Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyj±tek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Robot na g±sienicach. Jak łatwo zrobić g±sienice?

Pat1 17 Kwi 2007 15:09 4097 5
 • #1 17 Kwi 2007 15:09
  Pat1
  Poziom 10  

  Witam
  Mam pytanie . Chce zbudować robota na g±sienicach .I mam problem nie wiem czy lepiej kupić zabawkę zdalnie sterowan± na g±sienicach czy lepiej je samemu zrobi? A może kto¶ wie jak zrobić łatwo g±sienice ?
  Dziękuje za wszystkie odpowiedz.

 • #2 17 Kwi 2007 16:05
  bugger
  Poziom 20  

  samodzielne zrobienie gasienic - solidnych nie z paska zebatego - to wieczny problem, najlepiej kupic gotowa zabawke na gasienicach, niekoniecznie zdalnie sterowana, moze byc przewodowe sterowanie, wazne sa dwa silniki w srodku, po jednym na gasienice - zdaza sie bowiem idealna zabawka z solidnymi gasienicami ( koparka ) i pech bo w srodku jedna wspolna os i jeden silnik - jazda tylko do przodu lub do tylu

 • #3 17 Kwi 2007 16:22
  zabrzeg
  Poziom 10  

  to zależy do czego robot ma służyć. Je¶li ma po prostu jeĽdzić po płaskich powierzchniach, małych przeszkodach do ok. 20mm pionowej ¶ciany i być nie duży, wystarczy zabawka. Ja w tym celu zakupiłem w serwisie aukcyjnym, po rozs±dnej cenie model czołgu Sherman na sterowanie (ok. 9x20 cm podstawa). G±sienice s± ¶redniej jako¶ci jednakże bardzo dobrze się sprawuj±, silniki s± mocne (po doci±żeniu słownikiem przepycha po dywanie butlę 3l wody), cało¶ć jest zgrabnie zabudowana, a koła prowadz±ce g±sienicę amortyzowane. Do tego samo podwozie można oddzielić od wieży i nadwozia, no i mamy bardzo fajn± bazę robota. Do tego pozostaje nadajnik i odbiornik RC, na 7 instrukcji wł±cz/wył±cz. Je¶li do czego¶ bardziej zaawansowanego, to pozostaje albo większa zabawka (np. koparka, buldożer), albo robienie napędu samodzielnie. Przy czym tutaj wzrastaj± koszty i czas, samo prowadzenie g±sienicy nie jest łatwe, a do tego trzeba zadbać o przełożenia, które w zabawkach s± gotowe.

 • #4 17 Kwi 2007 18:53
  Pat1
  Poziom 10  

  A ile zapłaciłe¶ za tego czołga? Ja patrzyłem w sklepach z zabawkami, to nic na g±sienicach nie maj±. A może kto¶ wie jak wykonać prosty chwytak?Też do tego robota.

 • #5 19 Kwi 2007 18:11
  Matkas
  Poziom 15  

  Hejka!!
  Co do tego czołgu to można zrobić tak.S± takie czołgi do samodzielnego montażu za 25zł.Co prawda jest tam jeden silnik ,ale jak kupisz 2 to będziesz miał 4 g±sienice:)
  Chwytak...Trudna sprawa.Próbowałem ostatnio zrobić z lego technica i nie wychodziło.Co do tego to Ci nie pomogę:).

  Pozdrawiam

 • #6 05 Maj 2007 09:53
  Pat1
  Poziom 10  

  Witam
  Udało mi się kupić zdalnie sterowanego czołga .Niedługo zacznę budowę mojego robota .
  Dziękuje za pomoc .
  Pozdrawiam

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME