Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benq-Siemens EF81 - nie działa podświetlenie klawiatury

Propi 16 Kwi 2007 23:49 1476 4
  • #1 16 Kwi 2007 23:49
    Propi
    Poziom 9  

Witam!
    Dostałem dzisiaj nowiutkiego Benq-Siemensa EF81 i właśnie zauważyłem, przy okazji wieczornych ciemności, że kompletnie nie działa podświetlenie klawiatury wewnętrznej. Zewnętrzna świeci aż miło popatrzeć, natomiast klawiatura główna jest ciemna jak tabaka w rogu.
    Nigdzie w instrukcji, ani polskiej ani angielskiej, nie ma słowa o podświetleniu klawiatury (oczywiście jest podświetlana, na niebiesko, jak V3). W menu też nic nie znalazłem.
    Macie jakiś pomysł, co może być grane? Chyba nie ma opcji, żeby fabrycznie nowy telefon miał tak dziwny defekt?

0 4
  • #3 06 Maj 2007 15:58
    Artech
    VIP Zasłużony dla elektroda

a rozbierałes tel moze cos niełaczy ,obejrz go najpierw, jak patrzyęłem to narzie mało jest serwisówek do tego modelu :(

0
  • #4 24 Lip 2007 12:36
    Casmillo
    Poziom 10  

Miałem identyczną wadę fabryczną w tym telefonie. Rozebrałem go na czynniki pierwsze jednak nieznalazłem żadnych diód do podświetlania klawiatury. Po dłuższych oględzinach stwierdziłem że cała cieniutka błękitna naklejka pod klawiszami służy jako podświetlanie. Wadą fabryczną jest górny zielony styk (zaznaczyłem go na zdjęciu) zasilający tą folię. Wystarczy go przykleić jakimś klejem przewodzącym lub docisnąć czymś z góry. A i jeszcze jedno przy odrywaniu tej folijki należy uważać bo jest ona bardzo słaba i się przerywa a są na niej ścieżki odpowiadające za działanie klawiszy.[/img]

0
  • #5 20 Paź 2007 10:35
    91krystian
    Poziom 1  

"A i jeszcze jedno przy odrywaniu tej folijki należy uważać bo jest ona bardzo słaba i się przerywa a są na niej ścieżki odpowiadające za działanie klawiszy.[/img] "

Czy to znaczy ze jak przerwe to juz nie popisze sms`ów.

Jak tam sie dostac co trzeba rozebrac?

0
  Szukaj w 5mln produktów