Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

potrzebny prosty schemat domykania szyb

14 Kwi 2007 23:46 7419 10
  • Poziom 10  
    Witam jak w temacie potrzebuję schemat prostego układu domykania szyb bez żadnych zabezpieczeń przeciążeniowych bo chce to zamontować do oryginalnych el. szyb w golfie 3 a on standartowo ma zabezpieczenia przeciążeniowe po prostu układzik ma dostać impuls z centralnego zamka (+12V przez 1 sekundę) i załączyć podawanie prądu na el szyby tak przez 10-15 sekund po czym przestać szukałem czegoś takiego na elektrodzie ale nic nie znalazłem jak ktoś robił coś takiego lub ma schemat proszę o pomoc z góry dzięki
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 32  
    Było niedawno coś podobnego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic729850.html
    Jak ma reagować na plus to dodać jakiś tranzystor NPN w miejsce włącznika i do bazy rezystor
    kilka kΩ i po kłopocie. Jak ma być podłaczone wyjście układu 555 to już zależy od tego co masz
    sterować. Więcej danych nie podałeś.
  • Poziom 10  
    szod napisał:
    Było niedawno coś podobnego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic729850.html
    Jak ma reagować na plus to dodać jakiś tranzystor NPN w miejsce włącznika i do bazy rezystor
    kilka kΩ i po kłopocie. Jak ma być podłaczone wyjście układu 555 to już zależy od tego co masz
    sterować. Więcej danych nie podałeś.

Ma to sterować zwykłym przekaźnikiem 12 voltowym czyli układ dostanie impuls (12V przez 1 sek) i ma załączyć przekaźnik na ok. 10 sekund nie zabardzo wiem jak to zrobić Choć pewnie nie jest to trudne dlatego prosze o pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Możesz to zrobić np. tak jak na rysunku. Czas ok. 10 sekund. Możesz zmienić czas rezystorem
    100k i podłaczonym przy nim kondensatorem 100µ.

• Poziom 15  
    wczoraj zlozylem ten uklad i potwierdzam ze dziala. czas na jaki zalacza sie uklad z tych elementow to okolo 12s.
  • Poziom 10  
    ja wkońcu poszedłem na łatwiznę dzięki jednemu z użytkowników z forum zrobiłem coś dużo prostszego układ jest dość precyzyjny i z tak dobranymi elementami działa w zakresie 5-15 sekund pozdrawiam

• Poziom 10  
    a da sie to przerobic zeby odpalane bylo impulsem "masy" pojazdu?
  • Poziom 12  
    da sie
    zaloz przekaznik na wejsciu
    impuls z alarmu zalaczy przekaznik a ten zewrze do masy wejscie ukladu
  • Poziom 10  
    dla 4 szyb elektrycznych rzeba zrobić 4 takie uklady ?
  • Poziom 12  
    wystarczy ze dasz przekaźnik z czterema odseparowanymi stykami ;)
    każdy styk na każdą szybę
    ale sprawdź czy wszystkie szyby idzie zamknąć jednocześnie
    w niektórych autach jest z tym problem i gdy chcemy zamknąć wszystkie to szyby zwalniają albo nawet staja w miejscu
    no i pozostaje sprawa wyłączenia juz domkniętej szyby
    tzn ze jak już sie jedna zamknie zęby ten silnik sie wyłączył bo inaczej obciąży zasilanie i może to spowodować ze inne nie domkną sie
    sam czegoś takiego szukam
    jest jeszcze opcja ze masz tzw komfort tzn ze jak przytrzymasz przycisk i puścisz to szyba sama dojeżdża do końca i sie wyłącza no i musiałbyś mieć tak ze wszystkimi szybami to nie ma problemu