Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instalacja audio oraz kostki iso do radia - opel calibra !

sim0_n 17 Kwi 2007 21:21 36744 3
  • #1 17 Kwi 2007 21:21
    sim0_n
    Poziom 2  

Witam, jestem od jakiegoś czasu posiadaczem OPLA CALIBRY. Od kiedy go kupiłem nie robiłem nic z audio i było ono w opłakanym stanie: radio w miare dobre SONY M700R i fabryczne głośniki tył i przód. Wcześniej instalacje pewni robił jakiś "baran" - przejściówka ISO z radia była przecięta w połowie i wszystkie kable głośnikowe wychodziły z niej właśnie, zamiast z dwóch kostek... teraz musze całą instalację robić przez to od podstaw. Z tego powodu chciałbym prosić o pomoc, ponieważ wiem ze jedna kostka to głośniki, druga to ogólnie zasilanie radia, ale teraz który kolor kabelka co znaczy to nie wiem , gdzie +, gdzie -, gdzie pamięć itp... dlaczego chcę robić od nowa instalacje? no więc teraz już jednostką sterującą jest SONY GT700D, z tyłu gra TUBA 35CM z 300mm głośnikiem BOSHMANA Z-12SL ( na moje wymagania wystarczy), pozostały fabryczne głośniki (blehh...) i to wszystko jest napedzane wzmacniaczem FIRST'a (modelu nie pamietam ale jest to bardzo słaby wzmacniacz kupiłem go za 100 zl i zamierzam zmienić wraz z głośnikami seryjnymi...). Po wypłacie ;) kupię głośniki, wzmacniacz i okablowanie (conajmniej 2mm kable) i tak mam zamiar wszystko podłączyć. No właśnie... ALE JAK? byłbym wdzięczny jeśli podsunęlibyście mi parę pomysłów odnośnie którędy prowadzić kable, gdzie umiescić wzmacniacz ? (pod siedzeniem czy w bagażniku?) oraz odnośnie tej instalacji kostek ISO wychodzacych z radia. Na pewno niektórzy z was też są szcześliwymi posiadaczami CALIBRY, i też robili własną instalacje. Potrzebuję kilku rad. To Mój pierwszy samochód, nie znam się na elektryce wcale. Trochę się rozpisałem - więc kończę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

REGULAMIN! Proszę usunąć wielkie litery i wykrzykniki z tytułu. Ck

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #3 17 Kwi 2007 21:53
    sim0_n
    Poziom 2  

Poniżej dodaje jesczze obrazek mniej więcej jak wygląda to przerwanie przejściówki kostki radia na kostki ISO....

instalacja audio oraz kostki iso do radia - opel calibra !

Pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

crazy_88 Dzięki! :) szybko, rzeczowo i na temat, dziękuję za pomoc odnośnie kostki ISO.

0
  • #4 18 Kwi 2007 12:13
    Kamyk1986
    Poziom 15  

zaraz zaraz..... o ile dobrze rozumuje to po lewej str masz kable co ida z "tapicery" tak ? jezeli tak to kup nowa kostke iso i po sprawie ! przeciez gniazdo do jej wlozenia masz a kable uciete sa "po kostce" wiec to nie tragedia. kostka kosztuje marne 10zl wiec nad czym sie zastanawiac

JEŻELI MOJA ODP JEST BLĘDNA PROSZĘ MODA U USUNIĘCIE W WYPOWIEDZI z góry przepraszam jak co :) każdy popelnia błędy :P:)

0