Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebuję schemat zegara 24h z dołączonymi diodami led...

@rti 16 Kwi 2007 18:17 1256 4
  • #1 16 Kwi 2007 18:17
    @rti
    Poziom 21  

Witam. Bardzo pilnie potrzebuję schemat zegara elektronicznego pracującego w zakresie 24 godzin z dołączonymi 60 diodami których zapalanie sie kolejno wskazuje sekundy (diody zastępują ostatni wyświetlacz z sekund) Czyli potrzebuję schemat połączonych liczników aby obliczały sekundy wyświetlane na diodach oraz minuty i godziny wyświetlane na wyświetlaczach. Temat ćwiczenia brzmi tak :
    "Opracuj i narysuj schemat ideowy zegara elektr. pracującego w systemie 24h gdzie kolejne sekundy będą sygnalizowane jako ciąg diód LED kolejno zaświecających się. Synchronizacja wyświetlaczy z diodami led. "
    Uczę się w kierunku informatycznym nie elektronicznym więc opracowanie dla mnie czegoś takiego graniczyło by z cudem a jest to mi bardzo potrzebne. Mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto poświeci mi na pomoc kilka minut i pomoże ze schematem. Z góry bardzo dziękuje.

• #3 16 Kwi 2007 19:47
    @rti
    Poziom 21  

Nie o to mi chodziło. Mi zależy na schemacie w którym będą połączone liczniki ze sobą. O ile się nie myle aby wyświetlacz pokazał 59 liczb w minutach i 00 będzie potrzebny licznik modulo 60 a aby pokazac 24 godziny będzie potrzebny licznik modulo 23. Trzeba to jeszcze jakoś połączy ze sobą i do tego licznik sekund modulo 59 ( nie wiem czy aj coś tutaj nie pomyliłem) musi wysterować 60 kolejnych diod z których każda następna zapalona dioda sygnalizuje jedną sekundę.

• #5 17 Kwi 2007 16:05
    @rti
    Poziom 21  

To jest to:) Wielkie dzięki. Bardzo dziękuje za pomoc ! :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME