Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter sie zalewa

17 Kwi 2007 17:55 14271 8
  • Poziom 13  
    Witam mam cholerny problem skuter mam dopiero od kilku dni a już mam z nim kłopot skuter ma silnik dwu sówowy ale ma dozownik z uzupełnianiem olieju w paliwie ale mówiono że dobrze jest jeszcze dolać do paliwa <tylko przy pierwszym tankowaniu > oleju no i tak zrobiłem i tu się zaczęły kabaret po odpaleniu zaczął dziwnie pracować silnik malał z obrotów i za chwile je zwiększał a po krótkim przejechanym odcinku zgasł i od tej pory nie chce palić nie wiem co jest zaprowadzać go do serwisu czy nie ??? <skuter marki KINGWAY>
  • Poziom 28  
    Wylej benzynę z olejem i wlej czystej,jeżeli dozownik jest sprawny to sam pobierze olej,jeżeli nadal nie będzie palić wyczyść świece lub zmień na inną
  • Poziom 13  
    A jaka świeca jest najlepsza z jakiej firmy ??
  • Poziom 13  
    Dobra świece przeczyściłem paliwo wylałem wlałem nowe no i wszystko jest ok jak jest zimny odpala jeżdzi ale jak się zagrzeje zaczyna dziwnie cichutko chodzić i gaśnie po pewnym momencie od czego może się to dziać ???
  • Poziom 21  
    prawdopodobnie cos ze ssaniem moze się nie wyłącza i silnik się dusi pozdrawiam
  • Poziom 13  
    a jakom najlepiej założyć świecę do dwusuwa <jakiej produkcj >
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    taką jak zaleca producent.
    Nie mam przekonania do świec NGK, o ile przy autach nigdy nie mam z nimi problemu tak przy motocyklach zawsze jest problem ostatnio na 6 sztuk które kupiłem do dwóch różnych motocykli dwie padły całkiem po 2 minutach pracy silnika a jedna trochę później po wymianie wszystkich na championa problemy zniknęły (może takie mi się trafiły ale to już nie pierwszy raz)
  • Poziom 27  
    Nie jeździ się od razu tak jak się chce.Na początku przez pierwsze 300-500km trzeba jeździć jak najwolniej , na małych obrotach i robić przystanki dość częste żeby się ochłodził i nie jeździć w dwie osoby.Przecież każdy silnik musi się dotrzeć.Z opisów wynika że ci się przyciera i dlatego się grzeje.Jak na pewien czas trochę mu "dasz na luz" to po pewnym czasie będziesz mógł jeździć jak długo chcesz, jak zrobisz choć te 300km to możesz jeździć ostrzej .To normalne że każdy nowy silnik się dociera, w przypadku dwusuwu okres dotarcia wyjątkowo decyduje o dalszej jego trwałości, niestety w takim chińskim skuterku żywotność silnika jest marna.Lepiej by było jakbyś za tą kasę co kupiłeś ten, kupił używany ale jakiejś porządnej firmy, na którym pomimo tego że jest już używany zrobiłbyś więcej kilometrów niż tą chińską nówką.No ale to twój wybór , zresztą już kupiłeś więc za późno na rady.Ja np. mam dwa skutery : trzybiegową jawę 20p z 1974r , oraz starą włoską lambrettę o poj. 150ccm z 1971r.Gdybym teraz miał kupować skuter to myślę że kupiłbym sobie jakąś używaną Vespę w klasycznym desingu, gdyż nie lubię takiego "kolorowo-plastikowego" stylu.