Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Demagnetyzator do g這wic magnetofonowych

Artik-pl 14 Kwi 2007 14:34 1458 5
  • #1 14 Kwi 2007 14:34
    Artik-pl
    Poziom 12  

Posiadam magnetofony jedno i dwu kasetowe wy窺zej klasy firm Pioneer, Denon, Technics, i szukam urz康zenia do demagnetyzacji g這wic magnetofonowych z instrukcja, ewentualnie opisem rozmagnesowywania.

• #2 14 Kwi 2007 15:55
    CMS
    Administator HydePark

nie wiem czy "moja" metoda sie sprawdzi w tym przypaku (teoretycznie powinna) rozmagnesowuje w ten sposob narzedzia, mianowicie mam wiatrak (taki do pokoju jak jest goraco) silnik w nim wyglada jak trafo EI z wydluzonym jednym bokiem rdzenia, jest w drim otwor w ktorym znajduje sie rotor. Zblizenie na kilka sekund czegos namagnesowanego powduje rozmagnesowanie (nie pamietam mocy silnika ale jest dosc spora)

• #3 15 Kwi 2007 15:03
    Artik-pl
    Poziom 12  

Dzi瘯uje za wskaz闚k, ale potrzebuje dla bezpiecze雟twa sprz皻u czego ze tak napisze bardziej profesjonalnego.

• #4 15 Kwi 2007 15:36
    Konart
    Poziom 15  

Moge odsprzeda specjaln kasete demagnetyzuj帷. W 鈔odku elektronika zasilana z baterii od zegarka, dwie diody sygnalizuj帷e.
    Niestety nie mam aparatu 瞠by wrzuci fotk. Wykonanie profesionalne
    nie 瘸dna samoruba.

• #5 15 Kwi 2007 16:57
    woytekp
    Poziom 25  

Grot lutownicy transformatorowej wytwarza spore zmienne pole magnetyczne <----- taki pomys mnie naszed :-)

• #6 15 Kwi 2007 17:57
    W.Wojtek
    Specjalista od telefon闚

Mam takie co oryginalne, kupi貫m kiedy w RFN.
    Ma kszta速 ma貫j marchewki z wystaj帷ym p豉skownikiem o kszta販ie wygi皻ego "L". Otoczone mi瘯kim plastykiem. Po w豉czeniu do sieci 220 V lekko buczy.
    Instrukcja ? w豉czy, zblizy dotyk帷 do rozmagnesowywanego elementu i odsuw ruchem spiralnym.
    My郵e 瞠 jest o kawa貫k miekkiej stali (magnetycznie mi瘯kiej!) czyli nie daj帷ej si trwale namagnesowa -na kt鏎y nawini皻o cewk z bardzo cienkiego drutu. Ot i ca豉 filozofia.
    WW