Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczy po podłączeniu wzmacniacza pod radio.

16 Kwi 2007 21:46 6937 18
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam radio w samochodzie JVC KD-S721R nie ma ono za rewelacyjnego dzwięku mimo że jest JVC
    ale jego zaletą jest to że ma sporo basu i to nawet niskiego.Piszą że ma 4x45wat nie wiem jakiej mocy i 4x17w rms co chyba jest przesadzone.
    Kupiłem sobie pod niego wzmacniacz BLOW adrenaline 400wat
    2x100w 2 0hm
    2x55w 4 ohm
    1x150w lub 1x90w (zależy w którym miejscu instrukcji sie czyta hehehe)
    Moim zdaniem to ma tyle wat co piszą i może nawet ma coś koło 150 na mostku.
    Gdy go w domu podłączyłem pod wieże sony to sie zdziwiłem że nowy wzmacniacz kupiony ze sklepu może tak dziadowo grać!.
    W domu to nie dało sie tego słuchać,średnie tony ma jakieś zniekształcone wogóle dzwięk nie ma szczegółów,gra jakoś tak mulowato .Ten muł
    :D nadaje sie tylko do basu (choć bas też jest mułowaty to jest głośniejszy i mocniejszy od radia w samochodzie).
    gdy go podłączyłem do radia w samochodzie przez wyjście RCA z radia do wejścia RCA wzmacniacza zaczeło mi buczeć w głośnikach .Gdy wzmacniacz jest całkiem zciszony to buczy cicho wraz z podkręcaniem volume buczenie jest coraz głośniejsze.Wzmacniacz podłanczałem później przez wejście high input i jest to samo.Nie ma możliwości że jakoś źle podłączyłem .Co ciekawe buczy podobnie jak przydźwięk z sieci 50hz a przecież ma stałe źródło i jest wyłączony silnik.A w domu gdy podłanczałem go pod wieże był zasilany z prostownika i nawet po odłączeniu kondensatorów nic w głośnikach nie buczało jedynie syczały szumy wzmacniacza.Wzmacniacz ma przetwornice i radio może też ma coś podobnego i może fale sie na siebie nakładają i powstaje takie buczenie.Już sam nie wiem.
    Czy ktoś wie jak wyeliminować to buczenie ?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 42  
    Staraj się puścić zasilanie prawą stroną autka a sygnały środkiem i odal je od siebie i powinno to ustać, sprawdź też klemy oczyść je i zobacz czy jest jakaś różnica.
  • Poziom 9  
    Już tak kombinowałem i niestety nic nie pomogło.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 10  
    Witam
    chciałbym sie przyłaczyc do tematu bo mam problem podobnej natury.
    Kupiłem sobie wzmacniacz PYLE PLM401 Car Audio Amplifier 600Watt
    zeby było ładnie kupiłem do tego zestaw dosc grubych kabli cos ponad 7 mm kwadrat do zasilania, po podłaczeniu wszystkiego (wzmacniacz podłaczony do radia przez rca) głosnik w tubie buczy,po odpaleniu silnika słychac jego prace w głośniku,co moze byc przyczyną tego niefartu?? Sa jakies filtry do zamontowania czy cos do zniwlowania tego harmideru?? Na dodatek wzmacniacz raczej nie gra czysto :/ ,co zrobic??
  • Poziom 12  
    A ja jestem w szoku. Właśnie przyszedłem, żeby założyć podobny wątek!!!

Ja mam podobny problem, z tym, że miałem podłączony sub i działał jak należy. Dzisiaj chciałem podłączyć głosniki na początku wszystko grało ok. A po pewnym czasie pojawił sie jakiś dziwny dźwięk w sub tak zwane buczenie, nie wiem co się stało.
  • Poziom 10  
    Dzis zrobiłem jak ludzie pisali w innym temacie,połorzyłem sygnałowy lewa stroną a zasilanie prawą stroną,nic nie dało,w tubie słychać poprostu jak radio czyta płyte,po odłaczeniu chinch'y nic nie buczy,po podłaczeniu innego źródła zewnętrznego gra bardzo dobrze,a Rem mam podłaczone pod sterowanie anteną elektryczną,co zrobić?? czy ktos wie ??
  • Poziom 12  
    Ja mam niestety podobny problem, mam nadzieję, ze to nie jest nic powaznego. Dzisiaj pokombinuję z tymi kablami może uda cos się zrobić. Później napiszę co i jak.
  • Poziom 10  
    juz o połowe lepiej,wyczysciłem klemy,do tego jeszcze papierem 40stką wytarłem miejsce gdzie jest podłaczona masa i dałem pozłacane złacze,ale zawsze jest jakies ale,dalej buczy,tyle ze o połowe ciszej
  • Poziom 35  
    masz problem z masa albo uszkodzony kabel sygnalowy albo cos sieje zakluceniami,jelsi to nei rca to poprowadz kabel masowy tak samo jak plusowy od aku
  • Poziom 10  
    hmma czy jak dam długi kabel od masy to nei bedziesz jakichś tam strat,gdzies wyczytałem ze najlepiej zeby jak najkrótszy był kebelek od masy:|
  • Poziom 1  
    Miałem ten sam problem.Po podłączeniu konkretnej masy do samego radia prosto z aku i zastosowaniu ekranowanych kabli sygnałowuch problem ustał.
  • Poziom 12  
    Ja podłączyłem dzisiaj masę do aku oraz znalazłęm dobra mase w bagażniku. Po podłączeniu masy do aku problem nie ustał. Jak podłączyłem do masy w bagażniku buczenie zmniejszyło się, ale nie całkowicie. Dodam, ze kabel mam 8mm2 czy to jest jeszcze za mało. Musze jeszcze spróbować podłaczyć inne radio.
  • Poziom 9  
    podłączyłem przez wyjście RCA i zmieniłem kabel z wyścia RCA radia do wejścia RCA wzmacniacza.Buczenie praktycznie ustało.Buczy jedynie cichutko jak jest wzmacniacz podkręcony na maxa.:D
  • Poziom 12  
    ja mialem podobnie tylko ze glasnik skakal gdy muzyka nie grala w radiu zmienielem rca i juz wszystko ok
  • Poziom 12  
    lysy bad ale zmieniłeś kabel czy co bo nie rozumiem??
  • Poziom 12  
    wlasnie tak zmiana kabla i puscilem go lewa strona jak najdalej od zasilania wzmaka i to zalatwilo sprawe. myslelem ze wzmak ma jakas zware ale tylko rca
  • Poziom 11  
    masa masa i jeszcze raz masa panowie i panie ja mam izolowane zasilanie (od oryginalnego samochodowego) na osobnym aku w aucie i bez porządnej masy miałem to samo, potwierdzeniem tej teri jestfakt iż ... Mając kondensator 12 F na trzy wzm 200W 250W i 555W po długim staniu auta (około 3 tyg) i rozładowaniu się kondensatora włączony układ buczał tak jak opisujecie po wł trybu mute i podładowaniu kondensatora do napięcia nominalnego problem ustępował. Magistralny kabel masowy od klemy do rozdzielacza mas(przy kondensatorze) ma przkrój 51mmkw, 25mmkw do wzmaków
  • Poziom 12  
    arturius78 myśle, ze możesz mieć rację bo miałem buczenie w głosnikach podłączyłem grubszy przewód i buczenie znacznie sie zmniejszyło, ale nadal występuje. Ale dodam, że pdłączyłem inny radioodtwarzacz i nic nie szumi i nie buczy. Próbowałem podłaczyć mase w rożnych miejscach i w tym jednym radioodtwarzaczu Pionner dalej szumi i buczy, a w Sony nic. Dziwna sprawa z tym
  • Poziom 12  
    U mnie problem dalej występuję. Oddałem radio do naprawy, okazało się, że masa była przypalona, oddałem również wzmacniacz i niby też masa była przpalona. Podłączyłem sprzęt i niestety, ale nic nie pomogło buczenie nadal wystepuje oraz dźwięki z silnika. Podłaczyłem masę prawie w całym samochdozie gdzie sie dało i nie pomogło. Jak już wczęsniej wspomniałem jak podłaczyłem inne radio to wszystko grało dobrze. Teraz zastanawiam się, żeby sprzedać obecne radio Pioneer deh 3730 i kupić nowszy model. Nie mam za bardzo funduszy na zmianę radia, ale nie widze innego wyjścia. Nie wiem co może być jeszcze nie tak??

Moderowany przez Błażej:

Temat zwalczania zakłóceń w systemach car audio jest już szeroko omówiony w dziesiątkach podobnych tematów. Na wpisane do SZUKAJ hasło "zakłócenia w głośnikach" pojawia się 194 (STO DZIEWIĘĆDZIESIĄT CZTERY) tematy. A to tylko jedno z możliwych haseł. Zamykam.