
    bi4ly
    Level 11  
    ale pliki rozruchowe są i tak od środka, w pierwszych sektorach
    andrzej_w_k
    Level 15  
    A próbowałeś BOOT'ować z FDD niech Ci ktoś zrobi dyskietkę startową W98 uruchom komp z dyskietki z opcją CDrom włóż płytę W98 do napędu i uruchom z niego SETUP.EXE i zobaczysz co się stanie.
    Jeśli miałbyś słaby laser w CD-ROM to albo nie widziałby żadnej płyty albo podczas instalacji raportowałby o błędnie odczytanych plikach ja mam źle nagraną instalkę W2000 instaluje się ale bez jednego pliku(jakiejś tam czcionki).
    bler2
    Level 15  
    nie pracuje flopy,musze go naprawic albo wymienic