Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasada działania TV.

16 Kwi 2007 19:54 9352 6
  • Poziom 10  
    Witam
    Poszukuję materiałów dotyczących zasady działania telewizora, takich co by opisywały co się dzieje z sygnałem z kabla antenowego, gdzie trafia dalej po kolei zanim trafi na ekran, jak jest obrabiany (mile widziane przedstawienie działania na schematach blokowych z jakąś opisówką).

Przepraszam jeśli zaniżam tym postem poziom elektrody.
    Moderatorów proszę o umieszczenie postu we właściwym miejscu, jeśli to nie jest odpowiednie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Na www.google.pl jest pełno tematów dotyczących powstania i przesyłania sygnałów telewizyjnych.
  • Poziom 15  
    Witam.Poczytaj sobie książke"Telewizja" autorstwa Otto Liman Horsst Pelka.Bardzo dobra książka.
  • Poziom 10  
    Dzięki wszystkim za pomoc.

Zakładając ten temat myślałem,że ktoś to fajnie opisze. Napewno dużo osób szuka takich informacji, podejrzewam,że nie tylko początkujący elektronicy. Dlatego jeśli ktoś miałby wolną chwilę to proszę niech poświęci parę minut i wrzuci coś

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję. pozdro
  • Spec od sprzętu Unitra
    W jednym zdaniu nieda sie tego opisac, telewizor to skomplikowane i zlozone urzadzenie!!
  • Poziom 10  
    Kto mówi o jednym zdaniu? Nie chodzi mi też by to było ze wszystkimi szczegółami,bardziej ogólnie: skąd, dokąd i co się z nim dzieje. Tak by można było sobie to jakoś wyobrazić.