Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SRV33A03-przecieka pompa myjaca

16 Apr 2007 17:52 7248 6
 • Level 10  
  Witam,
  Mialem przeciek w zmywarce, po rozebraniu okazalo sie ze przecieka pompa myjąca. Czy ktoś wie czy da sie wymienić wirnik i uszczelniacz oraz gdzie coś takiego można kupić w Warszawie poza serwisem oczywiście? Czy ma ktoś do tej zmywarki schemat montażowy?
  Pozdrawiam Janek
 • Home appliances specialist
  Poza serwisem BSH raczej tego nie kupisz.
  Tak to wygląda:
  Zmywarka Bosch SRV33A03-przecieka pompa myjaca
  Nr części: 183638
 • Level 10  
  Po oczekiwaniu na części pompa naprawiona i nie cieknie, ale... jest jeszcze przeciek przy silniczku sterującym naprzemiennym myciem śmigieł. Po rozebraniu okazało sie że został wypłukany smar uszczelniający, który był wokół uszczelki. Może ktoś wie jaki smar tam powinien być, bo wydaje mi się że smar by załatwił sprawę.
 • Home appliances specialist
  Smar nie ratuje. Najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie na plastikowy wałek cienkiej tulei ze stali nierdzewnej. Ja tak robię. Dodatkowo należy zadbać o to, żeby ewentualny wyciek nie dostawał do części elektrycznej (często zatkany jest smarem otwór na odpływ). Jak woda dostanie się do styków, to po module.
 • Level 10  
  A gdzie w taką tulejkę można się zaopatrzyć, wałek ma średnicę 6,5mm. A smar też trzeba wymieniać czy jest mniej istotny??
  I czy tulejka ma być na całej długości wałka, czy tylko nad uszczelką?