Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiennik JVC. Gdzie mogę dostać w Warszawie?

theOne.zn 16 Kwi 2007 19:00 1485 2
  • #1 16 Kwi 2007 19:00
    theOne.zn
    Poziom 10  

Mam wieze JVC(mx-g71r) kolumny sa combo(oddzielny kabel do subwoofera i reszty) spalil mi sie glosnik w wooferze niskotony(harczy gdy sie wychyla..od okolo 50%mocy).. warjacja JVC wyglada tak :" http://img163.imageshack.us/img163/95/hpim20019uy3.jpg " dane: 29 w RMS ,średnica montazowa 14cm (istotne-bo nieda sie powiekszyć), oraz " 6 OHM " podczas grania ma duza amplitude wychyleń..cieżko jest mi spodkac jakis zamiennik...
    i tu prosba : czy ktos moze powiedzieć gdzie moglbym sprobować dostac zamiennik w dobrej cenie w warszawie..albo gdzie warto oddac do regeneracji w warszawie...i czy wogule warto
    niezastepowalem go 4ohmowym bo niewiem czy sie niespali...i 8 ohmowym tez gdyz boje sie ze wzmacniacz poleci i zalezy mi na dobrej jakosci dzwieku..a ten jest fajny taki mieciutki....
    pozadrawiam i z góry dziekuje
    jakby co daje maila : theone.zn(malpa)op.pl

0 2
  • #2 17 Kwi 2007 15:54
    Romek_xx
    Poziom 24  

theOne.zn napisał:
    ...niezastepowalem go 4ohmowym bo niewiem czy sie niespali...i 8 ohmowym tez gdyz boje sie ze wzmacniacz poleci

Raczej odwrotnie Kolego. Jeśli oryginalny głośnik jest 6 Ohm, to po włożeniu 4Ω może spalić się, ale raczej końcówka mocy (ewentualnie bezpieczniki polecą w wieży :D ), a nie głośnik. Po podłączeniu 8Ω nie spali się nic, tylko trochę sprawność kolumny spadnie i będzie ciszej grało z tego kanału... Nie wdaję sie w dyskusje typu jaki głośnik dobrać, bo parametry każdego głośnika są dość szeroko różne, ważna jest częstotliwość rezonansowa, do tego parametru dobiera się skrzynię i konstrukcję kolumny... moc i rezystancja też są ważne, ale pasmo przenoszenia, dynamika, skuteczność i wiele innych parametrów ma spore znaczenie. Jeśli Kolega zdecydowałby się na wymianę, to osobiście radziłbym wymienić dwa głośniki w obydwu kolumnach, aby nie spowodować tego, że jedna kolumna będzie np. głośniejsza, albo inaczej będzie przetwarzać dźwięk od drugiej.
    • Na Wolumenie jest kilka osób zajmujących się naprawianiem głośników, może spróbować przynajmniej porozmawiać jaki byłby koszt takiej naprawy... i czy warto byłoby taki manewr wykonać.
    • Na Pasażu Wileńskim (Targowa róg Białostockiej, trzeba wejść w bramę od np. Białostockiej przy sklepie z dewocjonaliami) jest sklep z głośnikami, może tam Kolega uzyskałby poradę odnośnie parametrów głośników i propozycję na co ewentualnie zmienić.

0
  • #3 18 Kwi 2007 10:37
    theOne.zn
    Poziom 10  

WIELKIE DZIEKI...dobrze ze sie wstrzymalem..popełnilbym nieodwracalny błąd..ok dzieki spisze na kartke parametry..jak to na studiach..kasy malo moze cos dobiore do 50zl/sztuka jeszcze raz dzieki

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo