Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie audio do Tico ??

Majkminator 16 Apr 2007 01:22 11674 44
    Majkminator
    Level 15  
    Witam. Kupiłem sobie niedawno Tico i teraz zastanawiam sie jakie audio do niego zapodać. Głośniki do drzwi odpadają bo tam są cieniutkie drzwiczki i nie będę sie bawił w jakieś przeróbki. Więc zostaje tylna półka- którą zrobie sobie ze sklejki bo mam materiał a taka półka ze sklejki napewno będzie stabilniejsza i lepsza od orginalnej. Radio będzie Pioneer DEH 2900/2920 ale w przyszłości nie wykluczam wzmacniacza (ale nie odrazu). Teraz kwestia głośników- słuchałem kilku modeli 6x9 i najbardziej podobało mi sie brzmienie Pioneerów TSA 6911 i JBL GTO 937 (ze wskazaniem na JBL). Zastanawiam sie też na JBL GTO 837 (one mają 20cm) tylko niemam pojęcia czy one mi wejdą na półke do Tico może ktoś wie? No i które zagrają lepiej 6x9 JBL GTO 937 czy okrągłe 20cm. JBL GTO 837??
    Z góry dzięki za odpowiedzi
    tplewa
    Level 39  
    Glosnikami w polke malo kto sie tutaj zajmuje, a czy sie zmieszcza wystarczy
    wziasc jakis centymetr i pomierzyc...
    Majkminator
    Level 15  
    spoko jutro to zmierze. A co do półki hm znam podstawy car audio i wiem że powinno sie zaczynać od systemu przedniego ale w Tico są tak cienkie te drzwi że wydaje mi sie to bezsensu przy tym na siłe dłubać i doklejać niewiem jakieś panele. Dlatego półka. Właściwie to interesują mnie opinie o JBL GTO 937 (6x9) i JBL GTO 837 (20cm) i ich bezpośrednie porównanie. Niewiem jak sprawują sie głośniki owalne bo nigdy takich nie miałem, czy mają dobry bas czy zniekształcaja dźwięk- niewiem może lepiej te okrągłe 20cm??
    Majkminator
    Level 15  
    halo nikt nic nie ma do powiedzenia na temat tych głośników??
    kivlov
    Level 26  
    20cm to są bardziej bassy niż średniaki wiec nie za specjalnie pięknie chyba będzie to grało ja bym proponował powerbassy 16,5cm a nie chwaląc sie i zachęcając to mam na sprzedaż a link w opisie.
    crazy_88
    Level 42  
    Aby te głośniki dobrze grały muszą mnieć wzmaka.
    Majkminator
    Level 15  
    jak sie na te głośniki zdecyduje to wzmacniacz tez kupie.
    A gdyby jednak zostało samo radio to jakie głośniki polecasz??
    żarówka rtęciowa
    Level 37  
    Majkminator wrote:

Głośniki do napędzania samym radiem muszą mieć moc znamionową nie przekraczającą 50W, Polecam przy kupnie tanich zestawów odseparowanych wymianę głośników wysokotonowych na głośniki wysokotonowe Tonsil serii DT, polepsza to jakość dźwięku.
    Majkminator
    Level 15  
    żarówka rtęciowa wrote:
    Majkminator wrote:

Głośniki do napędzania samym radiem muszą mieć moc znamionową nie przekraczającą 50W

Mało jest głośników 6x9 o mocy nie przekraczającej 50W - pewnie będą Phonocary Y-line i Helixy Blue ale helixy nie są wcale wiele tańsze od JBL GTO to raczej wolałbym juz kupic te JBL-e a jak bedzie wiecej kasy to jakiś tani wzmacniacz (może byc w uzywce).
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    miałem "żelazko" i po zrobieniu paneli przez półtora roq jeździłem bez suba!!!!
    grały tonsile speed 1700 i wzmak gauss-a
    polecam panele nawet do "żelazka"
    Majkminator
    Level 15  
    pan dan raczej odpuszcze drzwi. Musiałbym robić lub kupić panele do tego jeszcze drzwi wygłuszyć.
    Dalej obstaje przy półce. Okrągłe 20 cm też odpuszczam stawiam na 6x9. Myśle że dobre są Pioneer TSA 6911 i JBL GTO 937 tyle że za mocne pod radio. Wiem że odpowiednie pod radio były by Helix Blue 69 i Phonocar Yellow bo mają po 50W tyle że one są niewiele tańsze od JBL i w podobnej cenie co Pionki. Myśle że lepiej kupić mocniejsze głośniki a potem jakąś tanią uzywana dwukanałówke jak dozbieram. Co o tym myslicie dobrze kombinuję czy niebardzo??
    qstosz
    jedyna rozsądna kombinacja jaka przychodzi mi na myśl to panele!!
    pogoda odpowiednia,satysfakcja spora z wykonania paneli.
    no i dźwięk tam gdzie powinien być!!
    tplewa
    Level 39  
    Quote:
    tyle że one są niewiele tańsze od JBL i w podobnej cenie co Pionki.

A cos ty sie tak uparl na JBL czy Pionki... To nie sa wcale rewelacyjne glosniki w stosunku do seri JBL GTO to Helixy, PB i wiele innych wypadaja o wiele lepiej. Helix to nie jakies byle co, w sumie jest to tansza odmiana Brax-a

Pozatym jak nie chcesz robic paneli to nie ma sensu pakowac w polke niewiadomo jakich glosnikow, prawde mowiac i buszmeny sie do tego nadaja...
    Majkminator
    Level 15  
    tplewa wrote:
    Quote:
    tyle że one są niewiele tańsze od JBL i w podobnej cenie co Pionki.

A cos ty sie tak uparl na JBL czy Pionki... To nie sa wcale rewelacyjne glosniki w stosunku do seri JBL GTO to Helixy, PB i wiele innych wypadaja o wiele lepiej. Helix to nie jakies byle co, w sumie jest to tansza odmiana Brax-a

Pozatym jak nie chcesz robic paneli to nie ma sensu pakowac w polke niewiadomo jakich glosnikow, prawde mowiac i buszmeny sie do tego nadaja...

Ty tak na poważnie z tymi buszmenami?? Wiesz chciałbym żeby to jako tako grało bo słuchałem Magnatów Ultra 6x9 i porażka dźwięk płaski niechce takich głośników. Dlatego pytam bo nie chce wtopić. To teraz konkretnie mówisz JBL wcale nie takie dobre ?? Więc brać Helixy, PB mają 70W RMS więc też za dużo pod radio.
    tplewa
    Level 39  
    No z buszmenami to moze lekkie joke ;) Jednak sam sie nad tyum zastanawiam bo z glosnikami w polce to zawiele sie nie zwojuje, wiec rodzi sie pytanie po co przeplacac... Moze i buszmen sobie poradzi, napewno nie ma sensu pakowac drogich i markowych glosnikow...
    kivlov
    Level 26  
    buszmany haha nie no ja bym bynajmniej sie w ta firmę za specjalnie nie pakował
    kivlov
    Level 26  
    no ja nie miałem ale miałem okazje słuchać sprzęty kumpli i nie bylem zadowolony
    Majkminator
    Level 15  
    to ja juz mam sieczke w głowie,chciałem JBL to piszecie że za mocne ale za to buszmeny są dobre tak?? Radio bedzie Pioneer DEH 2900/2920 wzmaka jednak nie będzie , po prostu doradźcie głośniki 6x9 w półke które fajnie zagrają. Słucham różnej muzy , troche techno , troche jakiegoś rapu jak 50cent jakiś dance lubie posłuchać głośno i z basem doradźcie coś w miare dobrego
    tplewa
    Level 39  
    Dlatego jest trudno cos doradzic bo trudno znalezc elipsy ktore fajnie zagraja. Sluchalem roznych i zawsze cos bylo nie tak. Dlatego sadze ze nie ma sensu w takie glosniki inwestowac jakiejs wiekszej kasy, poprostu taki zestaw nadaje sie jak chcesz posluchac sobie w aucie radia itp. bez wiekszego zwracania uwagi na jakosc...
    qstosz
    chcesz dobre jaja?
    wpisz na balledro jbl gti
    i znajdziesz fajne jaja:!::!:
    marcin342
    Level 12  
    Daruj sobie montaż czegokolwiek w półkę do Tico, bo basu porządnego na pewno nie uzyskasz. Przestrzeń bagażowa nie jest szczelna - na całej długości półki przy oparciu jest jedna wielka szczelina, również na dole po brzegach kanapy przy nadkolach są szczeliny. Aby z tego był jakiś basik to bagażnik musiałby być szczelny, aby robił za "obudowę".
    wyatt_pl
    Level 13  
    powiem tak.. miałem Tico i ten sam problem :( W rezultacie sub zajął mi cały "kuferek" a głośników nie zdążyłem zamontowac bo kupiłem Clio :) o drzwiach zapomnij. Jak włożysz panele dystansowe to nie będzie gdzie nóg trzymać :P półka nie daje żadnego fajnego efektu. Jedyne co to chyba wstawić w oryginalne miejsca głośniczki.. tam chyba 10cm są :(
    crazy_88
    Level 42  
    Mam do sprzedania elipsy firmy gms wyzszy model nowe około 200 ziko ja odam za 80 złotych jak by ktoś chciał:)
    kivlov
    Level 26  
    Marcin dobrze gada! naprawdę w półkę nie za specjalnie opłaca sie pakować głośniki ale można lepiej w drzwi sie pakować i subik (naprawdę mały bo bagażnik za dużo nie pozwala) i wystarczy
    Andrzej888
    Level 14  
    Tico to na prawde kiepskie autko do nagłośnienia i przerabianie to kupa roboty... Napisz ile chcesz wydać na wszystko i czy to jest wydatek raz na kilka lat czy będziesz stopniowo zbierał i zmieniał sprzęt??

Pozdrawiam
    wyatt_pl
    Level 13  
    Miałem tico i naprawde tam sie nie da założyć głośników w drzwi :( Nigdzie nie mogłem znaleźć paneli... drzwi w tico mają taką grubość, że do nich trzeba by przykręcić całe skrzynki na głośniki ( tylko, że najpierw trzeba by je zrobić)
    Majkminator
    Level 15  
    Andrzej888 wrote:
    Tico to na prawde kiepskie autko do nagłośnienia i przerabianie to kupa roboty... Napisz ile chcesz wydać na wszystko i czy to jest wydatek raz na kilka lat czy będziesz stopniowo zbierał i zmieniał sprzęt??

Pozdrawiam

Być może długo nie pojeżdże tym Tico to zależy od kasy być może sprzedam go jeszcze w tym roku przed zimą lub na wiosne za rok.Dlatego nie chce nic przerabiać ani ładować w niego kupe kasy. Ale nie chce też przez rok jeździć autem i słuchać 10cm fabrycznych głośników. Dlatego nie widze innego wyjścia niż półka.
    qstosz
    hmmm kilka lat temu miałem "żelazko" i miałem panele w drzwiach więc proszę cie nie pisz rzeczy o których nie masz pojęcia!!
    da się założyć panele i moje nieźle grały!!
    Andrzej888
    Level 14  
    pan dan wrote:
    hmmm kilka lat temu miałem "żelazko" i miałem panele w drzwiach więc proszę cie nie pisz rzeczy o których nie masz pojęcia!!
    da się założyć panele i moje nieźle grały!!

Jezu... jezeli on chce sprzedać auto to niech tego nie przerabia a kupi te głośniki w półkę... sam bym tak zrobił jakbym miał niedługo sprzedawać fure. Na razie tyle, bo nie mam za bardzo czasu, reszte napisze wieczorem.