Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

filtr PP9A2 - schemat aplikacji

mBATONiK 17 Kwi 2007 23:45 4453 5
  • #1 17 Kwi 2007 23:45
    mBATONiK
    Poziom 1  

Witam!
    Poszukuję pełnego schematu filtru PP9A2 (firmy Omig) z wartościami kwarców, pojemności itp... Znalazłem, ale niepełny w książce Bieńkowskiego "Poradnik UKF-ca" (s. 297 r. 3.79f).
    Jeżeli ktoś ma coś więcej niż w tej książce to proszę o pomoc.
    Dziękuję i pozdrawiam!

0 5
  • Pomocny post
    #2 18 Kwi 2007 01:17
    sq8z
    Poziom 12  

witam, oto schemat filtru PP9- A2 opublikowany w ksiazce Wiktora Chonacjkiego SP5QU wydanej przez WKL w 1981 roku.
    sorry za jakosc ale skaner mam w pokoju gdzie spia obecnie , wylonalem foto cyfrowka moze wystarczy taka jakosc?

dopiero teraz sprawdzilem w "Poradniku UKF" widze ze pan WIktor CHonacki omylkowo zamieszczajac schemat foltru PP9-A1 podpisal ze jest to PP9-A2
    a wiec to co wyslalem w ksiazce Bienkowskiego jest zamieszczone jako rys. 3.79e sorry

Post był raportowany.

Pisanie postu pod postem.
    Należy używać przycisku ZMIEŃ.
    Scaliłem dwa posty. [hefid]

1
  • Pomocny post
    #3 27 Kwi 2007 11:10
    Phaeton
    Poziom 14  

Kiedyś w jednym ze starych Radiolektroników był artykuł pewnej pani inżynier (z Omigu jak się domyślam) na temat filtrów PP9 ze schematami, jeśli nadal cię to interesuje to mogę poszperac.

0
  • #4 29 Kwi 2007 21:22
    ljnes
    Poziom 13  

Tak, filtr jest lepszy podobno od wzorca jakim jest XF9.

0
  • #5 29 Kwi 2007 22:05
    SP1AQU
    Poziom 21  

Pozwolę sobie zauważyć, że po to by zbudować filtr kwarcowy nie wystarczy mieć schemat. Wymagane są jeszcze rezonatory kwarcowe dla których zastępcze wartości RLC będą TAKIE SAME jak w oryginalnym filtrze. Bez spełnienia tego warunku sam schemat filtru ma jedynie charakter ciekawostki przyrodniczej. Właściwości filtru zbudowanego w oparciu o schemat, ale z przypadkowych rezonatorów będą mniej lub więcej (to kwestia przypadku) odbiegały od oryginału.

0
  • #6 30 Kwi 2007 14:02
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów