Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zrobić standby do wzmacniacza??? eq z zestawu

15 Kwi 2007 22:19 1827 5
  • Poziom 13  
    Witam, zamierzam zrobic sobie wzmacniacz 4x100W, jako przedwzmacniacz użyłem zestaw 135-k z pilotem, czy nie wiecie jak zrobić do tego takie cos jak np w wieży albo w radiu ze można urządzenie właczyć z pilota? czy podczas czówania (standby ) prąd będzie podawany do transformatora? nie mam pojęcia jak to zrobić prosze o pomoc:) nie chce zeby wzmacniacz trzeba było właczać przez napięcie podawane do trafa. Wzmacniacz bedzie taki: trafo 440 W 2x25 W mostek na 4 kondensatorach 4700 albo 10000 i diody zenera po 6 A jedna standardowy mostek, przedwzmacniacz z zestawu, dwie końcówki mocy po 100W rms każda, układy opóźniające włączenie głośników. Chciałbym zrobic tak zeby po wyłaczeniu urządzenia świeciła sie np dioda ze jest podłaczone do prądu a po nacisnięciu jednego mikroprzełącznika urządzenie jest gotowe do pracy, chciałbym też żeby można to było uruchomić z pilota:) zamieszczę skan instrukcji pilota i przedwzmacniacza.
  • Poziom 27  
    Układ standby Możesz wykonac na dwa sposoby 1/główny transformator zasilany non stop-załanczane napięcia wtórne(podczas czuwania spore zużycie prądu przez główne trafo więc układ mniej ekonomiczny) 2/ dodanie drugiego transformatora,małego zasilającego wyłącznie układ standby i załańczającego poprzez przekażnik główne trafo.(układ oszczędnieszy ponieważ na czuwaniu jest podłonczony transformator o małym poborze prądu).
  • Poziom 13  
    Myślałem właśnie o takim rozwiązaniu i chyba zastosuje to drugie, tylko jeszcze kwestia jak zrobic sterowanie z pilota:)
  • Poziom 27  
    Tego zestawu 135-k nie znam.Czy on ma w ogóle funkcję standby?,o ile tak to wykonanie tego układu będzie prostsze(domyślam się ze pilot posiada funkcję włącz/wyłącz),i wtedy włączanie wzmacniacza będzie realizował pilot przedwzmacniacza.
  • Poziom 13  
    Niestety nie ma takiej opcji.. opcij włącz wyłącz również nie ma.. chciałem coś dołączyć do pilota żeby urządzenie było w tej samej obudowie ale zeby można było wyłączać z pilota
    a oto opis preampu:
    http://www.nikomp.com.pl/opisy/ZEWJ0/ZEWK1350.htm
  • Poziom 27  
    Z tekstu wynika że U2 jest już zaprogramowany,tak że tu już nic nie dodasz. Pozostaje dorobienie dodatkowego sterowania.Jest też-chyba-możliwośc wykorzystania do tego celu jednego z wejśc na przykład In4 które zamiast wł. sygnał mcz. sterował by procesem czuwania.