Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pendrive

07 Oct 2003 21:30 3829 22
  • Level 22  
    kumpel przyniosl mi pendrive 32 mb na obudowie pisze EXAGERATE na kosci samsunga w Xp wykrywa bez porblemu ale niemoge ic na niego nagrac WIN widzi rozmiar dysku , przy formacie przy samym koncu sie wiesza czy ktos wie jak to naprawic (mam dwa pomysly) albo nagrac jakos cala pamiec zerami (wymusic) lub zflashowac pena tylko jaki to model?? z tego co znalazlem to firma chyba ZOLIG zdjecie zaraz dorzuce bo mam problem z kompem
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Zwykle pendrive mają przełacznik zabezpieczający przed przypadkowym skasowaniem/nadpisaniem danych. Obejrzyj go dobrze i spróbuj przełączyć to zabezpieczenie
  • Level 33  
    nie wszystkie mają blokade zapisu mechanicznie , ja mam MICRO VALUT sonego 128Mb i jest na haśle , a co do błędu , prawdopodobnie ma uwalony flash i nie bedzie się opłaciło go naprawiać
  • Level 22  
    hey niebierzcie mnie za lamera:p u mnie jest przelacznik :) poprostu trzba sprobowac jakos wyzerowac obszar danych tylko czym??
  • Level 42  
    granacik wrote:
    przy formacie przy samym koncu sie wiesza czy ktos wie jak to naprawic (mam dwa pomysly) albo nagrac jakos cala pamiec zerami (wymusic) lub zflashowac pena tylko jaki to model??
    Jak na mój gust to flash jest do wymiany. Zapuść na tym "dysku" Easy Recovery to zrobi ono diagnostyke i powie ile sektorów jest walniętych.
  • Level 22  
    zrobilem diagnostyke easy recovery i o dzowno wszytkie sektory dobre nawet dane odzyskalem (w trybie raw) alw za chiny niemoge go sformatowac trzeba by bylo jakis specjalny program tylko jaki??
  • Level 15  
    A ja szukam sposobu uruchomienia cudaka (Acina) w WIN 98. Pościągałem sporo sterowników i na wszystkich kicha, brakuje mu jakiegoś dll'a. Miał ktoś podobne problemy z penem w 98 ? W 2k i XP bez problemu
    bo nie trzeba sterowników he he
    Jeszcze jedno USB działa bo cyfrówka pod usb działa bez problemów
  • Level 13  
    Przy próbie "wejścia" na pendrive wyświetla mi komunikat:
    Dysk w stacji dysków E jest niesformatowany
    Czy chcesz go teraz sformatować?

Po kliknięciu na przycisk ok
    Pojawja się nowy ekran z informacjami:
    Formatuj dysk wymienny (E:)
    Pojemność 125 MB
    System plików FAT32
    Rozmiar jednostki alokacji: Domyślny rozmiar alokacji
    Etykieta woluminu: miejce niezapisane

Przy naciśnięciu przycisku rozpocznij - standartowy komunikat:
    Ostrzeżenie: formatowanie wymaże wszystkie dane na tym dysku
    Wybierz ok aby sformatować dysk lub przycisk anuluj aby zamknąć.

Po naciśnięciu przycisku ok wyświetla komunikat:
    Dysk jest zabezpieczony przed zapisem.

Jest to o tyle dziwne, że dzień wcześniej wgrałem na pendrive u kumpla który ma komputer z system Windows NT około 100 MB danych.
    Po przyjściu do domu podłączyłem do mojego komputera i efekt jest jak wyżej (sprawdzałem dzisiaj u kolegi i jest to samo)

Nie wiem czy to jest istotne ale przed wyjęciem pendriva z gniazda USB wyłączyłem komputer ( u kolegi).

Pendrive ma raptem kilka dni (nowo zakupiony).

Mój pendrive to:
    ACTINA 1.0 128MB,
    Komputer to Pentium IV 2.6HT z systemem operacyjnym Windows XP

Zabezpieczenie - przełącznik jest w pozycji "odblokowanej".
  • Level 42  
    Miałem kiedyś też dziwny problem, jak sformatowałem go pod FAT to windows mówił że dysk uszkodzony, sformatowany pod NTFS działał bez błędnie. Wielokrotne kasowanie, formatowanie nic nie pomogło. Uratował mnie jedynie firmowy programik do tego modelu i opcja pełny format.
  • Level 13  
    elektryk

Czy mógłbyś coś więcej powiedzieć o tym firmowym programie, możesz podać chociaż nazwę tego programu.

Poz.
  • Level 13  
    elektryk

Czy miałeś ten sam typ pendrive?

W przypadku próby formatu nie mam wyboru NTFS tylko FAT lub FAT32
    Co zrobić żeby sformatować pendrive w NTFS?

Jeżeli pendrive jest w trybie odblokowany a reaguje jak zablokowany to co można zrobić?

Poz.
  • Level 42  
    jangr wrote:
    Czy miałeś ten sam typ pendrive?
    Tak, mam dokładnie ten model.
    jangr wrote:
    W przypadku próby formatu nie mam wyboru NTFS tylko FAT lub FAT32
    Co zrobić żeby sformatować pendrive w NTFS?
    Jak najpierw 'kombinowałem' to używałem do formatowania programu dostarczonego z windows.
    jangr wrote:
    Jeżeli pendrive jest w trybie odblokowany a reaguje jak zablokowany to co można zrobić?
    Może przełącznik mechaniczny jest uszkodzony, może juz flash się 'zużył'.
  • Level 13  
    Pendrive jest nowy także jedynie można przypuszczać że może jest jest uszkodzony flash (a może przełącznik) chociasz objawy brak możliwości odczytania zawartości pendrive wystąpiły w tym czasie gdy przełącznik nie był używany.

A propo programu czy mógłbyś ujawnic jego nazwę?

Poz,
  • Level 42  
    jangr wrote:
    Pendrive jest nowy także jedynie można przypuszczać że może jest jest uszkodzony flash (a może przełącznik) chociasz objawy brak możliwości odczytania zawartości pendrive wystąpiły w tym czasie gdy przełącznik nie był używany.
    Mój miał 'dziwne' objawy po 4 miesiącach.
    jangr wrote:
    A propo programu czy mógłbyś ujawnic jego nazwę?
    Którego?
  • Level 13  
    elektryk

Chodzi mi o program którym albo mógłbym sformatować pendrive lub odblokować pendrive.

Poz,
  • Level 42  
    Ten do formatowanie który mnie uratował to jest na tej stronce.
  • Level 13  
    elektryk

Próbowałem programu (mobikey_X-Format) ze strony której adres podałeś ale bezskutecznie.

Program nie widzi pendriva.

Dziwne jest to, że nie można odczytać danych zapisanych na tym pendrive. Jeżeli byłby uszkodzony przełącznik to można bybyło (chyba) przejrzeć co jest na nim zapisane?

Jeżeli byłby uszkodzony flash to czy system (Windows XP) widziałby go jako dodatkowy napęd?

Pozostaje mi chyba tylko reklamacja u przedstawiciela firmy ACTINA
  • Level 12  
    Mam dokładnie ten sam objaw co Jangr. "pen" nie ma nazwy firmowej, jest na pamięci samsunga (K9FG08UOM-YCB0), poj. 128 Mb, USB 2.0.
    Kontrolka świeci, system wykrywa wpięcie do portu USB, niby wszystko OK ale za diabła nie czyta tylko wyje ze nie jest zformatowany. Przy próbie formatowania pokazuje komunikat ze jest zabezpieczony. Jakies fatum? :cry:
    Może typowa usterka?
  • Level 12  
    ...mozecie podac ta stronke, na ktorej jest ten program mobikey X-Format?Z gory dzieki, mam podobny problem.
  • Level 15  
    RABA wrote:
    ...mozecie podac ta stronke, na ktorej jest ten program mobikey X-Format?Z gory dzieki, mam podobny problem.
    Propouję zjżeć wyżej (ten sam temat) Proponuję jednak odwiedzić stronę producenta pena i tam szukać oprogramowania bo różnie to jest
  • User removed account  
  • Level 12  
    Przepraszam że wykopałem temat,ale mam podobny problem-mianowicie:
    Kupiłem niedawno pendriva 8G,w windowsie działa bez zastrzeżeń natomiast linux go nie obsługuje-jest sformatowany w FAT32..
    Jak sformatować go w NTFS?? A właściwie czym...;)