Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bad cd w wieży STR-H2800 SONY

07 Paź 2003 21:31 1944 19
  • Poziom 11  
    Witam,
    Mam wielki problem - cd w wieży dzieciaków raz działa, raz nie...
    W cd wymieniłem driver BA-cośtam, podregulowałem i przez rok było OK, obecnie po włożeniu płyty albo próbuje złapać płytę i po kilku próbach (moich) startu zaczyna działać dobrze, albo tylko przez chwilę słychać optykę, a po chwili pokazuje się "no disk" i już nic nie pomaga. Nie mam do niego schematu i usiłuję znaleźć czas dobranie się do niego.
    Pomóżcie proszę, czy od razu inwestować w nowy laser, a jeżeli tak to jaki? Oryginał to bodajże KRS 240. Czy znajdę PORZĄDNY zamiennik pozwalający czytać CDRW?
    A może jest to coś b. prostego, tylko ja już jestem strasznie kiepski w te klocki, elektronikę audio straciłem z oczu ładnych parę lat temu.
    Pozdrawiam serdecznie
    Janusz
  • Poziom 12  
    Witaj...laser w Twoim CD to KSS 240 koszt takiego laseru to ok. 90 zl,pozostaje ci próba regulacji lasera( za pomocą 3 pr-ek oraz czyszczenie optyki....za pomocą suchego wacika...)..jesli to się nie uda to tylko wymiana lasera....
  • Poziom 11  
    Dzięki serdeczne za wskazówki :))
    Dostałe propozycję naprawy w serwisie za 310 PLN oryginał, 180 PLN odpowiednik, podobno porządny, ale pewnie taki jak na giełdzie za 50 który nadaje się raczej prosto do kosza.
    Optykę czyściłem, a co do tych 3 trym to czy mógłbyś mi powiedzieć do czego po kolei służą, bo potrafię obsłużyć je jedynie empirycznie
  • Poziom 27  
    Witam.
    To bardzo rozsądne propozycje jeśli są to kwoty za całość naprawy zważywszy ,że oryginalna optyka kosztuje ok .250 zł netto natomiast zamiennik (czyt. PODRÓBA) ok 100 zł.
    Jeżeli chcesz mieć pożytek z tej wieży proponowałbym wybrać opcję z "zamiennikiem" - tańszą ale oczywiście z wymianą i GWARANCJĄ!!!
    Reszta Cię nie powinna obchodzić - niech serwis się martwi skoro wziął pieniądze :-)
    Z Twojego punktu widzenia to co za różnica czy ta optyka jest oryginalna czy nie ona ma czytać a i tak nie masz pewności czy ta oryginalna będzie bardziej czy mniej oryginalna :-)
    Kręcenia peerkami ni polecałbym - one są ustawione odpowiednio.
    A co do ich przeznaczenia sądzę ,że niewiele osób poda Ci precyzyjniejsze określenie niż "tym się laser reguluje żeby czytał lepiej lub gorzej" :-)
    Jeśli chodzi o czytanie płyt nagrywanych to laser ma tu bardzo mało do rzeczy(jeśli oczywiście jest sprawny).Głównie chodzi o konstrukcję odtwarzacza i oprogramowanie.
    Powodzenia.
  • Poziom 21  
    kręć "empirycznie" ile się da, czasami zaskoczy na amen i kilka lat z głowy
  • Poziom 11  
    Dzięki serdeczne za te odpowiedzi, zaczyna mi się co nieco układać w głowie. Skończy się na tym że dzieciaki będą z uznaniem oglądać jak tata dobiera się do lasera.
    Szkoda wielka że nikt nie wie co z tymi trymerami, ja po prostu jestem czasami b. upierdliwy i po prostu lubię wiedzieć. Regulacji nigdy za wiele, pamiętam jak dawnymi czasy sypały się np. cd 2, 4x Samsunga i ile można było uzdrowić napędów - pomimo ich tragicznej jakości - dokładną regulacją. Od tego czasu mam obrzydzenie do cd samsunga, dla równowagi uwielbiam ich monitory :)
    Co do czytania cdrw to oprogramowanie ma tu mało do gadania; czyta cdr, optyka za słaba na cdrw.
    Help! Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł?
  • Poziom 12  
    witaj,ja też reguluję empirycznie,jeśli jeszcze nie regulowałes,to pierwszym od lewej delikatnie w prawo.....
  • Poziom 11  
    No cóż, regulacja sprowadziła się do tego że laser cd chciałby, ale nie może.. Przeszukałem szybko net na temat kss 240A data sheet i klapa; Laser mają firmy:
    Elektronix - 15pln - hm, ciekawe... Chyba pomyłka z tasiemką :)
    Cyber-tech - 112, b. rzetelnie - laser made in china
    Radiohobby - 98 brutto, ludzie bardzo sensowni
    North - coś tam, bez sensu
    Huma - 70 netto - z jednym zastrzeżeniem: człowiek po drugiej stronie kabla telefonicznego uważał że mój iq<60 "niech pan bierze szybko, z 50 zostało tylko kilka sztuk".
    Skąd wziąć najlepiej? Wolę abu moje dzieciaki częściej maltretowały swoją wieżę niż mnie o jej naprawę. POzdrawiam serdecznie!
  • Poziom 12  
    Ja poleciłbym Ci firmę Cybor-tech,zaopatruję się u nich,nigdy z niczym nie miałem problemu....napisz,jak zakonczyła się ta naprawa....pozdrawiam i życzę powodzenia
  • Poziom 11  
    Wielkie dzięki rmech, ja posłusznie zastosować się do Twoich uwag, zamówić laser, naprawić i napisać czy coś z tego wyszło :D :D :D
  • Poziom 21  
    rmech ma rację, lepiej drożej zapłacisz ale przyślą ci sprawną głowicę. nigdy nie miałem problemu z tą firmą. możesz jeszcze zajżeć na http://www.inter-chip.pl ale nie wiem czy mają tam lasery, swoją drogą firma godna uwagi.
  • Poziom 11  
    456 napisał:
    Wielkie dzięki rmech, ja posłusznie zastosować się do Twoich uwag, zamówić laser, naprawić i napisać czy coś z tego wyszło :D :D :D

Więc jak z tą naprawą (wymianą). Jakich wskazówek (dla laika) mógłbyś udzielić co do regulacji tymi potencjometrami?

AKuba
  • Poziom 12  
    Witam,pierwsza regulacja potencjometrem z lewej strony delikatnie w prawo,jeśli nto nie pomoże,to srodkowym równiez delikatnie w prawo......a przed regulacją dokładnie wyczyść soczewkę np suchym wacikiem,ja nie używam żadnych płynów...
  • Poziom 11  
    Tylko ja juz pokręciłem wszystkimi trzema na wszystkie strony. I co teraz?
    Optyke oczyścilem alkoholem polipropylenowym. Ale po podmianie Na identyczny KSS 240Az innego CD czytał płyty OK. Czy ten rodzaj czytnika jest jakiś wyjątkowo awaryjny.
    AKuba
  • Poziom 12  
    Ja tylko raz wyczyściłem optyke alkoholem...i nie robie tego już więcej...a co do kręcenia to spróbuj wrócić na poprzednie pozycje...oznaczone farbą...i zacznij od nowa......może być tak,że od nieumiejętnego kręcenia uszkodziles laser,bo znam i takie przypadki
  • Poziom 11  
    A czy jak zamontuję nowy laser n to czy będę musiał wyregulować te potencjometry? Czy istnieje tylko jedno zgranie tych 3 potencjometrów (nie ma zadnej tolerancji?)

AKuba
  • Poziom 12  
    Nie zdarzyło mi się regulować lasera nowego fabrycznie....montowałem i było ok.... a jeśli chodzi o zgranie tych trzech potencometrów to bedzie Ci ciężko......istnieje wprawdzie tolerancja....ale wszystko trzeba robić delikatnie....metodą prób i błędów....
  • Poziom 11  
    HURRAAAA!!!
    Wieża działa! Zastosowałem się do wskazówek i poszło jak po maśle. Wielkie dzięki wszyskim za pomoc.
    :D :D :D :D
  • Poziom 11  
    456 napisał:
    HURRAAAA!!!
    Wieża działa! Zastosowałem się do wskazówek i poszło jak po maśle. Wielkie dzięki wszyskim za pomoc.
    :D :D :D :D

:) Mi też się udało tak ustawić te 3 potencj. , że chwyta płytki choć na ogół słychac najpierw 2 - 3 stuknięcia pick-upa , no i z jedną płytką mam problem,bo chwyta czyli pokazuje łączny czas utworów (7-8/10prób), ale potem rzadko kiedy potrafi odtworzyć jakiś utwór (i jest raczej reguła,że jeśli potrafi zagrać jeden utwór to wszystkie inne też). Nie umiałem już tego poprawić.
    Poza tym mam problem z mini wieżyczką Sony MHC -450 . W servisie wymienili czytnik, ale nie potrafił czytać CDRów, a po 4 miesiącach nawet oryginałów. Serwis podregulował cokolwiek to znaczy, ale nadal nie czyta wszystkich CDRów a na niektórych czyta nieczysto (takie skwierczenie). Czy to może być kwestia niedoregulowania tymi trzema potencjometrami?
    Wydałem ponad 200 zł,serwisant dał 3-miesięczną gwarancję (minęła) a ja mam niesprawny do końca czytnik. Co robić?
  • Poziom 16  
    rmech napisał:
    Witam,pierwsza regulacja potencjometrem z lewej strony delikatnie w prawo,jeśli nto nie pomoże,to srodkowym równiez delikatnie w prawo......a przed regulacją dokładnie wyczyść soczewkę np suchym wacikiem,ja nie używam żadnych płynów...

jal bedziesz czyscil suchym wacikiem oko to daleko nie zajedziesz traficz na jakis paproch i zedrze anytrefleks i wtedy optyka do wywalenia sie tylko nadaje polecan izopropanol albo plyny firmy KODAK & FUJI

BarT