Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hydrofor - sprężarka

15 Kwi 2007 01:05 7612 20
  • Poziom 10  
    Witam mam pytanko odnośnie hydroforu?
    Chciałbym z niego zrobić sprężarke np do aerografu tylko nieiwem czy jest to możliwe i jakie koszta musiał bym ponieść wiem że najlepiej kupićnową sprężarke prosił bym o POMOC zaco byłbym serdecznie wdzięczny
  • Poziom 29  
    Z hydroforu można wykożystać zbiornik, ewentualnie silnik. Trzeba jeszce zastąpić pompe sprężarką.
    Chyba taniej wyjdzie kupić za 300zł jakiś mały kompresor.
  • Poziom 10  
    tak więc koszta będą napewno tylko mam pytanie czy można by było podłączyć kompresor taki od auta i czy zdało by to egzamin do spreżenia czy zamiast tego lepsze by było agregat z lodówki serdeczne dzięki za odpowiedz i pozdrówki i

P.S
    Czy taki kompresor można by było podłaczyćpod to i czy by sięnadawał??
    http://www.allegro.pl/item185564618_sprezarka_kompresor_profesjonalny_od1zl_bcm.html
  • Poziom 21  
    To co widać na zdjęciach to duża sprężarka, do której napędu należy użyć silnika o mocy min. 3 kW i do 975 obr/min.
    Aby uzyskać z tego kompletny kompresor musisz mieć jeszcze zbiornik ciśnieniowy i całe sterowanie.
    Tylko po co, skoro Tobie potrzebny jest mały kompresorek do zasilania aerografu. Popieram kolegę volt1, no chyba że chodzi o coś zupełnie innego, np zbudowanie kompresora do malowania natryskowego samochodów w lakierni.
  • Poziom 10  
    wiem naczym sprawa stoi mistrzowie problem tkwi w paruset stówkach no ale niema to jak satysfakcja że samemu się dokonało tego wehikułu a co do kompresorka to już lepiej odrazu zrobić potężny do natrysku no ale aerograf w pierwszej kolejności(fajna sprawa) a taki kompresor z AUTA nadawał by się do samego aerografu i butli jakąposiadam 24 litry? proszę o podpowiedz
  • Poziom 42  
    nadawałby się tylko popracuje godzinke i padnie
    jak masz silnik i zbiornik to dokup sprężarkę od hamulców ze stara, złóż w całość i biega...
    miałem coś takiego i rok pracowało nabijając do 6 atm.
    P.S. mam taką spręzarke do sprzedania
  • Poziom 10  
    wg mnie do aerografu sprężarka od lodówki i butla 24 l styknie ale do czegoś wiekszego to sprężarka od samochodu ciężarowego i baniak od hydroforu minimum 200 L żeby był zapas :D
  • Poziom 21  
    Witam
    Zbiornik o pojemności 24l to za mało do takiej sprężarki.
    Podłączenie takiego małego zbiornika (do tak dużej sprężarki) będzie objawiało się znacznymi wahaniami ciśnienia w zbiorniku. Spowodowane one będą tym, że tak duża sprężarka (w swoim cyklu sprężania) tłoczy znaczną ilość powietrza, które ma wpływ na pulsowanie ciśnienia w zbiorniku. Odbija się to niekorzystnie na malowaniu pistoletem natryskowym. Rozwiązaniem jest zastosowanie większego zbiornika, min 200l. Co do klasy zbiornika, to powinien on posiadać odpowiednią dla stosowanego ciśnienia klasę bezpieczeństwa - atest, oraz zabezpieczenie w postaci zaworu bezpieczeństwa i odpowiedniego osprzętu. . Jeśli byś chciał wykorzystywać taki kompresor, jako narzędzie pracy, to musisz posiadać odpowiednią Decyzję Urzędu Dozoru Technicznego, dopuszczającą go do ruchu. Do przemyślenia - to nie żarty.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    w temacie o sprężarkach czy hydroforach to niestety ale nie jestem ale pomysł z spręzarką od "stara" byłby dobry tylko butle 24L by mi pewnie rozsadziło tak czy inaczej trzeba zakupić kompresor postaram się wrzucić jutro fotke tego co mam może by mi ktoś pomógł .co i jak?? za co sadze piwko:) wogóle to wszystkim bym sadził bo taki jestem.

FOTO hydrofor - sprężarka
  • Poziom 42  
    pisałeś że masz zbiornik od hydroforu...wystarczy na pewno, ja u siebie mam 150 litrów terme starą,,,
    wieczorem wrzucę fotke swojej konstrukcji może cię zainspiruje...dodam że moj kompresor kosztował koło 500 zł plus praca a za kompresor podobnej klasy zapłaciłbym z 4000 :)
  • Poziom 12  
    Nie zapomnij tylko o zaworze bezpieczeństwa to naprawde BARDZO ważne,
  • Poziom 42  
    Stachoo001
    zgadzam się z Tobą, wybuchnięty zbiornik to conajmniej kłopot z uszami...w najgorszym wypadku potrafi zabić! zawór bezpiczeństwa(ja mam taki od termy na 6 atm) to podstawa takiej konstrukcji
  • Poziom 17  
    Sprężarka jeśli ma być tylko do własnych potrzeb to wystarczy od Stara lub ciągnika na zbiornik można wykorzystać zbiornik LPG od samochodu oczywiście oprużniony i dokładnie wypłukany wodą do zabezpieczenia można wykorzystać wyłącznik ciśnieniowy przy sterowaniu stycznikiem a w najprostszej wersji zawór bezpieczeństwa z bojlera lub zawór tzw upustowy z samochodu lub ciągnika , napęd silnikiem około 1,5 KW przez przekładnię pasową .
  • Poziom 10  
    Co do zaworu bezpieczeństwa to napeno jest widać go nawet na fotce a co do kompresji to bede musiał zakupić coś co mi wepcha tam ten wiatr :p poszukam czegoś na zananych aukcjach aha a powiedzcie mi jakiej nalepiej szukać kompresji bo z tego co czytałem to butla chyba do 8 bar ciska czy jakoś tam

foto hydrofor - sprężarka
  • Poziom 10  
    Kolego masz super butle jak na swoje potrzeby ja też sam sobie zrobiłem komprzesor z bojleru 120 litrów i ze sprężarką od ciężarówki LIAZ,silnik 1,5 kW,jest super nie to co chińskie dziadostwo z marketów.No i oczywiście zastosowałem zawór bezpieczeństwa i włącznik ciśnieniowy,niema lepszej maszyny w mojej okolicy,życzę sukcesów w konstruowaniu.Pozdrawiam :D
  • Poziom 17  
    Sprężarki dobiera się raczej do wydajności /m3 na h / te tłokowe olejowe są dostosowane do utrzymywania ciśnienienia 8 atm natomiast do używania we własnym zakresie wystarczy jednotłokowa ,no chyba że na kilka stanowisk z narzędziami pneumatycznymi to trzeba i trzytłokową ale to już silnik i zbiornik odpowiedni no i musi być pod dozorem ale chyba nie o to chodzi .
  • Poziom 21  
    Ja ci proponuje poszukać na złomowiskach kompletnych agregatów chłodniczych od duzych chłodni lub klimatyzatorów. Sam zbudowałem spręzarke z użyciem hermetycznej spręzarki z klimatyzatora o mocy 2kW zasilanej jednofazowo. Zbiornik wykorzystałem znaleziony na złomie z ciągnika. Jako zawor bezpieczeństwa i odwadniacz słuzy oryginalny zawór upustowy z instalacji hamulcowej. Dodatkowym zabezpieczeniem jest presostat. Na wyjsciu znajduje sie dodatkowo drugi odwadniacz/ odolejacz.
    Wydajność sprężarki wystarcza do malowania pistoletem niewielkich elementow karoserii samochodowej np błotnik, pomalowałem nim swój poprzeni motocykl. Jednym slowem spisał sie bez problemów.
    Normalnie uzywam go do pompowania kól , czyszczenia gaźników itp.
    Agregat taki nie nadaje sie do długotrwałej pracy ze wzgledu na zamkniecie spręzarki w obudowie i brak chłodzenia. w oryginale silnik chłodzony jest przepływajacym przez niego czynnikiem chłodniczym .
  • Poziom 10  
    Widze że pomysłów jet napewno tysiące co do budowy kompresora a powiedzcie mi czy taką butle 24 L można przeznaczyć pod pistolet do malowania i jaki dobrać najlepiej osprzęt do tłoczenia wiatru do butelki bo na aukcji jest wystawiony jakiśkompresor który tłoczy do 23 bar-ów czy to możliwe?? i czy to się nada a jeśli nie to jakie są skutki po takim malowaniu np autka??
  • Poziom 42  
    butla 24 to trochę mało do malowania klasycznym pistoletem, będzie skakać ciśnienie.wydaje mi sie że absolutnym minimum jest koło 60l a dobrze by było mieć 80. Ciśnienie do malowania to koło 3 bar max a czy możliwe że sprężarka nabije do 23? możliwe, tylko po pierwsze po co? po drugie trzeba by mieć specjalistyczny zbiornik (żaden ogólnodostępny nie wytrzyma takiego ciśnienia), po trzecie potężny silnik elektryczny.Polecam sprężarkę od hamulców i maksymalne ciśnienie koło 3 bar

Dodano po 46 [sekundy]:

chyba że używasz narzędzi pneumatycznych to koło 5
  • Poziom 10  
    czyli ciśnienie do malowania nie jest potrzebne jak najwięcej(granica rozsądku) czyli krótko mówiąc najlepiej jakby butelka była 100L a co do kompresora to na 100l jaki byście polecali bądz doradzili przepraszam że tak dużo pytam ale chcę wszystko dopiąć na guzik ostatni a co jeśli mam mam w posiadaniu zbiornik o pojemności sięgający ponad 500L po jakiejś termie czy nadał by sięi czy ciężko by było z niego wyskubać coś ze środka bo pewnie trzeba...
  • Poziom 42  
    500 litrów też żle bo jak bedziesz potrzebował(podaję na swoim przykładzie) odpalić coś na 3 atm a masz pusty kompresor to godzine poczekasz aż te 3 bar nabije... 100 optymalne sprężarka jednotłokowa od stara wystarczy ale dwutłokowa mniej szarpie