Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie audio do Tico ??

Majkminator 19 Kwi 2007 10:46 11248 44
  • #31 19 Kwi 2007 10:46
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

no tak nie ma to jak badziewka!!
    już czekam na wieczór i twoje "dobre" rady :D

• #32 19 Kwi 2007 14:46
    mukade
    Poziom 31  

Rok, w męczarniach to dużo... Nie pakuj nic w półkę. Zwłaszcza że wbrew pozorom montaż głośników do półki też zabiera troche czasu. Zrób te panele albo nic.

• #34 15 Maj 2007 13:04
    ksawerson
    Poziom 2  

Pewnie już po sprawie, ale może się przyda innym informacja.
    Kumpel kiedyś też miał podobny problem z głośnikami w drzwiach. Pamiętam, że kupił jakieś panele od poloneza i pasowały nawet fajnie. Oczywiście wystawały do środka samochodu bo drzwi są faktycznie bardzo cienkie.

• #35 16 Maj 2007 17:07
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #36 17 Maj 2007 19:08
    Runcajs
    Poziom 25  

nie wiem co chce kolega osiagnac po zamontowaniu glosnikow ale jesli to zeby bylo go slychac na zewnatrz to jajka moga byc(z reszta w srodku tez niezle slychac ma sie rozumiec:) )... ja mam wlasnie gto 937 pod pionkiem deh 3630 i daje rade... wiadomo jakby bylo wiecej mocy to by bylo ale i z tym nie jest zle... moze z czasem zrobie polke zeby bas byl lepszy ale poki co nie nazekam. pzdr

• #37 29 Maj 2007 22:17
    allegro_bmw
    Poziom 2  

a może zamontujesz w skrzyni dwa głośniki 25 cm
    efekt będzie super

uwaga :
    skrzynia jest trochę skomplikowana(kąty i skosy)

głośniki nie muszą być drogie. Wystarczą takie z allegro po 30 zł

• #38 29 Maj 2007 23:34
    grarmi
    Poziom 14  

"Pochwale sie" rowniez mam tico <loL> i jednym slowem nie ma co pchac kasy w audio do tego kartonu bo zawsze bedzie kupa. Ja wrzucilem suba i wzmacniacz do bagaznika, z przodu wymienilme te 10 cm glosniki na mocniejsze i jeszcze wlozylem do przodu tweetery i nawet nawet gra. W polke sie nie ma co bawic bo jak juz byulo wsmpomnane bagaznik jest nieszczelny i zeby nie wiem wlozysz w polke "dobrego" basu nie bedzie :P

• #40 16 Wrz 2007 21:57
    szyba88
    Poziom 10  

Własnie a jaki subik polecacie do bagażnika
    jego wymiary to wysokosc max 27 cm szerokosc tak do 40 cm dać bo wiecej to cały zajmnie głebokość dolna 45 cm górna 35

• #41 22 Wrz 2007 10:33
    Tomi**
    Poziom 2  

W Tico sie nie da car audio zrobić bez większych modyfikacji i wydania dużych pieniędzy. Ja założyłem "tube" z głośnikiem 20 cm bo wieksza nie wejdzie do bagażnika i syczki za hehe 5 zł na allegro na tył koło tych małych szyb tylnych. Miałem półke z wyciętymi otworami ale to jest bardzo zły pomysł. Jak ktoś już wspomniał w tym temacie bagażnik nie robi za pudło rezonansowe, półka w stosunku do bagażnika ma wiele prześwitów. Szczelina miedzy nią a fotelem, ba bokach koło małych szyb i od tylnej szyby również.

Można zapomnieć o głośnikach w półke i każdemu odradzam, sam miałę i wiem co pisze. Membraną głośnika zamiatało mi przy 1/3 głośności na radiu i słychać juz później było tylko przesterowanie.

Jedyny sensowny pomysł na tył to jakaś skrzynia lub "tuba" w bagażnik która będzie grać bez filtra i syczki z tyłu, chyba ze ktoś bedzie sie bawił w wielkie modyfikacje.

Ja nie chciałem w to kasy wydawać wiec ... syczki za 5 zł na allegro mam z tyłu, z przodu to co było standardowo, w bagażniku "tuba" z głośnikiem alpharda (już słysze wasze szydzenie) model SW 803 Z dostępny na allegro za ok 100zł, ja kupilem używke za połowe ceny i do tego wzmacniacz Gelhard Indy 280 bardzo rzadko spotykany, ale świetny wzmacniacz, zagrał by niejednym 12" głosnikiem. Troche błędem było kupowanie tego głośnika bo przy wyłączonym filtrze przy duzej głośności pierdzi ( jak to zwykle mają takie glośniki ) a wolał bym raczej zwykły żeby więcej częstotliwości z tyłu grało :) Ale i tak masuje plecy na tym głośniku :) Planuje zmienić glośniki standardowe na jakieś 2 lub 3 drożne ale neiwiem czy wejdą i wymienić syczki z tyłu na wydajniejsze ze zwrotnicą i wsadzic jeszcze w przód na podszybie.

Odrazu mówie, że takie cienkie modyfikacje robią różnice. Gra o niebo lepiej niż 10cm standardowe głośniki za którymi nie ma zabudowy i nie ma praktycznie miejsca zeby ją zrobić ! Wiem, że cudów nie mam ale tanim kosztem nic dobrego w Tico sie nie wymyśli

Kolega pyta o jakiś sprzęt do bagażnika ..... więc możesz kupić "tube" (taka 8 kątna ) na allegro jest po 69 zł + wysyłka. W aukcji pisze że ma 30 cm ale tak naprawde to po przekątnej ma tyle a jak postawisz jakies 28cm i na styk wchodzi do bagażnika, w środku jest wytłumiona jakaś taką białą watą jakby. Myśle że warto ją kupić. Jest jeszcze skrzynia z głośnikiem 25 cm, troszke droższa i na leżąco chyba by sie zmieściła, ja za skrzynią raczej nie obstaje bo moim zdaniem ma za mały litraż i bas bedzie zbyt plytki i przy małej mocy doprowadzonej do glośnika będzie go mulilo ze względu na własnie litraż.

• #42 06 Kwi 2008 16:41
    gawziak
    Poziom 1  

Witam! ja mam w tico elipsy JBL w polce, w kufrze skrzynie Sony xplod 600W i wzmacniacza blaupunkta i gra to niesamowicie, z calego samochodu robi sie jedna wielka tuba, planuje jeszcze wymienic oryginalne glosniki i wstawic tweetery z przodu na slupkach.
    tymczasowy koszt takiej instaliacji to okolo 1000pln po wymianie glosnikow i wstawieniu zamknie sie to pewnie w 1200-1300pln.

• #43 06 Kwi 2008 17:12
    powalla
    Moderator CarAudio

Czytasz daty postów ....................chyba ,że od tej "tuby" coś Ci sie pomieszało ,to sory ..........

• #44 06 Kwi 2008 17:40
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

no i 1000 zł poszło w błoto :!:

• #45 06 Kwi 2008 18:21
    paho1
    Poziom 13  

pan dan napisał:
    no i 1000 zł poszło w błoto :!:

nie w błoto tylko w jedną wielką tubę ;)

Szukaj w 5mln produktów