Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Do znawcow klimatyzacji Golf3 1.8 ADZ

17 Kwi 2007 10:10 2346 6
  • Poziom 10  
    Prosze o pomoc osoby obeznane w temacie. Dzis pojechalem nabic uklad klimy czynnikiem. Po napelnieniu okazalo sie ze wentylator chodzi nonstop niezaleznie od tego czy stacyjka jest wlaczona, czy klima jest wlaczona. Po zdjeciu wtyczki z czujnika temp wentyl sie wylacza. Wg mechanika wszystkie czujniki sa ok. Ale odkrylismy slady grzebania w ukladzie elektrycznym klimatyzacji. Od wlacznika klimy na konsoli z pinu 7 (kabel niebiesko-bialy) jest pociagniety kabelek bezposrednio do wtyczki sprzezarki do kabla zielonego z czarnym paskiem (ten sam kabel kabel jest we wtyczce przekaznika sterowania wentylatorami klimy, pin oznaczony chyba jako MK). Gosc od klimy rozlozyl rece bo mowi ze na elektryce sie nie zna, kazal jechac do elektromechanika w celu wyjasnienia co jest namieszane. Na koniec kazalem mu wyssac czynnik abym mogl jezdzic autem, w sumie wyjechalem w stanie takim jak wjechalem tyle tylko ze swiadomoscia ze cos jest namieszane. Czy ktos ma pomysl od czego zaczac szukac usterki ?? O elektryce z racji posiadanego zawodu mam pojecie wiec nie powinno byc problemow z szukaniem gdy ktos mnie pokieruje. Dodam jeszcze ze dotyczy to Golfa z 96r, silnik 1.8 ADZ, klima manualna. Z gory dzieki i pozdrawiam
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 15  
    jest tak bo ci nazywam ich nabijacze jak nabiles to pokasz ze dzila a nie wysylasz dalej po takich nabijaczach poprawiam niekedy to smich warte wtyk cisnenia odpienty ale nie wepnie bo on natym se nie zna to po co birze se za klime
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 12  
    ten dodatkowy przewod trzeba usunac .po wlaczeniu klimy powinno byc napiecie na czujniku klimatyzacji, dwa przewody w obwodzie przekaznika i dwa w obwodzie wentylatora te dwa w ob. przekaz. musz byc zwarte przez czujnik gdy jest czynnik ate drugie zwieraja sie przy nadmiernym cisnieniu.
  • Poziom 10  
    Wlasnie mam zamiar usunac ten dolozony przewod, a pozniej posprawdzac wszystkie czujniki. Dolaczam schemat w ktorym miejscu jest zrobiony mostek. Wynika poprostu z niego ze jest zrobione poprzez wlacznik klimy "na krotko" zasilanie do elektromagnesu sprzegla sprezarki

Do znawcow klimatyzacji Golf3 1.8 ADZ[/url]
  • Poziom 26  
    Sprawdź bezpiecznik od klimatyzacji. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    andrend napisał:
    Sprawdź bezpiecznik od klimatyzacji. Pozdrawiam.

Sprawdzilem od razu - sa ok
  • Poziom 10  
    W ubieglym tygodniu podjechalem do "klimiarza" aby mi wpompowal z powrotem czynnik. Dzis mialem sporo czasu wiec zabralem sie za testowanie. Na dziendobry wycialem ten dodatkowy dolozony kabelek. Wlaczam klime, nawiew a tu wszystko dziala :jezor: Normalnie w szoku bylem i jestem. Jakis szkopski pseudo-mechanik podlaczyl sprezarka na krotko bezposrednio pod wlacznik z pominieciem czujnika cisnienia bo pewnie czynnik sie skonczyl i klima sie nie zalaczala. Teraz pojezdze troche i pojade do warsztatu na sprawdzenie gdzie sa wycieki. Dzieki serdeczne wszystkim za okazana pomoc przy usuwaniu usterki :pub: