Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Raveland Honda Civic "Jajco"

Mietki 17 Kwi 2007 20:45 14824 30
  • Witam Serdeczniie
    Chciałbym zaprezentować skrzynie bassowa do mojej Hondy Civic 92 zwanej potocznie Jajkiem
    Koncepcja była taka zeby zabudowa nie zajmowała duzo miejsca i nie rzucała sie w oczy ...
    Zdecydowałem sie na głosnik Raveladna AXX1212 ( Koncepcja była AXX1010 jednakże zabrakło ... i zakupiłem AXX1212 w ciekawej cenie ;) )
    Obudowa posiada 38 litrów i stojona jest na 30 Hz ...

Przetwornik :
    Raveland AXX1212

Etapy Budowy ...

Obudowa została wykonana z płyty wiórowej 18mm połaczona wkretami do karton gipsu ...

Nastepnie Obudowa została wyszpachlowana na gładz szpachla uniwersalna i pomalowana na bokach czarna farba w spraiu

No i tu mamy Efekt końcowy

Co do wrażeń to powiem szerze że u siebie jeszcze nie odpaliłem zabudowy gdyz nie mam jeszcze wzmacniacza ...
    Głosnik testowalismy w Oplu Astrze I ... Blaupunkt GTA2 1x170 w rms (ustawiony na połowe mocy) Powiem szczerze ze głosnik po 5 min zaczał pieknie grac ( cewka sie rozgrzała ) bass ogarnia cały samochód bass jest ardzo czysty i donośny ... Niebawem bedzie testowany na pełnej mocy no i w mojej Hondzie wiec napisze wrazenia potem :)
    Zapraszam do oceny mojego dzieła
    No i oczywiscie czekam na krytyke i pytania chetnie odpowiem :)
    Pozdrawiam Mi3tki

P.S
    zapomniałem o kosztorysie :P

Przetwornik AXX1212 - 300 zł ( z przesyłka dobra cena :D )
    wiórówka - 30 zł
    bass reflexy - 18 zł
    terminal - 6 zł
    dywanik - 30 zł
    wikol - 10 zł
    spray - 7 zł
    reszte miałem :)
    RAZEM ------------------
    400 zł

Fajne!
  • #2 17 Kwi 2007 23:09
    Kondrax
    Poziom 18  

Na takiego potwora wiórowka trzeba było choć podwójnie jak nie mdf. Po co to malowanie na czarno przecież i tak ten filc to przykrył. Ogólnie 5/6.

• #3 17 Kwi 2007 23:12
    Mietki
    Poziom 15  

Masz racje powinienme użyc podwójnej wiórówki ... nie wiem czemu popełniłem taki szkolny bład ... pomalowałem na wszelki wypadek pierwszy raz kładłem filc i nie wiedziałem jak to wyjdzie

• #4 17 Kwi 2007 23:24
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Lo bosh... 300zl :D
    Ja takiego kiedys sprzedalem za 160zl;]
    Wg mnie glosnik bez rewelacji:P
    Ale ogolnei wyglada niezle:)

• #5 17 Kwi 2007 23:36
    Mietki
    Poziom 15  

Głosnik dla mnie wystarcza chodzi super i jestem z niego zadowolony ...

• #6 18 Kwi 2007 15:42
    Wejper
    Poziom 15  

bardzo lubię te ravelandy, pokaż jakiś filmik z jego wychyłem, pewnie pompuje trochę powietrza :D

konstrukcja poprawna, nie mam nic do zarzucenia, mógłbyś też zamieścić zdjęcie zabudowy w aucie

• #7 18 Kwi 2007 15:51
    Mietki
    Poziom 15  

Dzis przeprowadziłem test w takim samochodzie jak ja mam na GTA2 na full mocy i powiem szczerze że ten głosnik potrzebuje duzej mocy ... gra pieknie nie dudni a pieknie gra jestem zadowolony z kontrukcji
    Ja planuje kupic wzmacniacz ravelanda 1x300 rms i styknie ;)
    Film niebawem jaks wrzuce :)

• #9 18 Kwi 2007 17:46
    postiga
    Poziom 25  

Irek tez robi wzmacniacze samochodowe ?

• #10 21 Kwi 2007 11:34
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Proponuje dostroic do 45 - 55 Hz, w samochodzie panuja inne warunki i nie stroimy jak do domku. Wtedy dopiero zacznie grac, a niskiego basu nie bedzie wcale mniej.

Irek z "piasku" robi wszystko. Trzeba sie skontaktowac.

Za posty "fajnie, dobrze, ze nie stx, fajne..." bede chyba blokowal mozliwosc pisania bo juz nie wiem jak mam straszyc... Prosze pisac do rzeczy.

• #11 21 Kwi 2007 11:44
    _eddie_
    Poziom 32  

Za cichy jak na strojenie 30hz. Tego nie bedzie i tak slychac a tak jak ktos pisal 40-45hz powinno byc. Glosnik owszem wyglda fajnie. Mam taki spalony - ktos przytaszczyl do naprawy ale dal sobie powiedziec, ze nie warto... Szkoda bo za te pieniadze wiele innych i ciekawszych mozna dostac. Ale skrzyneczka wykonana schludnie tylko za malo wzmocnien.

• #12 21 Kwi 2007 11:59
    Wejper
    Poziom 15  

eddie: jakie ciekawsze? pod względem czego?
    moim zdaniem ten raveland to b. ciekawa opcja, do car audio

• #13 21 Kwi 2007 20:13
    Mietki
    Poziom 15  

Tu fotka przedstawia wyglad bagaznika po lewej stronie bedzie jeszcze wszystko zakryte i tam bedzie schowany wzmacniacz :)

Dzieki Wielkie za opinie ... Popracuje nad strojeniem :)dobrze ze nie przykleiłem bass reflexów ...

• #14 22 Kwi 2007 09:44
    michal147
    Poziom 15  

osobiscie nie lubie tej firmy bo mialem "tube" Raveland i nie bylem z niej zadowolony... niby miala 250 rms a spalilem ja 170 W wzmacniaczem Kenwooda.....

chyba cos nie tak z parametrami tej firmy :(

• #15 22 Kwi 2007 12:04
    kivlov
    Poziom 26  

zależy jaki model "wszyscy" chwalą np pioneery a produkty tej firmy nie są wszystkie za specjalne, np model 306c ma niby 400rms no miałem ten model i bałbym sie dać 400watt

• #16 22 Kwi 2007 15:53
    Wejper
    Poziom 15  

akurat parę dobrych rzeczy raveland miał, mianowicie TW3000, i seria axx myślę, że tam nei ma żadnych przekłamań w parametrach, a kolumny, czy "tuby" ravelanda to pomyłka i w zasadzie z tymi głośnikami reszta ich produktów nie ma za wiele wspólnego

• #17 22 Kwi 2007 20:50
    _eddie_
    Poziom 32  

Jak sie uda to zrobie fotke tego spalonego ravelanda to zmienicie o nim zdanie :) Nie mowie, ze jest najgorszy na swiecie i tak dalej ale parametry podane przez producenta sa zaklamane. Moze w roznych modelach mniej lub bardziej ale i tak.

Wracajac - estatyka na wysokim poziomie. Tylko glosnik narazony na "zgniecienie zakupami" :)

• #18 22 Kwi 2007 21:37
    trebor_d
    Poziom 15  

Czy otwory bass-reflexu, nie znajdują się zbyt blisko klapy bagażnika?

Radzę dobrze przymocować rejestrację, bo będzie naprawdę wkurzająco brzęczeć.

• #19 22 Kwi 2007 22:26
    Mietki
    Poziom 15  

Bass reflex ma duzy odstep klapa po za przykreceniem rejestracji bedzie wytłumiona ... wsumie cały bedzie tłumiony prócz podsufitki ... Mamy pytanie słyszałem ze tłumienie maski od silnika ma duzy wpływ na akustyke :| już kilka razy i to nie od byle kogo ... Czy zgadzacie sie z Tą opinia ?

• #20 23 Kwi 2007 19:12
    _eddie_
    Poziom 32  

Wycisza silnik i buczenie karoserii. Maska drga bo jest zamocowana w sumie w 2ch stalych punktach i jednej podporze (zamek). Bez wytlumienia gra jak talerz z perkusji :P .

• #21 23 Kwi 2007 19:39
    Mietki
    Poziom 15  

No to jednak wytłumie także i maske ... teraz wystarczy zbierać pieniażki haha :)

• #23 30 Kwi 2007 00:11
    Mietki
    Poziom 15  

Niestety problemy kasy :/ nie mam na wzmaka (fundusze na co innego poszły) ale ... jak mi sie uda do kolegi wsadzić skrzynie to cos nakrece :) obiecuje

• #24 07 Wrz 2007 22:23
    dR.LasCa
    Poziom 11  

jakie br zastosowałeś?? mam ten sam głośniczek i nawet ten sam samochód:) właśnie nad skrzynią..

• #25 08 Wrz 2007 23:46
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

Witam.
    Czy mógłby ktoś napisać coś więcej na temat tego jak gra ten przetwornik?? Tak bardziej szczegółowo a nie w stylu "na prawdę ładnie gra" :) cos o tym do jakiego typu muzyki najbardziej sie nadaje jakie ma zejście i czy nie robi jakiejś sieczki przy większym wychyleniu...

• #26 09 Wrz 2007 09:47
    dR.LasCa
    Poziom 11  

głośniczek nadaje się do house, techno, potrafi zagrać naprawdę szybko... w hh też sobie radzi nie najgorzej, ale nie jest z niego typowy zamulacz. Potrafi narobić niezłe zamieszanie w samochodzie:D

• #27 09 Wrz 2007 12:25
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

A co Ty rozumiesz poprzez określenie zamulacz?? :) bo spotkałem się już z różnymi znaczeniami i chce po prostu mieć pewność :)

• #28 09 Wrz 2007 22:58
    Pogromca
    Poziom 15  

Hmm bardzo ciekawie wygląda ten przetwornik widziałem go wielokrotnie na allegro u Rafała . Zastanawia mnie jaką moca trzeba go zadowolić ?? . I Raveland jest lepszy od Ravemastera BSW124II . Ciekawi mnie co potrafi ten przetwornik zdziałacc w domku . i jaką ma średnice cewki . Mam koncowkę 200W rms przy 4 ohms i spokojnie potrafie sfajczyc BSW

• #29 10 Wrz 2007 09:33
    dR.LasCa
    Poziom 11  

zamulacz w moim słowniku to głośnik, który nie radzi sobie z szybkim basem i nadaje się przede wszystkim do hip-hop:) Jeśli chodzi o to jak zagra w domu to nie wiem, ale jego mniejszy brat podobno sobie nie radzi (axx1010)- wyczytałem na diyaudio.pl

• #30 13 Wrz 2007 09:20
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

Ok. No to teraz już rozumiem :) Ja z paru opinii osób które miały axx1010 słyszałem że w ogóle on był kiepski...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME