Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Sony CCD-TRV218E - kod błędu C31:23

13 Kwi 2007 06:09 5134 8
  • Poziom 11  
    Kamera Sony CCD-TRV218E - kod C31:23 "S reel fault" - dokładniej.
    Już tłumaczę, czemu się tym zająłem, a nie oddałem do naprawy - bo mieszkam w okolicach Jeleniej Góry - i musiałbym z tym koksem jechać chyba do Wrocławia.. a mi się nie chce..
    2 pytania do praktyków:
    1. gdzie to się dzieje?
    Pytanie w związku z kodem C31:23 "S reel fault" - popracowałem trochę nad dokumentacją (efekt pracy na rys - jest tam fragment schematu blokowego oraz rysunki wiązek, którymi ten sygnał biegnie). Następnie rozebrałem kamerę (jak złożyć - będę się martwił później ;-) ). Wypatrzyłem lekkie otarcie wiązki (miejsce oznaczyłem na rysunku - ścieżka 2). Problem jest w tym, że nie jest to na linii sygnału "S reel" tylko na innej. Sygn "S reel" leci raczej środkiem wiązki (ścieżki 9, 10) - a tam jest czysto. Więc najprawdopodobniej nie w tym miejscu następuje to "słynne" przetarcie - wielokrotnie opisywane w innych zapytaniach - gdzie to jakiś ząbek mechanizmu powoduje uszkodzenia wiązki (dokładniej: przecięcie ścieżki sygn "S reel"). Więc, żeby pomóc sobie (i nie tylko), pozwoliłem sobie ponumerować odcinki w/w wiązek (niebieskie cyfry), w nadziei, że ktoś, kto miał taki problem, wskaże miejsce, w pobliżu którego najczęściej następuje w/w przetarcie.
    2. Na jednym ze schematów jest taki czerwony opis tego sygn "2.1" (zamieszczony na rys) - czy to jest napięcie? Jaki przebieg ma ten sygnał (dlaczego pytam? patrz pyt. 3).
    Kamera Sony CCD-TRV218E - kod błędu C31:23
    3. Ponieważ raczej nie można zlutować ścieżki (ostrzegam domorośli serwisanci - druciki są za cienkie dla naszych "profesjonalnych" lutownic) - czy można by było zrobić jakiś krosik? np. podać sygn "T reel" na linię "S reel" - to byłoby łatwiejsze (np gdzieś na łączówce) do wykonania.. Do czego w ogóle służy ten sygnał, ten czujnik H002..
    4. i ostatnie 2-gie pytanie.. załóżmy, że nie można tego w domu naprawić, i że czyszczenie gniazd nic nie da - czy (a raczej gdzie) można kupić taką kieszeń i ile (w przybliżeniu) to kosztuje?
    To by było na tyle - ponieważ temat dosyć często powraca - myślę, że moje pytania (a raczej Wasze odpowiedzi na nie) - mogą się komuś przydać..
    Pozdrawiam z uśmiechem (*_-)..
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Wyjaśnienie do p.2 i 3 - w części teoretycznej.
    Podobnie jak w technice VCR, w mechanizmach kamer stosuje się pod talerzykami czujniki obrotów (rotacji).
    Lewy talerzyk (podający) jest kontrolowany przez S(Supply) REEL SENSOR, prawy (odbierający) przez T(Take-Up) REEL SENSOR.
    W przypadku braku rotacji jednego z talerzyków (braku sygnału z czujnika na odpowiednim wejściu procesora) mechanizm zostaje zablokowany i wyświetlana jest informacja o błędzie (tutaj C31:23).
    Zaznaczona na rysunku kolorem czerwonym liczba jest wartością napięcia (w V) mierzona miernikiem analogowym, w rzeczywistości jest to sygnał o przebiegu impulsowym i o amplitudzie rzędu kilku Vpp.
  • Poziom 13  
    Mam podobny problem, tyle że w moim "soniaku" zaczął pojawiać się komunikat C:31:30 - czy przyczyny są te same co przy C:31:23 czy inne. :?:
    Robiłem to co nakazuje instrukcja /wyłaczyć, odłączyć akumulator, odczekać/ ale nic nie pomaga :cry:

Może ktoś mi podpowie co dalej :idea::D
  • Specjalista - kamery
    Te wszystkie szczegóły są super godne uwagi tylko zwróćcie uwagę o jakiej kamerze mówimy. Autor tematu miał problem z kamerą cyfrową DCR-TRV a nie analogową CCD-TRV . Ja też na początku się na to nabrałem.
    Przeczytajcie cały temat od początku dokładnie.

Moderowany przez oldboy:

Temat podzielono

• Poziom 13  
    Faktycznie, moja to jeszcze analog Hi-8. :idea:
    Ale mimo wszystko może ktoś coś poradzi, nie ma chyba sensu zakładania nowego wątku :?:
  • Poziom 11  
    Witam kolego stasiuk czy naprawiłeś tą kamerę ,mam podobny problem u mnie kod błędu to c;31;22 jaki koszt nowej kieszeni i gdzie można kupić.
  • Poziom 11  
    Naprawiłem - o ile pamiętam - rozebrałem ją, i ponownie złożyłem - i to wystarczyło.. myślę, że przy składaniu "poprawiłem" tasiemkę... Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    "Poprawienie" tasiemki często pomaga !!!
    Warto przeczyścić końcówki tasiemki np.WL-40 oraz gniazda.
    Wielokrotnie poruszany temat.
  • Poziom 11  
    W moim przypadku pomogło rozebranie i złożenie .Temat zamykam.