Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford 2500 (Fiesta 2002r.) - zablokowane

jaruszek 17 Apr 2007 22:12 6046 3
 • #1
  jaruszek
  Level 11  
  Witam!
  Radio jak w temacie. Na LCD widnieje napis LOCKED a pod spodem 10 co oznacza, że wprowadzono 10 razy źle kod. Kod do radia znam, tylko co z tego jeśli nie można go wpisać. Takie zablokowane przyjechało w samochodzie z Niemiec - tłumaczył klient. W radiu siedzi procesor: ST92F120V1Q7. Nigdzie nie widzę pamięci (EEPROMU) - ani na płycie ani w głowiy FM. Czyżby pamięć była w procesorze tak jak np. w motorolach? Jak można się do niej dobrać - procesor nosi już ślady lutowania. Może ktoś zetknął się już z takim porzypadkiem? Czy klientowi zostaje tylko serwis Forda?
 • #2
  SlaweK
  Level 43  
  Jeśli procesor był lutowany to już jest ciekawsza jazda. Owszem, kod jest w procesorze w zabezpieczonym obszarze i nie znam nikogo kto by go z niego wydobył. A prawdopodobnie masz wymieniany procesor z innego radia lub z nowym kodem i dlatego ktoś już je zablokował. Owszem, jest metoda serwisowa na odblokowanie tego ale lepiej żeby to zrobił ktoś kto się dobrze na tym zna bo Locked13 to będzie radio na śmietnik.

  SławeK
 • #3
  jaruszek
  Level 11  
  Dzięki Sławku. A może aby wymusić wpisanie kodu trzeba przycisnąć odpowiednią kombinację klawiszy - coś na wzór zmiany organizacji wyświetlacza w Oplach? Do LOCKED 13 są jeszcze 3 kombinacje... więc jeszcze jedna by nie zaszkodziła. Chyba, że trzeba dysponować urządzeniem typu TECH2 (ale ten jest do Opli).
 • #4
  jaruszek
  Level 11  
  Witam!
  Radyjko działa, temat zakończony.