Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka amica pa5580 a510, błąd - 7 mrugnięć

--Jas-- 15 Apr 2007 18:31 2747 4
    --Jas--
    Level 11  
    Witam,
    Problem jak w temacie. Podczas normalnej pracy pralka nie wykonuje ruchów piorących ani wirowania.
    W trybie serwisowym ruchy piorące i wirowanie działa.

Czy ktoś może pomóc mi zlokalizować usterkę?
    Z góry dziękuję za pomoc..
    --Jas--
    Level 11  
    Czy możliwe jest żeby uszkodzony był silnik jeśli działa on w trybie serwisowym?
    Pytanie mam odnośnie tego, czym różni sie uruchomienie silnika (czy to ruchów piorących czy wirowania) w trybie serwisowym od normalnej pracy skoro w trybie serwisowym dziala a w trybie normalnym - nie?
    --Jas--
    Level 11  
    Problem w końcu rozwiązałem. Tak jak myślałem - błąd nie polegał na niesprawnym silniku, ale na elektronice. Bo silnik działał w trybie serwisowym. Gdzieś znalazłem jednak jedną sprawę, którą przeoczyłem wcześniej - wykonywał obroty tylko w jedną stronę. Okazało się, że jeden z tranzystorów sterujących obrotami na płytce programatora był niesprawny. Na wszelki wypadek wymieniłem i tranzystor i diodę (tranzystor pracujący jako dioda), która z nim współpracowała. W sumie dwa małe robaczki o oznaczeniach F3 i F1.
    Jeśli komuś potrzeba dokładnych szczegółów na temat lokalizacji tych elementów na płytce - polecam sie:-)
    Temat uważam za zamknięty.